Справа № 2-1204 2008р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 квітня 2008 року. Шевченківський районний суд м Чернівці
в складі
головуючого - судді Богдана С І.
при секретарі Яценко Н М
розглянувши у судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 треті особи на стороні позивача ОСОБА_2, який діє в інтересах неповнолітньоїОСОБА_3., ОСОБА_4 до Чернівецької міської ради про визнання права власності на будинковолодіння , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі в лютому 2008 року звернулися до Чернівецької міської ради про визнання права власності на будинковолодіння .
В заяві вказує, що вона проживає з серпня 1954 року по теперішній час в АДРЕСА_1. Разом з нею проживав її чоловік ОСОБА_5 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. 19 лютого 1954 року було складено акт відводу земельної ділянки в натурі на місцевості, а 9 березня 1954 року було укладено між виконкомом Чернівецької міської ради та її покійним чоловіком ОСОБА_5. договір про відвід земельної ділянки у безстрокове користування. На даній земельній ділянці було побудовано житловий будинок і сарай. Будівництво було проведено з додержанням пожежних та санітарних норм. Оскільки забудовником житлового будинку та господарських будівель був чоловік, то після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок та господарські споруди по АДРЕСА_1 Спадкоємцями першої черги за законом були їхні діти : ОСОБА_6 та ОСОБА_4 , які не прийняли спадщину оскільки на час смерті батька не проживали з ним і заяву про прийняття спадщини в нотаріальну кантору не подавали. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 помер . Вона не може отримати свідоцтво про право на спадщину, тому, що на житловий будинок та господарські будівлі та споруди які були побудовані в шлюбі, відсутнє свідоцтво про право власності.
Спадкоємцем ОСОБА_5 першої черги за законом є вона як дружина і яка у відповідності до ст.1268 ЦК України прийняли спадщину, оскільки проживала разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, що підтверджується довідкою ЖРЕП-6 , але оформити своє право на спадщину в нотаріальній канторі не може, оскільки житловий будинок самочинно збудований без проектної документації, а відповідно не здійснена його державна реєстрація як суб'єкта права власності подружжя, в зв'язку з цим вона звертається до суду, оскільки ОСОБА_5 помер і вирішити ці питання в позасудовому порядку не можливо.
Згідно ст.ст.328,331,392 ЦК України право власності набувається правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо ) виникає з моменту його державної реєстрації. Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Усе майно набуте подружжям під час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності і частки кожного з співвласників в такому майні є рівними.
У зв'язку з цим вона просить визнати за нею право власності на житловий будинок літера «А», житловою площею 30.7 кв.м., загальною площею 59,6 кв.м., сарай літера «Б», вбиральню літера «В», колодязь літера «К», огорожу №1, загальною вартістю 32685 грн. по АДРЕСА_1
В судове засідання від позивачів надійшла заява в якій вони позов підтримують в повному обсязі та просять справу розглядати в їх відсутність.
Від представника відповідача в суд поступила заява в якій вони позовні вимоги визнають повністю не заперечують проти визнання права власності на будинковолодіння, та просили справу розглядати в їх відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню .
Судом з'ясовано що ОСОБА_1 є дружиною покійногоОСОБА_5 і це підтверджується копією свідоцтва про одруження .
З свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_5 померІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Чернівці.
З довідки Чернівецького міського КБТІ вбачається, що інвентаризаційна вартість будинковолодіння становить 32685 грн.
З довідки про склад сім'ї виданою ЖРЕП-6 вбачається, що ОСОБА_5 проживав поАДРЕСА_1до ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
З довідки Чернівецького КОБТІ вбачається, що житловий будинок АДРЕСА_1 закінчений будівництвом, але не зданий в експлуатацію.
З копії витягу рішення від 23 січня 1954 року вбачається, що ОСОБА_5. була виділена земельна ділянка по АДРЕСА_1 під індивідуальне житлове будівництво розміром 0,06 га .
З копії договору від 16 березня 1954 року вбачається, щоОСОБА_5 надається дозвіл на безстрокове користування земельною ділянкою для будівництва житлового будинку на праві індивідуальної власності.
На теперішній час зведене будинковолодіння погоджене з усіма відповідними службами і є погоджений проект будівництва. Разом з тим, про відповідність здійсненого будівництва встановленим нормам та правилам свідчить погодженні технічні креслення районним архітектором, висновком МіськСЕС та експертним висновком який виданий міським управлінням з наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС України в Чернівецькій області №9/6/2516 від 04.05.2005 року в якому вбачається, що у технічному креслені на будинковолодіння поАДРЕСА_1 порушень не виявлено.
Згідно ч.1ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Таким чином судом встановлено, що ОСОБА_5. було відведено земельну ділянку під будівництво житлового будинку та господарських будівель, він збудував будинковолодіння, але без належно затвердженого проекту, а це є самочинним будівництвом. Оскільки забудовник ОСОБА_5 помер , то право власності на самовільно збудований будинок та господарські будівлі слід визнати за його дружиною ОСОБА_1 .
На підставі викладеного та керуючись ст.331,376,392,1261, ЦК України, ст. 10, 60, 209, 213, 214-215,217-218, ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1, право власності на житловий будинок літера «А», житловою площею 30.7 кв.м., загальною площею 59,6 кв.м., сарай літера «Б», вбиральню літера «В», колодязь літера «К», огорожу №1, загальною вартістю 32685 грн. по АДРЕСА_1
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги
Заява яро апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м Чернівці
Суддя підпис С.І.Богдан
Оригінал даного рішення знаходиться в Шевченківському районному суду м.Чернівці.
Рішення набрало законної сили 14 квітня 208 року.
Копія вірна.
Суддя: Секретар:
- Номер: 6/489/5/19
- Опис: заміну стягувача.
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1204/2008
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Богдан С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2018
- Дата етапу: 17.09.2019
- Номер: 2-в/489/5/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-1204/2008
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Богдан С.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2018
- Дата етапу: 13.06.2019