Судове рішення #2016324
№ 2-932

 

 

 

 

                                                                                                                           № 2-932

                                                                                                                           2008 рік.

 

                                  Р І Ш Е Н Н Я

                       І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

 

 

02 квітня 2008 року.                                                                Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :

головуючого-судді                                                                   Богдана С.І.

при секретарі                                                                            Яценко Н.М.

з участю адвоката                                                                    ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю,

 

                                              В С Т А Н О В И В :

 

              В лютому 2008 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про усунення перешкод в користуванні власністю.

              В позові зазначає, що вона є членом ЖБК № 35 в м. Чернівці, являється власницею квартириАДРЕСА_1 і це підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно, яке видане 07.12.2005 року на підставі рішення виконкому Чернівецької міськради № 933/21 і яке зареєстроване в Чернівецькому КОБТІ 10.01.2008 року. Квартира складається з коридору, вбиральні, кухні, ванної, кімнати, комори, кімнати, кімнати, лоджії, балкону, загальна площа становить 64,40 м.кв. та житловою площею 37,90 м.кв.

              Відповідач ОСОБА_2. є її сином і зареєстрований в квартирі, яка є її власністю, але з 30.11.1997 року вступивши у фактичні шлюбні стосунки з ОСОБА_4, забрав усі свої особисті речі, перейшов проживати до дружини на постійне місце проживання і з цього часу перестав бути членом її сім”ї. У шлюбі у сина народилося двоє дітей, які на теперішній час проживають з ним. В червні 2002 року син зареєстрував шлюб з іншою жінкою - ОСОБА_5, від першої жінки перейшов проживати на постійне проживання разом з дітьми до другої жінки в буд..АДРЕСА_2 і з ним перейшли проживати його діти, але ОСОБА_2. та його діти за цією адресою не зареєструвалися.

              Факт не проживання ОСОБА_2. з 30.11.1997 року в квартиріАДРЕСА_1 підтверджується актом ЖБК № 35 від 18.12.2007 року. Окрім цього відповідач ОСОБА_2. не приймає ніякої участі в оплаті комунальних платежів, в квартирі відсутні всі його речі, не отримує за цією адресою поштової кореспонденції та медичних послуг. Будь-яких перепон відповідачу в проживанні в квартирі вона не вчиняла.

             Реєстрація відповідача в квартирі створює для неї перешкоди в користуванні власністю, унеможливлює продаж квартири. Право власності  згідно ст. ст.. 321,391 ЦК України є непорушним, ніхто не може бути позбавлений цього права чи обмежений і його здійсненні і власник має право вимагати усунення будь-яких перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. У відповідності до ч.2 ст. 384 ЦК України член ЖБК має право володіння і користування, а за згодою кооперативу і розпоряджатися квартирою, яку він займає в будинку кооперативу.

           У відповідності до ст.. 405 ЦК України член сім”ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі його відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

            Відповідач з 1997 року членом її сім”ї не являється, 11 років не проживає без поважних причин в її квартирі, а тому він втратив право користування цим житлом.

            Тому просила винести рішення яким усунути перешкоди в користуванні власністю шляхом визнання ОСОБА_2. особою, що втратила право користування житлом в кв.АДРЕСА_1.

            В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі і дала свої пояснення.

            Відповідач в судовому засіданні позовних вимог не визнав, вважає, що він має право на квартиру позивачки, оскільки ордер на квартиру був виданий на всіх членів сім”ї, в тому числі і на нього, у нього в смт. Кельменці Чернівецької області був житловий будинок, який йому перейшов у спадщину після смерті бабусі, а батьки даний будинок продали і гроші витратили на придбання квартири в якій на теперішній час проживає позивачка. Він дійсно проживає в шлюбі з дружиною в її квартиріАДРЕСА_2, але зареєструватися там не може, оскільки міською радою обмежено реєстрацію осіб по цій вулиці де розміщений будинок.

          Заслухавши сторін, свідків , дослідивши письмові докази суд вважає , що позовні вимоги підлягають задоволенню.

           Згідно ст.. 405 ч.3 ЦК України, член сім”ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім”ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

           Як вбачається з витягу з рішення виконкому Чернівецької області № 933/21 від 07.12.2005 року, пунктом 1 цього рішення було вирішено оформити право власності громадян на виплачені кооперативні квартири - ОСОБА_1, члену ЖБК № 35 на трьохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 житловою площею 37,90 м.кв., загальною площею 64,40 м.кв., вартість якої виплачена повністю в 1991 році.

           Згідно довідки ЖБК № 35 від 18.12.2007 року внески за квартиру АДРЕСА_1 сплачувала ОСОБА_1, перший внесок за квартиру був сплачений в квітні 1979 року, пай повністю внесений в лютому 1991 року, всі комунальні платежі по квартирі сплачує ОСОБА_1.

            Із свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 03.01.2008 року виданого виконкомом Чернівецької міської ради вбачається, що власником квартириАДРЕСА_1 є ОСОБА_1.

            Таким чином встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є власником квартири і вправі розпоряджатися нею на свій розсуд, згідно ст. 321 ч.1 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні, а згідно ст.. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном.

           Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2. перешкоджає позивачці належним вином розпоряджатися та користуватися своїм майном, оскільки зареєстрований в квартирі, а це створює для позивачки такі умови, що вона не може використовувати своє майно на свій розсуд.

            Як вбачається з довідки № 19-12 від 18.12.2007 року, яка видана ЖБК № 35 м. Чернівці, в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_1, основний квартиронаймач з 1981 року, ОСОБА_2, син з 1981 року, ОСОБА_6, дочка з 1981 року, ОСОБА_7, внучка з 2003 року, ОСОБА_8, внучка з 2006 року.

        З акту від 18.12.2007 року складеного ЖБК № 35 вбачається, що ОСОБА_2 з 30 листопада 1997 року не проживає та не користується квартироюАДРЕСА_1, власницею якої є ОСОБА_1.

         З довідки КЖРЕП № 5 м. Чернівці від 18.02.2008 року, яка видана ОСОБА_5 вбачається, що в кв.АДРЕСА_2 до складу сім”ї входить п'ять чоловік, троє проживають без реєстрації, а саме ОСОБА_5 основний квартиронаймач, ОСОБА_9 син,ОСОБА_10 син,ОСОБА_11 син, ОСОБА_12 донька, ОСОБА_2 чоловік, без реєстрації, ОСОБА_13 донька чоловіка , без реєстрації. ОСОБА_12, донька чоловіка, без реєстрації.         

        З акту затвердженого КЖРЕП № 5 від 19.10.2006 року і складеного комісійно працівниками КЖРЕП та сусідів вбачається, що за адресою АДРЕСА_2проживають без реєстрації з 2002 року з батьком ОСОБА_2, донька ОСОБА_13 та донька ОСОБА_12.

        Свідки ОСОБА_14 та ОСОБА_15 підтвердили суду, що відповідач ОСОБА_2. фактично з 1997 року в квартирі АДРЕСА_1 не проживає. Про це в судовому засіданні підтвердив і сам позивач пояснивши, що до 1997 року проживав в квартирі, власником квартири не був, в 1997 році почав проживати у фактичних шлюбних стосунках з жінкою з якою народилося двоє дітей, в 2002 році одружився з іншою жінкою ОСОБА_16 і з тих пір разом з двома дітьми від фактичного шлюбу проживає в квартиріАДРЕСА_2 в м. Чернівці, яка належить його дружині. Намірів проживати в квартирі АДРЕСА_1 після того як пішов з квартири він не проявляв і не бажав цього.

        Таким чином судом встановлено, що позивачка є власником кв. АДРЕСА_1, відповідач з 1997 року в цій квартирі не проживає хоча зареєстрований. Його реєстрація в квартирі, яка є власністю позивачки перешкоджає їй належним чином користуватися та розпоряджатися власністю, а тому на підставі того, що відповідач більше року не проживає в квартирі , яка є власністю позивачки його слід визнати таким, що втратив право на користування житлом і зобов'язати його зняти з реєстрації в цьому житлі і таким чином усунути перешкоди, які він чинить позивачці в розпорядженні нею своєю власністю.

         На підставі викладеного та ст.ст. 321, 386, 391, 405 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,60,209,213,215,218 ЦПК України, суд -

 

                                                                   В И Р І Ш И В :

         Позов задовольнити.

         Зобов'язати ОСОБА_2 усунути перешкоди, які чиняться ним ОСОБА_1 в користуванні квартироюАДРЕСА_1 шляхом визнання його втративши право на житло та зняття з реєстрації ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1

        Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

        Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

 

 

 

                             Суддя                                                        Богдан С.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація