У Х В А Л А
Іменем України
Справа № 285/2018/25
провадження № 1-кс/0285/600/25
05 травня 2025 року м. Звягель
Слідчий суддя Звягельського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду
клопотання слідчого Слідчого відділення Звягельського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 ,
погоджене прокурором Звягельської окружної прокуратури ОСОБА_4 ,
про тимчасовий доступ до речей і документів
по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025060530000357 від 10.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України (далі – ЄРДР), -
ВСТАНОВИЛА:
Слідчий звернулась до суду з клопотанням, в якому просила надати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні АТ “ ІНФОРМАЦІЯ_1 ”, а саме до інформації по картковому рахунку № НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_5 , в період часу з 00 год. 05.04.2025 по час винесення ухвали включно.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що в ході проведення допиту потерпіла ОСОБА_6 пояснила, що є клієнтом АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та має у своєму користуванні одну кредитну банківську картку № НОМЕР_2 (рахунок НОМЕР_3 ).
06.04.2025 близько о 14 год. потерпіла, використовуючи свій мобільний телефон, дивилася новини у «Фейсбуці», під час гортання яких найшла повідомлення «Отримати виплату на картку ІНФОРМАЦІЯ_3 » із посиланням «ІНФОРМАЦІЯ_4 ». На дане посилання остання відразу зайшла, після чого останню відразу попросили дані до « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (номер картки) та мобільного телефону, які потерпіла самостійно заповнила.
В подальшому до потерпілої ОСОБА_6 надійшов дзвінок із «Телеграму», на який остання відповіла. До потерпілої почав говорити чоловічий голос та спитав, чи потребує вона допомоги, на що потерпіла відповіла, що так. Далі чоловік в слухавці сказав нажимати певні комбінації, після яких телефон заблокувався з надписом «Чекайте, через 10-15 хвилин буде зарахування коштів», але телефон заблокувався на 2 години.
Коли пройшло 2 години, телефон самостійно увімкнувся з надписом «Ваш код НОМЕР_4 », даний код потерпіла ввела в телефон, оскільки телефон заблокувався, з метою його розблокувати. Далі прийшло повідомленя « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що з банківської картки ОСОБА_6 знято грошові кошти в сумі 12060 грн. та комісія 421, 80 грн.
В подальшому до потерпілої близько 21 год. почали телефонувати з « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та запитували, чи підтверджує вона транзакдії, на що остання говорила, що ні. Далі потерпіла подзвонила за номером « НОМЕР_5 » та попросила заблокувати свою банківську картку.
Згідно із випискою по картковому рахунку НОМЕР_3 було здійснено один несанкціонований переказ: о 15 год. 15 хв. 06.04.2025 було здійснено переказ грошових коштів в сумі 12421 грн., враховуючи комісію.
Згідно із платіжною інструкцією із карткового рахунку НОМЕР_3 , який належить потерпілій ОСОБА_6 було перераховано грошові кошти на рахунок НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).
З метою з`ясування повних обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні АТ “ ІНФОРМАЦІЯ_1 ”.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Тимчасовий доступ до документів, як захід забезпечення кримінального провадження, передбачений п.5 ч.1 ст.131 КПК України.
За п.5 ч.1 ст.162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці.
З наявного в матеріалах справи витягу з ЄРДР слідує, що в провадженні досудового органу перебувають матеріали кримінального провадження по факту шахрайства, вчиненого шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Банківська картка, до якої ініціатор клопотання просить надати доступ, може містити інформацію, яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у справі, надасть змогу повно, всебічно та неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення і буде використана як речовий доказ.
Потреби досудового розслідування з метою забезпечення його дієвості можуть бути забезпечені при задоволенні клопотання органу слідства в повному обсязі.
Суттєвих шкідливих наслідків застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження для осіб, яких він стосується, не вбачається.
Спосіб, у який здійснюється забезпечення кримінального провадження, відповідає завданням кримінального провадження, враховує обставини вчиненого кримінального правопорушення, є розумним і співрозмірним.
З огляду на наведене, клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись статтями 159, 160, 162, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 та за її дорученням, працівникам оперативного підрозділу: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ,
тимчасовий доступ до інформації (з можливістю вилучення і отримання її копії) по картковому рахунку № НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме:
до інформації про осіб одержувачів грошових коштів, а також для встановлення місця розташування (адреси) банківських терміналів, де здійснювалося зняття коштів з вищевказаної банківської картки, фото/відео файли, де зафіксовано осіб, які знімали вищевказані грошові кошти із зазначенням імені доступу до рахунків, особу, яка вчинила даний злочин, місце скоєння злочину, яким саме способом було вчинено злочин, а також документів, що містять інформацію про ІР-адресу, МАС-адресу та ідентифікаційні дані пристрою, з якого здійснювався несанкціонований вхід до систем Інтернет-банкінгу (серійний номер, назва, тип тощо), місцезнаходження користувача системи Інтернет-банкінгу в момент проведення несанкціонованих операцій, а також будь-яких інших даних, які зберігають банківські установи стосовно ідентифікації користувача Інтернет-банкінгу,
в період часу з 00 год. 05.04.2025 по 05.05.2025 включно,
яка знаходиться у володінні АТ “ ІНФОРМАЦІЯ_1 ” ( АДРЕСА_1 ).
Строк дії ухвали – два місяці з дня її винесення до 05.07.2025 включно.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов`язковому виконанню, у разі її невиконання слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/0285/600/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 285/2018/25
- Суд: Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Васильчук Л.Й.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.04.2025
- Дата етапу: 15.04.2025
- Номер: 1-кс/0285/600/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 285/2018/25
- Суд: Звягельський міськрайонний суд Житомирської області
- Суддя: Васильчук Л.Й.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.04.2025
- Дата етапу: 05.05.2025