Справа № 161/8322/25
Провадження № 1-кс/161/2579/25
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
м. Луцьк 05 травня 2025 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий в ОВС слідчого відділу УСБУ у Волинській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні – начальником відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням, в якому просив надати уповноваженому слідчому, прокурору в кримінальному провадженні № 22024030000000091, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.07.2024 тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходиться у володінні польської фірми " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ІПН: НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ), а саме наступної інформації та підтверджуючих завірених копій відповідних документів: Чи здійснювалось даною фірмою дослідження № S/CL/1479b/22 від 16 листопада 2022 року? Якщо так, то що саме було предметом даного дослідження, хто саме і з якою метою замовляв дане дослідження? У випадку отримання позитивного результату отримати завірені копії документів, які підтверджують здійснення такого дослідження, його результатів включно з фотоматеріалами.
Оскільки вищевказані документи, на думку старшого слідчого, мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні №22024030000000091, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.07.2024 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 305 та ч. 2 ст. 307 КК України, у зв`язку із чим старший слідчий звернулася до слідчого судді із вказаним клопотанням.
В судове засідання прокурор та слідчий не з`явилися, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали суду клопотання про проведення судового засідання за їх відсутності, а тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Так, згідно ч. 1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Необхідно отримати тимчасовий доступ до матеріалів, які мають важливе значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, містять точні дані про подію кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Іншим способом довести обставини, які передбачається доводити, без доступу до матеріалів, які перебувають у володінні компетентних органів Республіки Польща, неможливо.
Так, отримання дозволу на проведення тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю необхідно з метою звернення із запитом про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Республіки Польща з метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 4 ст. 93, 542, 543 КПК України докази можуть бути одержані на території іноземної держави в результаті здійснення міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження полягає у вжитті необхідних заходів з метою надання міжнародної правової допомоги шляхом вручення документів, виконання окремих процесуальних дій, видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, тимчасової передачі осіб, перейняття кримінального переслідування, передачі засуджених осіб та виконання вироків. Міжнародним договором України можуть бути передбачені інші, ніж у цьому Кодексі, форми співробітництва під час кримінального провадження. Порядок направлення запиту до іншої держави, порядок розгляду уповноваженим (центральним) органом України запиту іншої держави або міжнародної судової установи про таку допомогу і порядок виконання такого запиту визначаються цим Кодексом і чинними міжнародними договорами України.
Статтями 551 та 552 КПК України передбачено, що суд, прокурор або слідчий за погодженням з прокурором надсилає до уповноваженого (центрального) органу України запит про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні, яке він здійснює. Зміст та форма запиту про міжнародну правову допомогу повинні відповідати вимогам КПК України або міжнародного договору України, що застосовується у конкретному випадку.
Згідно ч. 2 ст. 562 КПК України, у разі якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія потребує надання відповідного дозволу прокурором або судом у порядку, встановленому цим Кодексом, лише у разі, якщо це передбачено міжнародним договором або є обов`язковою умовою надання такого виду допомоги за законодавством запитуваної сторони. При цьому строк дії такого дозволу не обмежується, а належно засвідчена копія дозволу долучається до матеріалів запиту.
Крім того, ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч.5-7 ст.163, ст. 551, 552 КПК України, тому, клопотання слідчого слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 підставне та підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-166, 167, 542, 543, 551, 552, 562 КПК України, слідчий суддя, –
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати уповноваженому слідчому, прокурору в кримінальному провадженні № 22024030000000091, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.07.2024 тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходиться у володінні польської фірми " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ІПН: НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ), а саме наступної інформації та підтверджуючих завірених копій відповідних документів: Чи здійснювалось даною фірмою дослідження № S/CL/1479b/22 від 16 листопада 2022 року? Якщо так, то що саме було предметом даного дослідження, хто саме і з якою метою замовляв дане дослідження? У випадку отримання позитивного результату отримати завірені копії документів, які підтверджують здійснення такого дослідження, його результатів включно з фотоматеріалами.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/161/2579/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 161/8322/25
- Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Калькова О.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.05.2025
- Дата етапу: 01.05.2025
- Номер: 1-кс/161/2579/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 161/8322/25
- Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Калькова О.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.05.2025
- Дата етапу: 05.05.2025