Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2017457844

10.03.2025 Єдиний унікальний номер 205/1498/25


Єдиний унікальний номер 205/1498/25

Провадження № 3/205/988/25

ПОСТАНОВА

10 березня 2025 року м. Дніпро


Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Приходченко О.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з ВП № 1 ДРУП № 1 ГУНП у Дніпропетровській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП, –


ВСТАНОВИВ:


29 січня 2025 року до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з ВП № 1 ДРУП № 1 ГУНП у Дніпропетровській області надійшла справа про адміністративне правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП.

З метою розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 судовою повісткою було викликано до суду на 09.40 годину 19 лютого 2025 року. У визначений день та час особа, відносно якої було складено протокол про адміністративне правопорушення від 07 січня 2025 року, до суду не з`явилася.

Постановою судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 19 лютого 2025 року ВП № 1 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області було доручено доставити приводом ОСОБА_1 , яка виконана не була.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 07 січня 2025 року ОСОБА_1 07 січня 2025 року близько 09.50 години, знаходячись на зупинці громадського транспорту біля буд. 264 по вул. Юрія Кондратюка у м. Дніпрі, з хуліганських мотивів виражався нецензурною лайкою, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, зокрема, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні.

Згідно зі ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Відповідно до приписів ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов`язковою. При цьому, згідно з вимогами ч. 2 ст. 268 КУпАП, у разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

Явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до суду не забезпечена, на судовий виклик ОСОБА_1 не з`явився, був повідомлений шляхом направлення судової повістки, про причини своєї неявки судові не повідомив. Постановою судді від 19 лютого 2025 року про привід останнього у судове засідання працівниками поліції виконано не було.

Таким чином, органами Національної поліції не виконані покладені ч. 2 ст. 268 КУпАП обов`язки із забезпечення участі ОСОБА_1 у судовому розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно нього, що у свою чергу позбавляє суд можливості дати оцінку викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення обставинами, на підставі яких ОСОБА_1 звинувачено у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.

Між тим, розгляд справи у відсутність ОСОБА_1 призведе до порушення його конституційного права на участь у судовому засіданні, його права на захист та порушить ст. 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» – право на справедливий суд, коли кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

При цьому суд наголошує, що не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, не може перебирати на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що призведе до порушення приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги те, що дана категорія справ розглядається з обов`язковою участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дана особа не була доставлена до суду, відповідні органи, які склали протокол про адміністративне правопорушення, не забезпечили її присутність у судовому засіданні під час розгляду справи щодо неї, у зв`язку з чим суд не має можливості розглянути даний адміністративний матеріал за відсутністю ОСОБА_1 та встановити наявність даної події або його відсутність без відібрання у нього пояснень, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.


На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, –


ПОСТАНОВИВ:


Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , закрити у зв`язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.


Постанову може бути оскаржено в Дніпровський апеляційний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.




Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація