Судове рішення #2017708
Справа № 1-82, 2007 року

Справа № 1-82, 2007 року

ВИРОК

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2007 року                                  Диканський районний суд Полтавської області в складі:

головуючої -                 судді Щабельської І.В.

при секретарі -                           Моргуновій В.В.

з участю прокурора -                  Рощепи Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Диканька кримінальну справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, громадянина України, з середньою освітою, військовозобов'язаного, позапартійного, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1 восени 2006 року на території свого домоволодіння, яке розташоване АДРЕСА_1 знайшов дикорослий кущ коноплі, який зірвав, висушив та, відділивши від стебла листки, подрібнив їх та поклав у паперовий згорток, який в подальшому зберігав у сіннику свого господарства, а весною 2007 року - на плиті у літній кухні, придбавши та зберігаючи таким чином наркотичний засіб у вигляді каннабісу (маріхуани) для подальшого власного споживання шляхом куріння.

Крім того, 10 травня 2007 року підсудний ОСОБА_1 за допомогою лікарського препарату «Зестра» та інших інгредієнтів виготовив наркотичну рідину, яка містить в собі психотропну речовину у вигляді кустарно виготовленого препарату з ефедрину (псевдоефедрину), помістивши її у скляний флакон для власного вживання шляхом ін'єкції, який зберігав у приміщенні літньої кухні за місцем свого проживання.

10 травня 2007 року під час огляду вказаного приміщення літньої кухні працівниками міліції було виявлено та вилучено паперовий згорток з наркотичною речовиною каннабіс вагою в сухому вигляді 7, 093 гр. та наркотичну рідину - розчин ефедрину /псевдоефедрину/ вагою у перерахунку на суху речовину 0,28 гр.

В судовому засіданні при розгляді справи підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні злочину визнав повністю та детально пояснив, що дійсно восени 2006 року на території свого домоволодіння, АДРЕСА_1, знайшов кущ дикоростучої коноплі, який зірвав та висущив. Після цього, відокремивши від стебла листя, поклав його у паперовий згорток, який зберігав у своєму господарстві та весною 2007 року сушив на плиті в літній кухні. Крім цього, 10 травня 2007 року він за допомогою медикаменту "Зестра" виготовив наркотичний препарат «винт» для власного споживання шляхом ін'єкції, який зберігав у літній кухні. Вказані наркотичні речовини були вилучені працівниками міліції під час проведення огляду літньої кухні 10 травня 2007 року. У вчиненому розкаюється.

Так, як підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю, в суді заявив, що сумнівів у достовірності доказів по справі він не має, то після роз'яснень йому положень і наслідків, передбачених ст. 299 КПК України, судове слідство по справі було обмежене допитом підсудного та дослідженням матеріалів справи, які стосуються особи підсудного.

 

2

Кваліфікація злочинних дій підсудного ОСОБА_1 за ст. 309 ч.1 КК України як незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту є вірною, так як, підсудний восени 2006 року та 10 травня 2007 року придбав, виготовив та зберігав за місцем свого проживання з метою власного вживання наркотичні засоби у вигляді канна бісу (маріхуани) та психотропної речовини у вигляді кустарно виготовленого препарату з ефедрину (псевдоефедрину).

Призначаючи покарання підсудному, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, дані про особу підсудного та обставини, які обтяжують та пом'якшують покарання.

Не вбачаючи обставин, які обтяжують покарання підсудного, суд в якості обставин, що пом'якшують покарання підсудному ОСОБА_1, враховує його щире каяття, молодий вік, відсутність тяжких наслідків вчиненого та те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності.

З урахуванням обставин справи, приймаючи до уваги молодий вік підсудного, його щире каяття, першу судимість, відсутність тяжких наслідків вчиненого, суд приходить до висновку, що виправлення підсудного можливе без ізоляції від суспільства і досягне мети при призначенні йому покарання із застосуванням ст. 75 КК України із звільненням його від відбуття покарання з випробуванням.

Речові докази по справі у вигляді паперового згортку із речовиною рослинного походження зеленого кольору, флакону із коричневою рідиною, футляра, медичного шприца, двох ватних тампонів, скляної трубки із корковою пробкою, порошкоподібної речовини червоного кольору, пластмасових ватів;* фарфорової тарілки із лезом «Нева», п'яти медичних шприців об'ємом 2 мл. із залишками речовини світло-коричневого кольору, двох шприців об'ємом 20 мл., двох скляних пробірок об'ємом 10 мл., трьох пустих упаковок із лікарського препарату «Зестра», скляної пляшки із надписом «Спирт», електроплитки та пластмасового судка із кристалічною речовиною коричневого кольору слід знищити.

Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу підсудному слід залишити у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 321-324, 327, 332-335, 339   КПК України,

суд, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України та за цією статтею призначити йому покарання у вигляді одного року 6 місяців позбавлення волі

Згідно ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом трьох років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_1. в період іспитового строку повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця свого проживання та роботи, не виїжджати за межі: України без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та періодично з'являтися в ці органи для реєстрації.

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання.

 

                                 3

Речові докази по справі у вигляді паперового згортка із речовиною рослинного походження зеленого кольору, флакону із коричневою рідиною, футляра, медичного шприца, двох ватних тампонів, скляної трубки із корковою пробкою, порошкоподібної речовини червоного кольору, пластмасових вагів, фарфорової тарілки із лезом «Нева», п'яти медичних шприців об'ємом 2 мл. із залишками речовини світло-коричневого кольору, двох шприців об'ємом 20 мл., двох скляних пробірок об'ємом 10 мл., трьох пустих упаковок із лікарського препарату «Зестра», скляної пляшки із надписом «Спирт», електроплитки та пластмасового судка із кристалічною речовиною коричневого кольору, які знаходяться на зберіганні в кімнаті речових доказів Диканського РВ УМВС України в Полтавській області - ЗНИЩИТИ.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення шляхом подачі апеляції через Диканський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація