Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2005947480

                                                                                Справа №549/144/25   Провадження №2/549/140/25



УХВАЛА


02 травня 2025 року Чорнухинський районний суд Полтавської області

у складі: головуючого – судді Крєпкого С.І.

за участю:секретаря судового засідання – Кривчун Я.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Чорнухи цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Райз-Схід» (далі – ТОВ «Райз-Схід») про стягнення заборгованості за договором оренди,


установив:


Позивач через свого представника адвоката Крутоголову О.О. звернувся до суду з позовом до ТОВ «Райз-Схід», в якому прохав стягнути з відповідача на його користь 53 638,90 грн заборгованості по орендній платі за 2023 рік, а також 10000 грн моральної шкоди та понесені витрати на правничу допомогу.

Вимоги обгрунтовані тим, що відповідач за 2023 рік не сплатив орендну плату по договору оренди землі б/н від 20.01.2023.

Ухвалою Чорнухинського районного суду від 24.03.2025 у справі за вказаним позовом відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.

30 квітня та 01 травня 2025 року представником позивача подані заяви про прийняття відмови від позову та закриття провадження у справі, проведення судового засідання за відсутності позивача та її представника.

Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Частиною 3 ст.13 ЦПК України учаснику справи надано право розпоряджатися своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Отже, нормативне визначення принципу диспозитивності надає сторонам право вільно розпоряджатися предметом спору і процесу, зокрема, позивач має право відмовитися від позову.

Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.

Оскільки позивач через свого представника відмовився від позову, що є виключним правом позивача, обставин для неприйняття судом такої відмови не встановлено, провадження у справі підлягає закриттю з підстав п.4 ч.1 ст.255 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ч.ч.1,2,3 ст.206, п.4 ч.1 ст.255 ЦПК України, суд,




ухвалив:


Заяву представника позивача адвоката Крутоголової Оксани Олександрівни про відмову від позову задовольнити.

Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Райз-Схід» про стягнення заборгованості за договором оренди в зв`язку з прийняттям відмови від позову.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі протягом п`ятнадцати днів з дня її проголошення апеляційної скарги. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.


Суддя                                                                  С.І.Крєпкий


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація