Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2005920816

Справа № 215/2278/25

2/215/1777/25


                                                                  УХВАЛА



01 травня 2025 року м. Кривий Ріг


Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Науменко Я.О. вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про встановлення факту спільного проживання з особою без реєстрації шлюбу, визнання майна спільним сумісним і визначення розміру часток в спільному сумісному майні,

ВСТАНОВИВ:

02.04.2025 до суду надійшла зазначена позовна заява, в обґрунтування якої вказано, що 12.08.2008 позивач вступила в зареєстрований шлюб з ОСОБА_3 16.10.2010 шлюб з ОСОБА_3 був розірваний рішенням Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетрвоської області. Але після розірвання шлюбу позивач та відповідач помирились і продовжили проживання однією сім`єю як чоловік і дружина, вели спільне господарство. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді окремої двокімнатної кварти АДРЕСА_1 , власником якої був ОСОБА_3 .. Однак спадкоємцем 1 черги є син ОСОБА_2 , він бажає отримати спадщину у вигляді цілої квартири і не хоче визнавати той факт, що квартира є спільним сумісним майном її і його померлого батька. Позивач просить встановити факт спільного проживання з ОСОБА_3 , померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 , однією сім`єю з 12.09.2008 по 2016 рік та визнати квартиру АДРЕСА_1 спільним сумісним майном її та померлого ОСОБА_3 ,визначивши розмір часток співвласників по 1/2 у кожного.

Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до п. 1 ч. 4 ст.274 ЦПК України та її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277, 279 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 до ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 про встановлення факту спільного проживання з особою без реєстрації шлюбу, визнання майна спільним сумісним і визначення розміру часток в спільному сумісному майні.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче судове засідання по справі о 09 годині 00 хвилин 28 травня 2025 року в залі №8 Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Ухтомського, 23, (каб. 311).

Про дату проведення підготовчого судового засідання повідомити учасників справи та викликати їх.

Роз`яснити відповідачу можливість подати до суду відзив на позов, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, встановивши строк до п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.

Роз`яснити відповідачу можливість подати до суду разом із поданням відзиву всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів /доказів/ відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у п`ятнадцяти денний строк з дня отримання даної ухвали, відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Повідомити учасників справи про наявність у суді технічної можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України.

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://tr.dp.court.gov.ua/sud0441/gromadyanam/csz/.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати позивачу, відповідачу разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.


Суддя























  • Номер: 2/215/1777/25
  • Опис: про встановлення факту спільного проживання з особою без реєстрації шлюбу, визнання майна спільним сумісним і визначення розміру часток в спільному сумісному майні
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 215/2278/25
  • Суд: Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Науменко Я.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.04.2025
  • Дата етапу: 02.04.2025
  • Номер: 2/215/1777/25
  • Опис: про встановлення факту спільного проживання з особою без реєстрації шлюбу, визнання майна спільним сумісним і визначення розміру часток в спільному сумісному майні
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 215/2278/25
  • Суд: Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Науменко Я.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.04.2025
  • Дата етапу: 02.05.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація