Судове рішення #2017447642

Справа №345/2029/25

Провадження № 1-кс/345/344/2025


У Х В А Л А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И


05.05.2025 року                                                        м. Калуш

Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання дізнавача сектору дізнання Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025092080000008 від 05.03.2025, за ознаками вчинення кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 351-1 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,


в с т а н о в и в:


ОСОБА_3  звернулася до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме до інформації, що знаходиться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,що в АДРЕСА_1 , а саме інформації по номеру мобільного телефону НОМЕР_1 , в тому числі, про анкетні данні володільця вказаного номеру з відображенням інших номерів телефонів, зазначених при реєстрації, інформацію про використання послуги по переадресуванню вхідних-вихідних дзвінків (якщо так, то зазначити номер, на який здійснювалась переадресація) апаратів стільникового зв`язку з абонентським номером та роздруківки щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з`єднань, із зазначенням телефонних номерів, у яких працював телефон з прив`язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв`язку, із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими він обслуговувався, використані для зв`язку ІМЕІ в період часу із 10.12.2024 по даний час із можливістю вилучення копії вказаної інформації в електронному та друкованому вигляді, терміном на 1 місяць.

Клопотання обґрунтовує тим, що службові особи філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » перешкодили проведенню зустрічної звірки органом державного фінансового контролю – ІНФОРМАЦІЯ_4 .

У ході проведення досудового розслідування було встановлено, що на підставі направлення на проведення зустрічної звірки від 10.12.2024 №322, виданого в. о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі - Управління) ОСОБА_4 , головному державному аудитору ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 доручено провести зустрічну звірку у філії « ІНФОРМАЦІЯ_2 » товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - Товариство), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .Зустрічна звірка проводиться з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 » Калуської міської ради.Так як, акти наданих послуг в окремих випадках підписані односторонньому порядку, за даними бухгалтерського обліку існує, ймовірністьзаниження або завищення заборгованості та витрат, в зв`язку з чим виникла необхідність у проведенні зустрічної звірки.Виходом на об`єкт зустрічної звірки зафіксовано наступне: при виході 11.12.2024 на філію « ІНФОРМАЦІЯ_2 » товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - Товариство) охоронною службою Товариства головному державному аудитору ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 повідомлено про неможливість в допуску на територію Товариства. При цьому охоронною службою здійснено дзвінок до адміністрації Товариства. У телефонному режимі посадовою особою, яка відрекомендувалась як головний бухгалтер Товариства ОСОБА_6 , повідомлено, про неможливість допуску на територію Товариства для проведення зустрічної звірки без зазначення конкретних ОСОБА_4 , якій в телефонній розмові директором ОСОБА_7 повідомлено про недопуск до проведення зустрічної звірки.

В ході проведення досудового розслідування було допитано свідка ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , АДРЕСА_3 , головного державного аудитора ІНФОРМАЦІЯ_8 , яка пояснила наступне, що у період часу з 12.11.2024 по 03.02.2025 ІНФОРМАЦІЯ_4 проводилась планова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_9 » за період з 01.01.2022 по 30.09.2024. В ході ревізії виникла необхідність у проведенні зустрічної звірки у ІНФОРМАЦІЯ_10 » ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з метою документального та фактичногопідтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з`ясування реальності та повноти відображення в обліку КП « ІНФОРМАЦІЯ_11 », оскільки акти наданих послуг в окремих випадках підписані в односторонньому порядку, за даними бухгалтерського обліку, існує ймовірність заниження або завищення заборгованості та витрат.Вищезазначене передбачено п. 12 ст. 10 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 року У№ 2939-XII зі змінами та п. 26 Порядку проведення інспектування ІНФОРМАЦІЯ_12 , її міжрегіональними, територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550.Так, 10 грудня 2024 року виконувачем обов`язків начальника ІНФОРМАЦІЯ_13 видано направлення №322 для проведення зустрічної звірки Філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з метою документальногота фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_9 » Калуської міської ради у період з 11.12.2024 по 17.12.2024.Проведення вказаної зустрічної звірки відповідно до вказаного вище направлення №322 від 10 грудня 2024 року було доручено ОСОБА_5 .

11.12.2024 ОСОБА_5 виїхала з м. Івано-Франківськ до м. Калуш, до об`єкта зустрічної звірки, а саме Філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 . Прибувши за вказаною адресою до м. Калуш, головний аудитор прибула до прохідної Філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де її зустріли працівники служби охорони, а саме дві жінки. Вона представилася вказаним працівникам, надала для ознайомлення направлення та службове посвідчення. Працівники охорони Філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме вказані вище дві жінки сказали, що зараз будуть телефонувати, та з`ясовувати чи пропускати її. У відповідь аудит сказала, що зачекаю. Далі вказані працівники охорони почали телефонувати. Через деякий час одна із працівниць охорони до когось додзвонилася та передала мені слухавку для розмови. В телефонній розмові особа відрекомендувалася мені як головний бухгалтер ОСОБА_6 , яка сказала мені, що вони не можуть мене пропустити так як немає пропуску на моє ім`я, а тому на підприємство для проведення зустрічної звірки мене не пропустять. ОСОБА_5 в свою чергу повідомила Головному бухгалтеру Філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 , що у випадку не допуску її до проведення зустрічної звірки ми будемо звертатися до правоохоронних органів для притягнення їх до відповідальності у зв`язку із не допуском аудитора до проведення зустрічної звірки що передбачено Кримінальним кодексом України а саме ст. 351-1, на що головний бухгалтер ОСОБА_9 сказала, що добре. Відразу після вказаною розмови, головний аудит ОСОБА_5 зі свого мобільного телефону « НОМЕР_2 », зателефонувала до виконувача обов`язків ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_10 , яка користується номерами мобільного телефону « НОМЕР_1 » та « НОМЕР_3 ». Остання повідомила керівнику про те, що її не допускають на об`єкт, а саме на Філію « ІНФОРМАЦІЯ_3 », для проведення зустрічної звірки. ОСОБА_11 сказала зачекати. Через деякий час до ОСОБА_5 зателефонувала ОСОБА_12 , яка в телефонній розмові повідомила мене, що вона розмовляла із керівником Філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_13 , остання сказала, що вона не допустить аудитора до проведення зустрічної звірки.

Таким чином у кримінальному провадженні виникла необхідність у встановленні об`єктивної істини шляхом перевірки інформації про анкетні данні, вхідні та вихідні дзвінки, смс-повідомлення, нульові з`єднання, координати базових станцій, якими він обслуговувався, та інша наявна у оператора мобільного зв`язку інформації, в сукупності з іншими відомостями у кримінальному провадженні володільця номера телефону НОМЕР_1 .

Встановлено, що вказаний номер мобільного телефону зареєстрований в мережі мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та інформація про вказаний номер мобільного телефону, ІМЕІ мобільного терміналу, вхідні та вихідні дзвінки, смс-повідомлення, нульові з`єднання, координати базових станцій, якими він обслуговувалися, знаходиться у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Отримання інформації про вказаний номер мобільного телефону, ІМЕІ мобільного терміналу, вхідні та вихідні дзвінки, смс-повідомлення, нульові з`єднання, координати базових станцій, якими він обслуговувався, та інша наявна у оператора мобільного зв`язку інформації, в сукупності з іншими відомостями у кримінальному провадженні надасть можливість встановити особу, яка причетна до вчинення даного кримінального правопорушення, а також місце її знаходження на момент вчинення кримінального правопорушення, що має важливе значення для встановлення об`єктивної істини у вказаному кримінальному провадженні, а будь-яких іншим способом отримати вказану інформацію неможливо, а тому є необхідність у отриманні дозволу натимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні оператора мобільного зв`язку.

Ураховуючи вищенаведене та те, що інформація яка знаходиться в оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,що в АДРЕСА_1 може сприяти розкриттю вчиненого кримінального правопорушення, то ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним клопотанням.

ОСОБА_3 в судове засідання подала заяву де просила розглянути клопотання у її відсутності, вимоги підтримала.

Перевіривши додані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.

Клопотання про тимчасовий доступ до речі відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу України, та доповнено ст. 40-1 КПК України.

Вимогами ч. 1 ст. 40-1 КПК України, передбачено, що дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.

У клопотанні дізнавач просить надати тимчасовий доступ до інформації що знаходиться у оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,що в АДРЕСА_1 , а саме до інформації по номеру мобільного телефону НОМЕР_1 .

Дана річ не відноситься до речей, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК України.

Матеріалами клопотання встановлено, що дана річ перебуває у володінні компанії мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,що в АДРЕСА_1 .

В сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження інформація до якої ОСОБА_3 просить надати тимчасовий доступ може сприяти встановленню осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, і не може бути встановлена іншими способами доказування.

Відповідно до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів надається стороні кримінального провадження.

Відповідно до ч.2 ст.41 КПК України під час виконання доручень слідчого, дізнавача, прокурора співробітник оперативного підрозділу користується повноваженнями слідчого. Співробітники оперативних підрозділів (крім підрозділу детективів, підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України) не мають права здійснювати процесуальні дії у кримінальному провадженні за власною ініціативою або звертатися з клопотаннями до слідчого судді чи прокурора.

Тому суд приходить до висновку, що клопотання необхідно задоволити.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164 КПК України,


у х в а л и в :


Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, дізнавачу сектору дізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , дізнавачу сектору дізнання Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 до інформації, що знаходиться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,що в АДРЕСА_1 , а саме інформації по номеру мобільного телефону НОМЕР_1 , в тому числі, про анкетні данні володільця вказаного номеру з відображенням інших номерів телефонів, зазначених при реєстрації, інформацію про використання послуги по переадресуванню вхідних-вихідних дзвінків (якщо так, то зазначити номер, на який здійснювалась переадресація) апаратів стільникового зв`язку з абонентським номером та роздруківки щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з`єднань, із зазначенням телефонних номерів, у яких працював телефон з прив`язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв`язку, із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими він обслуговувався, використані для зв`язку ІМЕІ в період часу із 10.12.2024 по даний час із можливістю вилучення копії вказаної інформації в електронному та друкованому вигляді.

Роз`яснити особам, які повинні надати доступ до речей, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала підлягає до виконання Калуським районним відділом поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Слідчий суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація