Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2005945352

справа № 208/2018/25

провадження № 1-в/208/339/25



>УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2025 р. м. Кам`янське

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

Головуючого- судді: ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю: прокурора ОСОБА_3 ,

засудженої: ОСОБА_4 (в режимі ВКЗ),

представника ДУ «Кам`янська виправна колонія (№34) ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 7 у м.Кам`янське подання начальника державної установи «Кам`янська виправна колонія (№ 34», стосовно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженої вироком Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 30.12.2021 за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.3 ст.15, ч.3 ст.185, ч.2 ст.289, ч.1 ст.70 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ч.1 ст.71 КК України за сукупністю вироків частково, у виді 1 місяця, приєднано невідбуту частину покарання за вироком Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 20.03.2020, призначено остаточне покарання у виді 5 років 1 місяць позбавлення волі без конфіскації майна,

про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання на підставі статті 81 Кримінального кодексу України,


ВСТАНОВИВ:


До Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області надійшло вказане подання.

Подання вмотивоване тим, що засуджена ОСОБА_4 з 06.09.2021 перебувала в ДУ «Дніпровська установа виконання покарань (№4)», де характеризувалась задовільно, стягнень та заохочень не мала.

17.06.2022 прибула для подальшого відбування покарання до ДУ «Кам`янська виправна колонія (№34)». По прибутті працевлаштована на швейному виробництві швачкою першого тарифного розряду. В роботі була ініціативна та швидка, виконувала додатковий об`єм роботи, за що мала одне заохочення.

У подальшому, а саме 27.10.2023 ОСОБА_4 було переведено для подальшого відбування покарання до дільниці соціальної реабілітації на підставі ст.100, 101 КВК України як таку, яка стає на шлях виправлення. Спочатку була працевлаштована підсобним робітником на складі установи. Наданий об`єм роботи виконувала своєчасно і відповідально. Згодом була працевлаштована на контрагентському об`єкті ПрАТ «Оріль-Лідер» підсобним робітником, де і працює по теперішній час. Працює добре, виконує усі необхідні завдання по роботі, відповідальна, за що отримала від керівництва контрагенту подячні листи, які були розглянуті комісією установи та засудженій було двічі оголошено заохочення у виді подяки.

За час відбування покарання в установі стягнень не має. Має три заохочення у виді подяк за сумлінне ставлення до праці, є взірцем по роботі, надання позитивного прикладу для інших працівників з числа засуджених. В осередку засуджених взаємовідносини будує правильно, конфліктних ситуацій не створює, з усіма підтримує дружні взаємовідносини. З представниками адміністрації дотримується правомірних взаємовідносин, завжди ввічлива та тактовна. Соціально-корисну ініціативу в житті дільниці проявляє, а саме в осінній період виконувала білування прилеглої території, зараз дбає за чистотою ділянок прилеглої до дільниці території. Зауважень до засудженої не виникало.

Залучена до програм виховного впливу, тематичні заходи відвідує, проявляє зацікавленість. В свідомості засудженої відбулись позитивні зміни. З рідними підтримує соціально-корисний зв`язок шляхом телефонних розмов. Від рідних інколи отримує допомогу у виді продовольчих посилок.

Станом на 29.04.2025 відбула 2/3 частини строку покарання.

З огляду на вищенаведене, начальник ДУ «Кам`янська виправна колонія (№34)» ОСОБА_6 звернулась до суду з поданням про умовно-дострокове звільнення засудженої ОСОБА_4 на підставі ст. 81 КК України.

Представник державної установи «Кам`янська виправна колонія (№ 34)» у судовому засіданні підтримав подання та просив умовно достроково звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання.

У судовому засіданні засуджена ОСОБА_4 повністю підтримала подання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував щодо задоволення клопотання.

Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши подання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання та додані до нього матеріали, дійшов висновку, що подання начальника державної установи «Кам`янська виправна колонія (№34)» про умовно-дострокове звільнення ОСОБА_4 від відбування покарання підлягає задоволенню за таких підстав.

Згідно із положеннями ч.1 ст. 539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема, про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 КК України, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Відповідно до п. 3 ст.81 КК України, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, у разі заміни покарання у виді довічного позбавлення волі на покарання у виді позбавленням волі на певний строк, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисне кримінальне правопорушення протягом невідбутої частини покарання.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 була засуджена вироком Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 30.12.2021 за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.3 ст.15, ч.3 ст.185, ч.2 ст.289, ч.1 ст.70 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ч.1 ст.71 КК України за сукупністю вироків частково, у виді 1 місяця, приєднати невідбуту частину покарання за вироком Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 20.03.2020, призначивши остаточне покарання у виді 5 років 1 місяць позбавлення волі без конфіскації майна.

Початком строку виконання вироку є 31.08.2021, таким чином, на момент розгляду подання ОСОБА_4 відбула 3 роки 7 місяців 28 днів - більше, ніж дві третини строку покарання, призначеного їй судом. Невідбута частина покарання складає 1 рік 5 місяців 2 дні.

Відповідно до ч. 2 ст.81 ККу України обов`язковою складовою для прийняття судом рішення про умовно-дострокове звільнення від відбування призначеного вироком суду кримінального покарання, є сумлінна поведінка та ставлення до праці засудженого, як умова доведеності виправлення останнього.

За змістом зазначеної норми сумлінну поведінку слід розуміти як комплекс зразкового дотримання режиму, участі у самодіяльних організаціях засуджених, беззаперечному виконанні вказівок і розпоряджень адміністрації колонії, відсутність порушень дисципліни, товариському ставленні до інших засуджених.

Це поведінка, на яку повинні орієнтуватися інші особи, які відбувають покарання. Сумлінне ставлення до праці проявляється у поліпшенні кількісних та якісних показників виконуваної робити, підвищення виробничої кваліфікації, бережливому ставленні до обладнання та інструментів, додержання охорони праці та техніки безпеки. Умовно-достроковому звільненню підлягають лише ті засуджені, які протягом всього, а не певного періоду часу, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довели своє виправлення і для цього дані беруться в їх сукупності.

Судом встановлено, що засуджена ОСОБА_4 у період з 06.09.2021 перебувала в ДУ «Дніпровська установа виконання покарань (№4)», де характеризувалась задовільно, стягнень та заохочень не мала.

17.06.2022 прибула для подальшого відбування покарання до ДУ «Кам`янська виправна колонія (№34)». По прибутті працевлаштована на швейному виробництві швачкою першого тарифного розряду. В роботі була ініціативна та швидка, виконувала додатковий об`єм роботи, за що мала одне заохочення.

Згодом за постановою начальника установи від 27.10.2023 засуджену було переведено для подальшого відбування покарання до дільниці соціальної реабілітації на підставі ст.ст. 100, 101 КВК України як таку, яка стає на шлях виправлення. Спочатку була працевлаштована підсобним робітником на складі установи. Наданий об`єм роботи виконувала своєчасно і відповідально.

У подальшому була працевлаштована на контрагентському об`єкті ПрАТ «Оріль-Лідер» підсобним робітником, де і працює по теперішній час. Працює добре, виконує усі необхідні завдання по роботі, відповідальна, за що отримала від керівництва контрагенту подячні листи, які були розглянуті комісією установи та засудженій було двічі оголошено заохочення у виді подяки.

ОСОБА_4 усвідомлює наслідки вчиненого кримінального правопорушення, виявляє щире каяття. Засуджена планує вести законослухняний спосіб життя, працевлаштуватись.

У роз`ясненнях Верховного Суду України щодо правильного та однакового застосування вказаної норми закону України про кримінальну відповідальність, які викладені в постанові Пленуму Верховного Суду України «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» № 2 від 26.04.2002, зазначено, що судам слід ретельно з`ясовувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці і навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених, виправно-трудової установи, а також наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування, поясненням представників органу, який відає виконанням покарання, спостережної комісії. Оскільки судовий розгляд питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання або заміну невідбутої частини покарання більш м`яким справляє великий виховний і запобіжний вплив як на самого засудженого, так і на інших осіб, має надзвичайно важливе значення для виправлення засуджених та запобігання вчиненню нових злочинів, тобто для досягнення мети, передбаченої статтею 50 Кримінального кодексу України.

Судом, при розгляді питання щодо умовно-дострокового звільнення засудженої, було досліджено поведінку засудженої ОСОБА_4 протягом усього строку відбування покарання, її ставлення до вчиненого кримінального правопорушення та до режиму відбування покарання, її активну участь у суспільному житті установи виконання покарань.

Враховуючи викладене вище, суд уважає за можливе задовольнити подання начальника державної установи «Кам`янська виправна колонія (№34)» та звільнити ОСОБА_4 умовно-достроково від відбування покарання, призначеного їй вироком Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 30.12.2021.

Керуючись ст.81 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, -


П О С Т А Н О В И В:


Подання начальника державної установи «Кам`янська виправна колонія (№34)» про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Звільнити умовно-достроково ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 30.12.2021, на підставі ст.81 КК України.

Роз`яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до ч.4 ст.81 КК України, у разі вчинення протягом невідбутої частини покарання строком 1 (один) рік 5 (місяців) 2 дні нового кримінального правопорушення судом буде призначене покарання за правилами призначення покарань за сукупністю вироків та складання покарань, передбаченими ст. ст. 71, 72 Кримінального кодексу України.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали складено і оголошено 02.05.2025 о 12.10 год.




Суддя   ОСОБА_1



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація