Справа №22-ц-4933/11Головуючий у І інстанції Заріцький С.М.
Категорія56Доповідач у 2 інстанціїКорзаченко
19.12.2011
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
23 серпня 2011 року колегія судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі :
головуючого Лащенка В.Д.
суддів Корзаченко І.Ф. Сліпченка О.І.
при секретарі Соловйову А.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Скай-В" на рішення Вишгородського районного суду від 16 травня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ТОВ "Скай-В" про зобов'язання виплатити недоотримані суми щомісячної доплати працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, -
встановила:
У лютому 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ТОВ "Скай-В", Управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної адміністрації про зобов'язання виплатити недоотримані суми щомісячної доплати працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю. Позов обгрунтовував тим, що він працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю і відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на доплату у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Позивач просив стягнути з ТОВ "Скай - В" недоотриману суму щомісячної грошової доплати за період з 01.09.2006 року по 11.04.2008 рік у розмірі 8230 грн.
Ухвалою Вишгородського районного суду від 28 жовтня 2010 року провадження у справі закрите.
Ухвалою колегії суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області від 21 лютого 2011 року ухвала Вишгородського районного суду від 28 жовтня 2010 року скасована в частині позову до ТОВ "Скай - В" та справа направлена для продовження розгляду до того ж суду.
Рішенням Вишгородського районного суду від 16 травня 2011 року позов задоволено. Постановлено зобов'язати ТОВ "Скай - В" виплатити на користь ОСОБА_2 щомісячну грошову доплату за період з 01.09.2006 року по 11.04. 2008 рік відповідно ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
В апеляційній скарзі відповідач ТОВ "Скай - В" просить скасувати рішення суду з підстав порушення норм матеріального і процесуального права та відмовити у задоволенні позову.
Апеляційну скаргу необхідно задоволити з таких підстав.
Задоволивши позов, суд зобов‘язав ТОВ "Скай - В" виплатити на користь ОСОБА_2 щомісячну грошову доплату за період з 01.09.2006 року по 11.04. 2008 рік. З такими висновками суду не можна погодитись, оскільки вони не грунтуються на законі та матеріалах справи.
З копії трудової книжки позивача вбачається, що ОСОБА_2 працював у ТОВ «Скай-В»з 1 вересня 2006 року по 11 квітня 2008 року.
ТОВ «Скай-В» розташоване у с. Нижча Дубечня Вишгородського району Київської області, що відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю.
ОСОБА_2 є євакуйованим із зони відчуження і має посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС 2 категорії.
Відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відповідним категоріям громадян, а саме: громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення проводиться доплата в таких розмірах:
- у зонах безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;
- у зонах гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальні заробітна плата.
Відповідно до п.5 "Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов"язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", затвердженим постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 р., соціальні виплати, доплати, в тому числі, передбачені ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", проводяться за місцем основної роботи громадян підприємствами, установами організаціями.
Відповідно до п.6 вказаного Порядку підприємства до 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, подають до уповноваженого органу соціального захисту документи щодо розрахункових витрат, пов"язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів та реєстр отримувачів компенсаційних виплат. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Держказначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків.
ТОВ "Скай-В" в управлінні праці та соціального захисту населення Вишгородської РДА не зареєстроване, компенсації за роботу на території радіоактивного забруднення працівники не отримували, в зв'язку з тим, що розрахунків на відшкодування доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях підприємство не подавало.
Відповідно до п.3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов‘язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936, у разі зміни місця реєстрації або місця роботи громадянин для отримання виплати за новим місцем реєстрації або місцем роботи подає протягом трьох місяців заяву та довідку про отримані виплати ( нарахування).
Протягом періоду роботи у ТОВ "Скай-В" ОСОБА_2 не подавав до товариства заяву про здійснення доплати за роботу в зоні посиленого радіоекологічного контролю.
Без зазначеної заяви працівника підприємство не мало підстав для здійснення доплати.
За таких обставин висновок суду про задоволення позову є необгрунтованим.
З урахуванням наведеного рішення суду необхідно скасувати і ухвалити нове рішенння про відмову в позові.
Керуючись ст.309, 316 ЦПК України, колегія,-
вирішила:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Скай-В" задоволити.
Рішення Вишгородського районного суду від 16 травня 2011 року скасувати і ухвалити нове рішення.
Відмовити ОСОБА_2 в позові до ТОВ "Скай-В" про зобов'язання виплатити недоотримані суми щомісячної доплати працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий
Судді