Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2017460316

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ


справа № 699/104/25

провадження № 2/691/381/25

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


29 квітня 2025 рокум. Городище




Городищенський районний суд Черкаської області у складі: головуючого судді Подороги Л.В., за участю секретаря судових засідань Гергель М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Городищенського районного суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» до ОСОБА_1   про стягнення заборгованості за кредитним договором,


                                                    в с т а н о в и в :


ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути із ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором № 3163132 у сумі 23286 грн. 20 коп. та судовий збір у сумі 2422 грн. 40 коп.

Обґрунтовуючи заявлені вимоги позивач зазначає, що 17.09.2022 між ОСОБА_1 та ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» було укладено договір про надання коштів на умовах споживчого кредиту № 3163132, за умовами якого останнє надало  позичальнику грошові кошти в сумі 3000 грн. 00 коп., а відповідач зобов`язалася повернути його, сплатити проценти за його користування в порядку та строки, визначені договором, відповідно до графіку сплати кредитних коштів, визначених у додатку № 1 кредитного договору.

Відповідно до п. 9.7 кредитного договору, цей договір вважається укладеним з моменту його підписання електронним підписом з одноразовим ідентифікатором.

Укладений договір було розміщено в особистому кабінеті позичальника.

ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» умови кредитного договору виконало в повному обсязі, надавши відповідачу кредит на вказану суму.

13.09.2023 ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» та ТОВ «Фінансова компанія «Кредит Капітал» уклали договір факторингу № ККЛУ-13092023 відповідно до якого, ТОВ «Фінансова компанія «Кредит Капітал» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА», включно і до ОСОБА_1 за кредитним договором № 3163132 від 17.09.2022.

На підставі викладеного, позивач просить стягнути із ОСОБА_1 на користь ТОВ «ФК «Кредит Капітал» заборгованість за указаним кредитним договором у розмірі 23286 грн. 20 коп., з яких: 3000 грн. - сума заборгованості за тілом кредиту; 20286 грн. 20 коп. - сума заборгованості за відсотками.


Відповідно до норм ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, за наявними у справі матеріалами.

Про час і місце розгляду справи ОСОБА_1 повідомлена поштовим повідомленням за встановленим місцем реєстрації, що підтверджується витягом із реєстру поштових відправлень про особисте отримання поштового повідомлення. Будь-якого роду клопотань від відповідача не надходило.

Оскільки відповідач не подала відзив на позовну заяву, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.   

Ознайомившись із матеріалами справи суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Згідно ч. 3 ст. 11 Закону України «Про електронну комерцію», електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однією стороною та її прийняття (акцепту) другою стороною. Електронний договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції в порядку, визначеному частиною шостою цієї статті.

Частиною 12 ст. 11 Закону України «Про електронну комерцію» визначено, що електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний у порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважається таким, що за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі.

Відповідно до абзацу 3 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про електронну комерцію», за домовленістю сторін електронний правочин має бути підписаний сторонами, моментом його підписання є використання електронного підпису одноразовим ідентифікатором, визначеним цим Законом.

За змістом ст. 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною 1 ст. 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 2 ст. 530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).

Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (ст. 1055 ЦК України).

Згідно ч. 1 ст. 633 ЦК України, публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

За правилами з ч. 1 ст. 1077 ЦК України, за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов`язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов`язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).

Відповідно до ч. 1 ст. 1078 ЦК України, предметом договору факторингу може бути право грошової вимоги, строк платежу за якою настав (наявна вимога), а також право вимоги, яке виникне в майбутньому (майбутня вимога).

Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася (ч. 2 ст. 639 ЦК України).

Абзац 2 ч. 2 ст. 639 ЦК України передбачає, що договір, укладений за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем за згодою обох сторін, вважається укладеним в письмовій формі.

Відповідно до правового висновку, висловленого Верховним Судом у постановах від 09.09.2020 у справі № 732/670/19, від 23.03.2020 у справі № 404/502/18, від 07.10.2020 у справі № 127/33824/19, будь-який вид договору, який укладається на підставі Цивільного або Господарського кодексів України може мати електронну форму. Договір, укладений в електронній формі, є таким, що укладений у письмовому вигляді (статі 205, 207 ЦК України).

Судом установлено, що 17.09.2022 ОСОБА_1 склала анкету-опитувальника клієнта-фізичної особи та уклала з ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» договір про надання коштів на умовах споживчого кредиту № 3163132, за умовами якого отримала грошові кошти у сумі 3000 грн. 00 коп., строком на 360 днів.

Проценти за користування кредитом нараховуються за стандартною процентною ставкою 1,99 % в межах всього строку договору.  Тип процентної ставки фіксована

Знижена процентна ставка становить 0,99 % в день та застосовується у разі,якщо клієнт до 17.10.2022 включно або протягом 3 днів сплатить кошти у сумі не менше суми першого платежу визначеного у графіку платежів, або здійснить часткове дострокове повернення кредиту.

Пунктом 1.5. указаного договору передбачено, у тому числі, орієнтовну загальну вартість кредиту для позичальника за стандартною процентною ставкою, що складає 24492 грн. 00 коп. та з урахуванням застосування зниженої процентної ставки 23511 грн. 00 коп.

Відповідно до пункту 2.1. договору, кредит надається позичальнику шляхом переказу на картковий рахунок.

За умовами п. 4.1 договору, позичальник зобов`язаний повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитом, відповідно до встановленого графіку платежів.

Відповідно до п. 6.1 договору, сторони несуть відповідальність за порушення умов даного договору згідно з чинним законодавством.

Згідно пункту 7.1, цей договір набуває чинності з моменту його підписання.

У додатку № 1 до договору про споживчий кредит № 3163132 від 17.09.2022, визначено графік платежів кредитних коштів, за яким загальна вартість кредиту складає 23511 грн. 00 коп.

13.09.2023 між ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» та ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» укладено договір факторингу № ККЛУ-13092023, за умовами якого, ТО«ЛІНЕУРА УКРАЇНА» передає/відступає ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» за плату належні йому права вимоги, а ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал»  приймає належні ТОВ  «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» права вимоги до боржників, що вказані в реєстрі боржників.

За умовами п. 6.2.3. договору право вимоги переходить до нового кредитора після підписання сторонами  цього договору та виконання вимог п. 7.2 договору, а саме, фактор здійснює оплату шляхом перерахування суми протягом 2 робочих днів.

Факт здійснення між сторонами приймання-передачі документації підтверджується відповідним актом приймання-передачі реєстру боржників від 13.09.2023, підписаний уповноваженими особами.

Розрахунок між сторонами за договором відступлення прав вимог № ККЛУ-13092023 від 13.09.2023 підтверджується платіжною інструкцією № 72659 від 13.09.2023.

Згідно розрахунку заборгованості за договором № 3163132 від 17.09.2022, складеної ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА» по боржнику ОСОБА_1 , заборгованість складає 23286 грн. 20 коп., з яких: 3000 грн. - сума заборгованості за тілом кредиту та 20286 грн. 20 коп. - сума заборгованості за відсотками.

На підставі вище наведеного, суд приходить до висновку що позовні вимоги слід задовольнити та стягнути із ОСОБА_1 указану суму заборгованості на користь ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал».

Відповідно ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір.


Керуючись ст. 5, 6, 12, 13, 14, 81, 141, 258, 259, 263, 265, 273 ЦПК України, суд


                                                 в и р і ш и в :


Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал», ЄДРПОУ 35234236, заборгованість за договором про надання коштів на умовах споживчого кредиту № 3163132 від 17.09.2022 у сумі 23286 (двадцять три тисячі двісті вісімдесят шість) грн. 20 коп. та судовий збір у сумі 2422 (дві  тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, воно може бути оскаржене в загальному порядку до Черкаського апеляційного суду в 30-ти денний строк, з дня проголошення рішення. У даному разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватись з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом 30 днів, з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.




Суддя        Л. В. Подорога





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація