Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2000309032

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ


справа № 691/228/25

провадження № 1-кп/691/246/25

УХВАЛА



28 квітня 2025 року м. Городище




Городищенський районний суд Черкаської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , потерпілої ОСОБА_4 , обвинуваченої ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань Городищенського районного суду кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,


                                                      встановив:


У провадженні Городищенського районного суду перебуває вище зазначене кримінальне провадження.

У підготовчому судовому засіданні потерпіла ОСОБА_4 подала клопотання, в якому просила закрити кримінальне провадження на підставі ст. 46 КК України у зв`язку з примиренням з обвинуваченою ОСОБА_5 .

Обвинувачена ОСОБА_5 також подала до суду клопотання про закриття кримінального провадження на підставі ст. 46 КК України у зв`язку з примиренням з потерпілою.

Прокурор не заперечував щодо задоволення поданих клопотань та закриття кримінального провадження.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 55, ч. 4 ст. 56 КПК України, на всіх стадіях кримінального провадження потерпілий має право примиритися з підозрюваним, обвинуваченим і укласти угоду про примирення. У передбачених законом України про кримінальну відповідальність та цим Кодексом випадках, примирення є підставою для закриття кримінального провадження.

Із обвинувального акта вбачається, що ОСОБА_5 обвинувачується в тому, що вона 06.02.2025 близько 16 год., перебуваючи на робочому місці Мліївської сільської ради за адресою: вул. Грушевського, 2 у с. Старосілля Черкаського району Черкаської області, на грунті раптово виниклих неприязних відносин до колеги ОСОБА_4 , реалізовуючи свій злочинний умисел на заподіяння тілесних ушкоджень останній, усвідомлюючи суспільну небезпеку свого діяння та бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою спричинення останній тілесних ушкоджень, нанесла декілька ударів кулаком правої руки по лівій кисті руки потерпілої, якою потерпіла закривала свою голову, в результаті чого завдала потерпілій тілесні ушкодження у вигляді синців та садна лівої кисті, які відповідно до висновку експерта Корсунь-Шевченківського міжрайонного відділення КУ «Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи» № 05-11-01/4 від 14.02.2025, відноситься до легких тілесних ушкоджень, що не спричиняють короткочасного розладу здоров`я.

Відповідно до ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», умовою звільнення особи (обвинуваченого,  підсудного)  від кримінальної   відповідальності у зв`язку  з  примиренням  із потерпілим (ст.  46 КК України) є вчинення нею  вперше  злочину невеликої тяжкості. Судам слід мати  на  увазі,  що  потерпілим  може бути лише фізична особа, якій злочином заподіяно моральну, фізичну або

майнову шкоду і яку визнано потерпілим відповідно до ч.  2 ст. 49 КПК України. Примирення винної особи з потерпілим (потерпілими) належить розуміти як акт прощення її ним (ними) в результаті вільного волевиявлення, що виключає будь-який неправомірний вплив, незалежно від того, яка зі сторін була ініціатором, та з яких мотивів. Звільнення винної особи від кримінальної відповідальності та закриття справи у зв`язку з примиренням із потерпілим можливе тільки в разі відшкодування завданих збитків або усунення заподіяної шкоди. За наявності передбачених у ст. 46 КК України підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.

Дії ОСОБА_5 кваліфіковані за ч. 1 ст. 125 КК України, як умисне легке тілесне ушкодження, яке відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до кримінальних проступків.

Відповідно до ч. 4 ст. 286 КПК України,  якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Потерпіла ОСОБА_4 на даний час примирилася з обвинуваченою ОСОБА_5 та не має претензій матеріального і морального характеру до обвинуваченої.

Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження за пред`явленим ОСОБА_5 обвинуваченням за ч. 1 ст. 125 КК України, за встановлених обставин у справі, підлягає до закриття.

Речові докази та судові витрати в даному кримінальному провадженні відсутні.

Цивільний позов не заявлено.

Керуючись ст. 46 КК України,  п. 1 ч. 2 ст. 284,  ч. 4 ст. 286,  ч. 3 ст. 288, ст. 369-372 КПК України,  суд

                                                постановив:


Звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, на підставі ст. 46 КК України, у зв`язку з примиренням із потерпілою ОСОБА_4 .

Закрити кримінальне провадження № 12025255380000015 від 10.02.2025, на підставі ч. 3 ст. 288 КПК України, у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.




Суддя        ОСОБА_1





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація