Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2011672309

Справа № 147/152/25

Провадження № 1-кп/147/92/25


УХВАЛА


05 травня 2025 року                                                                       с-ще Тростянець

               

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 розглянувши клопотання прокурора ОСОБА_2 про проведення судового засідання з розгляду кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024022420000594 від 14.11.2024, про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.407 КК України, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,

в с т а н о в и в :

29 січня 2025 року в провадження судді Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 з Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024022420000594 від 14.11.2024, про обвинувачення ОСОБА_3 за ч.5 ст.407 КК України.

Судове засідання у вказаному провадженні призначено на 09:00 годину 08 травня 2025 року.

05 травня 2025 року до суду звернувся прокурор Гайсинського відділу Вінницької спеціалізованої прокуратури ОСОБА_2 із клопотанням від 02.05.2025, про проведення судового засідання у даному кримінальному провадженні в режимі відеоконференції за допомогою порталу «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua), при використанні власних технічних засобів відеозв`язку, оскільки потребує відрядження та подалання значної відстані до с-ща Тростянець, де знаходиться Тростянецький районний суд Вінницької області, з Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону розташованої в м. Вінниці; веденням на всій території України воєнного стану та пов`язані з цим загрози; а також з метою економії бюджетних коштів.

Перевіривши матеріали справи та дослідивши подане клопотання, суд вважає, що судове засідання необхідно провести в режимі відеоконференції, зважаючи на наступне.

Приписами ч. 2 ст. 314 КПК України унормовано, що підготовче судове засідання відбувається за участю обвинуваченого (крім випадків, коли здійснювалося спеціальне досудове розслідування), прокурора, захисника, потерпілого, його представника та законного представника, цивільного позивача, його представника та законного представника, цивільного відповідача та його представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, згідно з правилами, передбаченими цим Кодексом для судового розгляду.

Статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України №64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Так, строк дії воєнного стану неодноразово продовжувався.

Верховний Суд роз`яснив особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан. Зокрема, з роз`яснень ВС випливає, якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.

Частиною 1 статті 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:

1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;

2) необхідності забезпечення безпеки осіб;

3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;

4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;

4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України;

5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Відповідно до ч.2 ст.336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

За таких обставин, враховуючи необхідність забезпечення права учасників судового процесу на доступ до правосуддя, дотримання розумних строків розгляду справи в суді, з метою забезпечення оперативності судового провадження, з урахуванням встановлення в Україні воєнного стану, суд вважає за доцільне провести дистанційно судове провадження в режимі відеоконференції за участі прокурора ОСОБА_2 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів під час трансляції з сайту «Судова влада».

На підставі викладеного та керуючись ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 336, 369, 392, 532 КПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Клопотання прокурора ОСОБА_2 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.

Здійснювати увесь розгляд кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024022420000594 від 14.11.2024, про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.407 КК України, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів під час трансляції з сайту «Судова влада» за офіційною електронною адресою адресою ОСОБА_2 .

Попередити ОСОБА_2 , що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Відповідно до Інструкції користувача підсистеми відеоконференцзв`язку особа має зареєструватись та пройти авторизацію у підсистемі за допомогою або офіційної електронної адреси, або КЕП, або з використанням підсистеми «Електронний суд».

Попередити прокурора про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму), а також, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.


Суддя                                                                 ОСОБА_1



  • Номер: 11-кп/801/869/2025
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 147/152/25
  • Суд: Вінницький апеляційний суд
  • Суддя: Борейко О.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.07.2025
  • Дата етапу: 14.07.2025
  • Номер: 11-кп/801/869/2025
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 147/152/25
  • Суд: Вінницький апеляційний суд
  • Суддя: Борейко О.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.07.2025
  • Дата етапу: 16.07.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація