Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2005953340

Справа №219/1747/22

1-кп/295/441/25


УХВАЛА

02.05.2025 року м. Житомир

Богунський районний суд м.Житомира в складі:

               головуючого судді ОСОБА_1

               секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,                

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі в режимі відеоконференції кримінальне провадження №12022052150000009 від 03.01.2022 про обвинувачення ОСОБА_3 за ч.1 ст.121, ч.1 ст.115 КК України, -

з участю учасників кримінального провадження:

прокурора                 ОСОБА_4

                обвинуваченого         ОСОБА_3

                захисника                 ОСОБА_5

               

                                       В С Т А Н О В И В:


Прокурор в судовому засіданні просив продовжити строк дії обраного обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. В клопотанні зазначив, що ризики, які існували на час обрання даного запобіжного заходу, а саме передбачені п.п.1,3,5 ч.1 ст.177 КПК України не змінилися і відсутні підстави для обрання іншого більш м`якого виду запобіжного заходу. З метою запобігання можливості обвинуваченим переховуватися від суду, впливу на потерпілого, свідків, вчинення іншого кримінального правопорушення, враховуючи особу обвинуваченого, який раніше судимий, не має міцних соціальних зв`язків, проживав на території, яка зараз окупована, перебував у розшуку, просив продовжити дію запобіжного заходу щодо ОСОБА_3 у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

Обвинувачений просив задовольнити клопотання прокурора, продовжити строк тримання під вартою, щодо існування ризиків заперечував.

Захисник просив продовжити дію альтернативного виду запобіжного заходу.

Заслухавши позиції учасників судового провадження, суд приходить до наступного висновку.

Строк тримання обвинуваченого ОСОБА_3 під вартою спливає, закінчення розгляду справи в цей строк є неможливим.

Згідно ч. 3 ст. 199 КПК України обставиною, яка є підставою для продовження строку тримання під вартою є те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою.

Суд враховує, вік обвинуваченого, що він раніше судимий, обвинувачуються у вчиненні тяжкого (ч.1 ст.121КК України) та особливо тяжкого (ч.1 ст.115 КК України) злочинів проти життя та здоров`я особи, немає міцних соціальних зв`язків, місце проживання його перебуває на непідконтрольній Україні території.

Враховуючи наведене, є підстави вважати, що обвинувачений, не маючи постійного місця проживання на підконтрольній Україні території, а також під загрозою покарання, яке може бути призначене у разі визнання його винним (покарання у виді позбавлення волі на строк понад 10 років), може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілого та свідків у даному кримінальному провадженні, враховуючи відомості про попередню судимість та відсутність соціальних зв`язків та джерел існування, існують підстави вважати, що він може вчинити інше кримінальне правопорушення.

Суд вважає за необхідне продовжити строк тримання обвинуваченого під вартою та визначити заставу в мінімальному розмірі, передбаченому п.3 ч.5 ст. 183 КПК України.

Керуючись ст. 331 КПК України,


                                       П О С Т А Н О В И В:


Обвинуваченому ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 01.07.2025 (включно).

Визначити заставу у розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 242 240 грн., яку має право внести обвинувачений або інша фізична чи юридична особа (заставодавець) на депозитний рахунок Богунського районного суду міста Житомира (м. Житомира одержувач ТУ ДСА України в Житомирській області, код 26278626, розрахунковий рахунок UA678201720355249002000000277, банк ДКС м. Київ).

У разі внесення застави на обвинуваченого покладаються такі обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України:

1) прибувати до суду у визначений ними час за кожною вимогою;

2) не відлучатися за межі міста проживання без дозволу суду;

3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання.

У разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші, покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету.

Строк дії ухвали встановити до 01.07.2025 року (включно).

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.


Суддя ОСОБА_1









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація