УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа № 22-а-405/11
Категорія 10.3.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2011 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого Рафальської І.М..
суддів Зарицької Г.В., Кашапової Л.М.,
при секретарі Ганько Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій відповідача неправомірними та стягнення коштів, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за апеляційної скаргою відповідача на постанову судді Олевського райсуду Житомирської області від 9 вересня 2009 року,
в с т а н о в и л а :
У липні 2009 року ОСОБА_1. звернувся до суду з вищезазначеним позовом, у якому просив визнати дії відповідача неправомірними та стягнути з нього на свою користь недоплачені кошти за ст.37 в сумі 2008,80грн. та ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” /доплата до зарплати/ у розмірі 16757грн.
В обґрунтування позову зазначав, що такі виплати проводилися їому раніше у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року, що суперечить в частині розміру цих виплат положенням ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" /далі-Закон № 796-ХП/.
Постановою судді Олевського райсуду Житомирської області від 9 вересня 2009 року позов задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо нарахування та виплати не в повному обсязі позивачу коштів, передбачених 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Стягнуто з відповідача на користь позивача 1697грн. заборгованості за період з 1.07.2008р. по 1.05.2009р. по допомозі, передбаченій ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.
Стягнуто з відповідача на користь позивача 8902,40грн. заборгованості за період з 9.07.2007р. по 31.12.2007р. та з 22.05.2008р. по 1.05.2009р.по допомозі, передбаченій ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Стягнуто з відповідача 54.40грн. держмита на користь держави
Стягнуто також з відповідача 89,02грн. держмита на користь держави.
У апеляційній скарзі відповідач просить постанову райсуду скасувати, оскільки вважає її незаконною, та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позову; посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права. Зазначає, що протиправні дії зі сторони управління відсутні, а суд стягнув з нього нічим не обґрунтовані суми.
Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Як видно з матеріалів справи, позивач є потерпілим від Чорнобильської катастрофи /категорія 3/, що стверджується посвідчення серія Б № НОМЕР_1 /а.с.5/, та проживає у м.Олевську Житомирської області, яке за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23.07.1991р. та за розпорядження Кабінету Міністрів України № 17 від 12.01.1993р., відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю; з 2.10.1995р. працює на посаді головного інженера ДП „Олевський лісгосп АПК”, що підтверджується відповідною довідкою/а.с.7/.
Однак, в порушення ст.ст. 69, 70, 71, 86 КАС України, суд першої інстанції не звернув уваги на те, що позивач не надав документальних доказів на підтвердження тих фактів, що він перебуває на обліку в управлінні правці та соціального захисту населення Олевської райдержадміністрації та отримує щомісячну допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства /за ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"/, та щомісячну доплату як особа, яка працює в зоні посиленого радіоекологічного контролю/ за ст.39 вказаного Закону/.
Крім того, у справі відсутні і докази щодо отримання позивачем і конкретно в якому розмірі та за який період компенсаційних коштів, передбачених ст.ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Надані позивачем дві довідки відповідача тільки про те, що місячна грошова доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях та у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування відбувається з відповідного розрахункового рахунку, не можуть бути належним доказом, оскільки в них не зазначено, кому видані ці довідки, відносно якої особи, в якій сумі відбувається доплата, допомога, та за який період.
Інших доказів на підтвердження своїх позовних вимог позивачем, в порушення ст.71 КАС України, суду не надано; в судове засідання позивач не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи в суді.
За наведених обставин постанова суду першої інстанції не може залишатись в силі і підлягає скасуванню з прийняттям нової –про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 207 КАС України, колегія суддів, -
п о с т а н о в и л а:
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області задовольнити.
Постанову судді Олевського райсуду Житомирської області від 9 вересня 2009 року скасувати, прийнявши нову постанову.
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій відповідача неправомірними та стягнення коштів, передбачених Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Постанова набирає чинності з дня проголошення і з цього часу може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.
Головуючий Судді