Справа № 2-1445/2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2008 року. Шевченківський районний суд м.Чернівці
в складі: головуючого судді - Дудакова С.Є.
при секретарі - Колосар О.І.
розглянувши у відкртому судовому засіданні в залі суду в м.Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення розміру частки майна в спільній сумісній власності та припинення спільної сумісної власності, -
встановив:
позивачка звернулася до суду з даним позовом, в якому посилалася на те, що 28 лютого 1996 року було видане свідоцтво про право власності на житло, на квартиру АДРЕСА_1 їй, відповідачеві та її матері,ОСОБА_3 Вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_3., Після її смерті відкрилася спадщина і вона є спадкоємицею першої черги за законом. Для оформлення спадщини вона звернувся до нотконтори, але не може отримати свідоцтво про право на спадщину без визначення частки померлої у спільному майні.
Просила визначити, що частки в квартирі є рівними, тобто по 1/3 частці.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, пославшись на обставини, викладені в позовній заяві і просила позов задаволити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав і погодився з усіма обставинами даної справи, які складають предмет та зміст позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов обгрунтований і підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що дійсно у спільній сумісній власності сторін та померлої ОСОБА_3., знаходиться кв.АДРЕСА_1, що стверджено копіями свідоцтва про право власності на житло, витягу про реєстацію в спадковому реєстрі, витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, довідкою КЖРП-14 від 25 лютого 2008 року. З копії свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_3. померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Згідно до вимог ст.1226 ЦК України суб»єкт права спільної сумісної власності має право заповідати свою частку у праві спільної сумісної власності до її визначення та виділу в натурі, а зі змісту ст.372 ЦК України випливає, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, а у разі поділу спільного майна на частки, право спільної сумісної власності на нього припиняється.
Відповідно до п.224 Інструкції - «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» свідоцтво про право на спадщину видається лише після визначення частки померлого у спільному майні.
За наявності вказаних обставин та документальних доказів, позов підлягає до безумовного задоволення.
Керуючись статтями 355, 368, 369, 270, 1261. 1268, 1296 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України суд, -
вирішив:
позов задовольнити. Визначити, що частки в квартирі АДРЕСА_1 є рівними, тобто по 1/3 частці належної кожному співвласнику: ОСОБА_1, ОСОБА_2 та померлійОСОБА_3, припинивши спільну сумісну власність на квартиру.
Рішення суду набирає чинності після закінчкення строку на подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до палати цивільних справ апеляційного суду Чернівецьбкої області через Шевченківський райсуд м.Чернівці.
СУДДЯ: