Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2017473036

Справа № 161/24068/24

Провадження № 2/161/748/25


У Х В А Л А

про виправлення описки

       05 травня 2025 року                                                         місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Мазура Д.Г., розглянувши питання про виправлення описки у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно,-

ВСТАНОВИВ:


29 квітня 2025 Луцьким міськрайонним судом Волинської області винесено рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, яким позов задовлено в повному обсязі.

Разом з тим, в тексті рішення від 29 квітня 2025 допущена технічна помилка, а саме в абзаці 3 резолютивної частини рішення зазначено: «Стягнути із ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в дохід держави 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок судового збору по 302 (триста дві) гривні, 80 копійок з кожного», замість вірного «Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову згідно платіжної інструкції №1429022035, в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок».

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення.

Для того, щоб були наявні підстави для виправлення описки, помилка має відповідати таким критеріям: 1) вона повинна бути технічною, тобто спричиненою випадковими огріхами під час друкування тексту судового рішення (неуважністю суду, автоматичним виправленням текстовим редактором тощо); 2) таку технічну помилку має бути допущено під час складання тексту судового рішення самим судом; 3) помилка повинна бути мимовільною та випадковою, а не обумовленою цитуванням документів, у яких було допущено помилки іншими учасниками судового процесу (позивачем, відповідачем, експертом тощо).

Верховний Суд у своїй постанові від 21.07.2020 в справі №521/1074/17 роз`яснив, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.

В мотивувальній частині рішення суд вирішив питання щодо розподілу судових витрат, а тому вище вказане є технічною опискою.

Отже, виправлення допущеної описки не призводить до зміни суті судового рішення та має істотний характер. А тому, суд дійшов висновку про необхідність виправлення допущеної в судовому рішенні описки.

Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд, -


УХВАЛИВ:


Виправити описку, в рішенні Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29 квітня 2025 у справі № 161/24068/24 (провадження № 2/161/748/25) за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, та вказати по тексту рішення сторінка 6, абз., 3 правильно «Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову згідно платіжної інструкції №1429022035, в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок» замість: «Стягнути із ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в дохід держави 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок судового збору по 302 (триста дві) гривні, 80 копійок з кожного».

Дана ухвала є невід`ємною частиною рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області 29 квітня 2025 у справі № 161/24068/24, провадження № 2/161/748/25.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Дата складення повного тексту ухвали 05 травня 2025 року.


Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області                                          Д.Г. Мазур            





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація