Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2020442629


БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07541, вул. Шевченків шлях, 30-А, м. Березань, Київська обл.


№ провадження 1-кп/356/41/25

Справа № 356/47/25


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї НИ

06.05.2025 Березанський міський суд Київської області у складі:

головуючого судді          ОСОБА_1

за участю секретаря       ОСОБА_2

прокурора   ОСОБА_3

обвинуваченого                ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Березанського міського суду Київської області кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12024116080000078 від 14.09.2024 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого  ч. 2 ст. 309 КК України

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Березанського міського суду Київської області перебуває вищевказане кримінальне провадження.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 у судовому засіданні звернулась з клопотанням про витребування з магазину «Куліничі», який розташований за адресою Київська область, м. Березань, вул. Дороніцина 8, відеозаписів з вуличних камер спостереження за 13 вересня 2024 року в період часу з 16 години 00 хвилин до 22 години 00 хвилин. Клопотання обґрунтоване тим, що 07.04.2025 під час розгляду справи у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 повідомив, про те, що у магазині «Куліничі», є камера відеоспостереження і запис на ньому може свідчити на його користь, і довести факт непричетності до скоєного кримінального правопорушення, і вказав про необхідність витребування відеозаписів.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав клопотання свого захисника.

Прокурор не заперечував щодо заявленого клопотання про витребування відеодоказу.

Суд, вивчивши клопотання, заслухавши думку учасників кримінального провадження, приходить до наступних висновків.

Згідно до ч.1 ст.20 КПК України підозрюваний, обвинувачений, виправданий, засуджений має право на захист, яке полягає у наданні йому можливості надати усні або письмові пояснення з приводу підозри чи обвинувачення, право збирати і подавати докази, брати особисту участь у кримінальному провадженні, користуватися правовою допомогою захисника, а також реалізовувати інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Обвинувачений та його захисник мають право збирати і подавати суду докази (п. 2 ч. 4 ст. 42, ч. 4 ст. 46 КПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Відповідно до ч. 3 ст. 93 КПК України сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Відповідно до ч. 11 ст. 290 КПК України сторони кримінального провадження зобов`язані здійснювати відкриття одне одній додаткових матеріалів, отриманих до або під час судового розгляду.

Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 надійшло на розгляд суду 20.01.2025. Повідомлення про наявність відеозапису з камер відеоспостереження у магазині «Куліничі», обвинувачений повідомив 07.04.2025. При цьому, захисник звернулась до суду із відповідним клопотанням про витребування відеодоказів 06.05.2025.

За змістом § 3 "Процедура судового розгляду" Глави 28 "Судовий розгляд" Розділу IV "Судове провадження у першій інстанції" КПК України, суд не уповноважений на збирання доказів, у тому числі і шляхом їх витребування, а лише на їх дослідження.

Отже, з наведеного випливає, що під час судового розгляду суд лише досліджує, тобто перевіряє, вже зібрані докази для встановлення відповідних обставин, та не уповноважений на їх збирання замість сторони кримінального провадження, у тому числі і шляхом їх витребування. Захисник звернулась до суду з клопотанням про витребування судом під час судового розгляду певної інформації, яка, на її думку, є доказом, але збирання доказів судом у такий спосіб, як було вище наведено, не передбачено чинним КПК України.

Можливість збирання доказів під час судового провадження передбачена статтею 333 КПК України, якою також передбачено і можливість застосування заходів забезпечення кримінального провадження, у тому числі і надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо у сторони кримінального провадження є якість труднощі ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Але подане захисником ОСОБА_5 клопотання про витребування доказу, не відповідає змісту, встановленому ст. 160, та ч. 2 ст. 333 КПК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів, а тому враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання.

Керуючись ст. 22323333370-372 КПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 про витребування відеодоказу залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.






Суддя:                                                 ОСОБА_1


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація