Судове рішення #20185483

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2-а-2216/11                                        Головуючий у 1-й інстанції:  Литвиненко О.Л.     

Суддя-доповідач:  Вівдиченко Т.Р.


У Х В А Л А

Іменем України

"08" грудня 2011 р.                                                                                                           м. Київ

            

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді                                  Вівдиченко Т.Р.

Суддів:                                            Бабенка К.А.

  Мельничука В.П.

       

         розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Баришівському районі  Київської області на постанову Баришівського районного суду  Київської області від 06 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Баришівському районі  Київської області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії , -

В С Т А Н О В И В:

        Позивач ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Баришівському районі  Київської області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії відповідно до вимог ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою Баришівського районного суду  Київської області від 06 травня 2011 року позов задоволено.

Не погоджуючись з постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

         Згідно п. 2 ч. 1 статті 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної  скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач віднесений до 2 категорії осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, отримує у відповідача доплату за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».   

У відповідності до статті 49 Закону пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Статтею 51 Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»визначено, що особам, віднесеним до категорії 2, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 30%  мінімальної пенсії за віком.

Всупереч ст. 51 Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»позивачу вказана доплата виплачувалась частково, у фіксованому розмірі, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2002 року.

З огляду на те, що Закон України  «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»має вищу юридичну силу в порівнянні з Постановою Кабінету Міністрів України  № 1 від 03.01.2002 року, відповідач неправомірно виплачував додаткову пенсію в меншому розмірі, ніж це передбачено ст. 51 зазначеного Закону.

За наведених обставин, колегія суддів дійшла висновку, що доводи викладені в апеляційній скарзі не знайшли свого підтвердження, постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому скасуванню не підлягає.

Відповідно до ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.   

         Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд , -

У Х В А Л И В:

        Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Баришівському районі  Київської області – залишити без задоволення.

Постанову Баришівського районного суду  Київської області від 06 травня 2011 року - залишити без змін.

         Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.



Головуючий суддя:                                                                 Вівдиченко Т.Р.

Судді:                                                                                       Бабенко К.А.

                                                                                                                             

                                                                                                                            Мельничук В.П.           

          

                                                                                                     

  • Номер: 2-а/2303/1376/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2216/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Вівдиченко Т.Р.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.04.2011
  • Дата етапу: 07.09.2012
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2216/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Вівдиченко Т.Р.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.02.2011
  • Дата етапу: 19.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація