Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2020425025

Справа № 135/351/25

Провадження № 2/135/233/25


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

05.05.2025                         Ладижинський міський суд Вінницької області

у складі: головуючого судді Корнієнка О.М.,

з участю секретаря судових засідань Кузьміних О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ладижин Вінницької області цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг,

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «ДТЕК Західенерго» звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення з відповідача заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

У своїх вимогах позивач посилається на те, що позивач АТ «ДТЕК Західенерго», в особі ДТЕК Ладижинська ТЕС, є виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів м. Ладижин на підставі ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09 листопада 2017 року, за які має вноситись плата відповідно до затверджених (погоджених) рішенням органу місцевого самоврядування тарифів. Згідно із ч.1 ст.9 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09 листопада 2017 року споживач зобов`язаний здійснювати оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладання відповідного договору.

Відповідач належним чином не сплачує надані йому позивачем комунальні послуги, у зв`язку з чим за період з 01.12.2020 по 01.02.2025 утворилась заборгованість в розмірі 19 348,29 грн, яку просять стягнути з відповідача.

Представник позивача АТ «ДТЕК Західенерго» в судове засідання не з`явився, згідно поданої заяви позовні вимоги підтримав, просив справу розглянути за відсутності представника. Не заперечують щодо винесення заочного рішення.

Відповідач ОСОБА_2 не з`явилася в судове засідання, хоча повідомлялася про день, час і місце судового розгляду шляхом направлення поштової кореспонденції за зареєстрованою адресою місця проживання. Відзиву, заяв, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подавала.

За таких обставин судом, з урахуванням положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України, було ухвалено розглядати справу заочно на підставі наявних у ній даних чи доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи та усі зібрані по справі докази, давши їм оцінку в сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Судом встановлено, що «ДТЕК Ладижинська ТЕС», яка є відокремленим підрозділом АТ «ДТЕК Західенерго» є виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів у кв. АДРЕСА_1 .

Відповідач зареєстрований у вказаній вище квартирі та є споживачем послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які надаються АТ «ДТЕК Західенерго».

З матеріалів справи слідує, що відповідач не сплачує кошти за надані послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, у зв`язку з чим має борг по оплаті житлово-комунальних послуг в розмірі 19 348,29 грн за період з 01.12.2020 по 01.02.2025, що стверджується наданим позивачем розрахунком боргу за спожиті житлово-комунальні послуги в кв. АДРЕСА_1 .

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є :1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг.

Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавцями комунальних послуг є: 1) послуг з постачання та розподілу природного газу - постачальник, який на підставі ліцензії провадить діяльність із постачання природного газу, та оператор газорозподільної системи, до якої приєднані об`єкти газоспоживання споживача; 2) послуг з постачання та розподілу електричної енергії – енергопостачальник або інший суб`єкт, визначений законом; 3) послуг з постачання теплової енергії – теплопостачальна організація; 4) послуг з постачання гарячої води -суб`єкт господарювання, який є власником (або володіє і користується на інших законних підставах) теплової, тепловикористальної або теплогенеруючої установки, за допомогою якої виробляє гарячу воду, якщо споживачами не визначено іншого постачальника гарячої води; 5) послуг з централізованого водопостачання - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання; 6) послуг з централізованого водовідведення - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водовідведення; 7) послуг з поводження з побутовими відходами - суб`єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у встановленому законодавством порядку.

       Згідно із ч.1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Відповідно до ч.1 ст.10Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Такий висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, висловленою у постанові від 20 квітня 2016 року у справі № 6-2951цс15.

Встановивши, що ОСОБА_2 є користувачем послуг у кв. АДРЕСА_1 та є споживачем послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які надаються АТ «ДТЕК Західенерго», що підтверджується розрахунком по особовому рахунку № НОМЕР_1 від 01.02.2025, суд дійшов висновку, що саме з неї як з користувача послуг у цьому житловому приміщенні підлягає до стягнення заборгованість за надані АТ «ДТЕК Західенерго» послуги.

За таких обставин, враховуючи фактичні взаємини сторін, причини позову про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг та інші обставини справи, суд вбачає, що позовні вимоги слід задовольнити.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони всі судові витрати. По даній справі позивачем сплачено судовий збір в сумі 3028 грн, тому дані кошти підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1, 6, 9, 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 11, 16,526 ЦК України, ст.ст. 121376-7881, 140-142, 258259,  280-282  ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго»  до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) на користь АТ «ДТЕК Західенерго» (IBAN НОМЕР_3 в філії – Вінницьке обласне управління АТ "Ощадбанк" Ладижинське ТВБВ №10001/0111, ЄДРПОУ 05470928) заборгованість за надані житлово-комунальні послуги в розмірі 19 348,29 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь АТ «ДТЕК Західенерго» судові витрати в сумі 3028 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного суду.

Суддя







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація