Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2005926619


Є.у.н.с.512/279/25

Провадження № 3/512/208/25

с-ще Саврань

"01" травня 2025 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ




       Суддя Савранського районного суду Одеської області Брюховецький О.Ю., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, яка надійшла з Сектору поліцейської діяльності №2 Відділу поліції № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за статті 124 КУпАП, -

       

ВСТАНОВИВ:


01.04.2025 до Савранського районного суду Одеської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 124 КУпАП (порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна).

В протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 275045 від 18.03.2025 зазначено, що ОСОБА_1 18.03.2025 близько 14 години 20 хвилин по вулиці Соборній в с-щі Саврань, керував автомобілем Rno Master, з державним номерним знаком НОМЕР_1 та перед початком руху не переконався в безпечності та створив небезпеку іншим учасникам дорожнього руху, що спричинило дорожньо-транспортну пригоду. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 10.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за статтею 124 КУпАП.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення посвідчення НОМЕР_2 водія  ОСОБА_1 вилучалося працівниками поліції.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та пояснив, що 18.03.2025 дійсно керував автомобілем Renault master державний номерний знак НОМЕР_1 по вул.Соборній в с-щі Саврань Подільського району Одеської області. Під час зупинки увімкнув на автомобілі аварійну світлову сигналізацію. Однак, водій ОСОБА_2 керуючи Fiat Doblo з державним номерним знаком НОМЕР_3 рухався позаду та здійснив зіткнення автомобілей.

Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та іншими документами.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, доведена та підтверджується наступними доказами.

З наявної в матеріалах справи схеми місця дорожньо-транспортної пригоди, що мала місце 18.03.2025 близько 14 години 20 хвилин по вулиці Соборній 46, в с-щі Саврань Подільського району Одеської області вбачається, що автомобіль Renault master державний номерний знак НОМЕР_1 отримав механічні пошкодження передньої лівої фари, переднього бамперу, переднього лівого крила, а також пошкоджено лакофарбове покриття.

Крім того, із вказаної схеми дорожньо-транспортної пригоди вбачається, що автомобіль Fiat Doblo з державним номерним знаком НОМЕР_3 також отримав механічні пошкодження переднього лівого крила, передньої та задньої дверок правої сторони, правого порогу, а також лакофорбове покриття правої сторони автомобіля (а.с.2).

З письмових пояснень ОСОБА_1 від 18.03.2025 вбачається, що останній керував автомобілем Renault master державний номерний знак НОМЕР_1 та здійснив зупинку, зайнявши праву крайню сторону дороги по вул.Соборній в с-щі Саврань Подільського району Одеської області, при чому ввімкнув аварійну світлову сигналізацію. Крім того, ОСОБА_1 вказав, що після зупинки мав намір здійснити маневр розвороту. Так, ОСОБА_1 почав чекати поки звільниться дорожня смуга для проїзду, що здійснити манер. Однак, автомобіль Fiat Doblo з державним номерним знаком НОМЕР_3 , який був припаркований позаду автомобіля Renault master почав рух та здійснив зіткнення автомобілів (а.с.3).

З письмовий пояснень ОСОБА_2 від 18.03.2025 вбачається, що 18.03.2025 він керував автомобілем Fiat Doblo з державним номерним знаком НОМЕР_3 по вул.Соборній в с-щі Саврань Подільського району Одеської області в напрямку Нової пошти №1. Крім того, ОСОБА_2 вказав, що бачив як один автомобіль був припаркований на узбіччі з увімкненою світловою сигналізацією. ОСОБА_2 продовжуючи рух помітив як припаркований автомобіль почав рух вперед та виїхав на зустрічну смугу. В наслідок чого ОСОБА_2 керуючи автомобілем зачепив ліве крило автомобіля що рухався з узбіччя (а.с.4).

З рапорту поліцейського з РПП СПД №2 ВП №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області капрала поліції Гуліки С.Ю. від 26.03.2025 вбачається, що 18.03.2025 зі телефонної служби 102 надійшло повідомлення про дорожньо - транспортну пригоду, яка мала місце по вул.Соборній в с-щі Саврань Подільського району Одеської області. На місці події було встановлено, що дорожньо - транспортна пригода сталася за участю двох транспортних засобів Renault master державний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 та Fiat Doblo з державним номерним знаком НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_2 . При встановлені всіх обставин події, було виявлено, що ОСОБА_3 , порушив п.п. 10.1. ПДР «Порушення правил перестроювання, зміни напрямку руху», а ОСОБА_2 , порушив п.п. 12.3. ПДР «Не вжиття заходів для зменшення швидкості аж до зупинки ТЗ або безпечного для інших учасників руху об?їзду перешкоди», на останніх було складено адміністративні протоколи серії ЕПР1 №275045, та ЕПР 1 №275072 за статтею 124 КУпАП (а.с.7).

Крім того, в матеріалах справи містяться фототаблиці на яких зафіксовано механічні пошкодження автомобіля Renault master державний номерний знак НОМЕР_1 та автомобіля Fiat Doblo з державним номерним знаком НОМЕР_3 (а.с. 14, 15, 16, 17, 18).

Матеріали справи містять поліс №ЕР-227767283 обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобі (а.с.13).

Відповідно до вимог статей 245, 251, 252, 280 КупАП суд, зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КупАП).

Положення частин 1, 2 статті 7 КупАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до вимог частини 1 статті 9 КупАП адміністративне правопорушення (проступок) це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свобод громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно приписів статті 10 КупАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Статтею 23 КупАП встановлено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до статті 251 КупАП вбачається, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 256 КупАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно статті 124 КУпАП, адміністративна відповідальність, передбачена цією статтею, настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Отже, у разі, якщо внаслідок порушення водієм Правил дорожнього руху, сталася дорожньо-транспортна пригода, в результаті якої зазнали пошкоджень транспортні засоби, вантаж, автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди, дорожні споруди чи інше майно, він підлягає відповідальності за статтею 124 КУпАП.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.

Відповідно до пункту 10.1 Правил дорожнього руху України - водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Законодавець саме з метою забезпечення безпеки дорожнього руху, життя та здоров`я його учасників, поклав на водіїв транспортних засобів додаткові обов`язки, зокрема пройти на вимогу працівника поліції в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння.

В матеріалах справи наявний негативний результат тесту «Драгер» (0.00 проміле) ОСОБА_1 (а.с.5).

Відповідно до статті 19 Закону України «Про міжнародні договори України», статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з правлюдини» практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та є обов`язкова до застосування судами як джерело права.

Так, у пункті 52 рішення ЄСПЛ від 05.02.2008 року «Романаускас проти Литви» судом констатовано, що національний суд повинен переконатися, що провадження в цілому, зокрема спосіб отримання доказів, було справедливим.

Зокрема, в рішенні Європейського суду з прав людини по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 р., яке з урахуванням положень статей 8, 9 Конституції України, а також статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є частиною національного законодавства, зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі держави.

Європейського суду з прав людини у своїх рішеннях, зокрема, по справам «Кобець проти України» від 14.02.2008, «Берктай проти Туреччини» від 08.02.2001, «Леванте проти Латвії» від 07.11.2002 неодноразово вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.

У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерії доведення «поза розумним сумнівом». Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумцій факту.

Крім того, Європейський суд з прав людини в своєму рішенні «Ісмаїлов проти Росії» від 06 листопада 2008 року зазначив, що згідно з принципом верховенства права однією з підвалин демократичного суспільства, який закріплений в усіх статтях Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, при розгляді справи та призначенні стягнення потрібно досягти справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи, щоб під час відповідного втручання був дотриманий принцип законності і воно не було свавільним, тобто стягнення повинне бути пропорційним, воно має відповідати тяжкості скоєного правопорушення, а також його наслідкам.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1   присутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП.

Обставин, які відповідно до статей 34, 35 КУпАП пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

Суддя, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, визнання вини як обставину яка пом`якшує відповідальність, ступінь його вини, з метою виховання цієї особи в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ОСОБА_1 так і іншими особами, вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Крім того, відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а також статті 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 9, 23, 33, 40-1, 124, 283-285, 294 КУпАП, частиною 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -


ПОСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850,00 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Стягнення проводити на рахунок №UА848999980313080149000015001, назва рахунку: рахунок для зарахування адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, КЕКД 21081300, отримувач – ГУК в Одеській області, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37607526, призначення платежу – адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Приписами частини 1 статті 307 КУпАП встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Частиною 1 та частиною 2 статті 308 КУпАП встановлено, що у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп на розрахунковий рахунок №UА908999980313111256000026001, КЕКД 22030106, отримувач – ГУК у м.Києві /м.Київ/, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, призначення платежу – судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.





Суддя:                                                                                О.Ю. Брюховецький






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація