Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2020447224


Справа № 214/2847/25

3/214/1339/25

П О С Т А Н О В А

Іменем України


11 квітня 2025 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла із Відділення поліції №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, громадянку України, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 51 КУпАП,-


ВСТАНОВИВ:


24.02.2025 року, близько 16 год. 20 хв., ОСОБА_1 , знаходячись у магазині «Сільпо», що розташований за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Химиченко, 1, таємно здійснила крадіжку товару, а саме: тунець «Домашні продукти» в кількості 7 шт., печінку тріски «Banga» в кількості 2 шт., масло солодко-вершкове «Organic Milk» в кількості 2 шт., салат з тунцем з чор. квас. «The Queen of The Coast» в кількості 2 шт., салат з тунцем з чер. квас. «The Queen of The Coast» в кількості 2 шт., печінку тріскових риб «Seafish» в кількості 1 шт., тунець салатний «Wellfish» в кількості 1 шт., чим вчинила дрібне викрадення чужого майна та завдала матеріальної шкоди ТОВ «Сільпо-Фуд» на загальну суму 2302 грн. 49 коп. та тим самим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 51 КУпАП.

       Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , правом на участь в судовому засіданні не скористалась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, заяв не надала.

З урахуванням позиції Європейського суду з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» від 07.07.1989 року, виходить з того, що у випадках, коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було знівельовано ключовий принцип - верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, як що таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.

З метою дотримання принципу розумного строку розгляду справи, а також для запобігання зловживанню процесуальними правами з боку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, з очевидною метою уникнення такої відповідальності, суд вважає за можливе розглянути справу та надати правову оцінку обставинам, викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення, а також дослідити надані докази за відсутності ОСОБА_1 у судовому засіданні. Такий підхід узгоджується з вимогами процесуальної економії, ефективності провадження та забезпечення невідворотності адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 КУпАП дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить від 0,5 до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

В розумінні ст. 280 КУпАП, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ч. 5 Підрозділу 1 Розділу ХХ Податкового Кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 грн., крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної п.п.169.1.1 п.169.1. ст.169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року, яка дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом станом на 01 січня звітного податкового року.

Станом на 01.01.2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 3028 грн. 00 коп., а тому для кваліфікації правопорушень сума неоподатковуваного мінімуму (соціальна пільга) становить 1514 грн. 00 коп.

Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД за №442238 від 26.03.2025 року, копію заяви на ім`я начальника ВП №4 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції Дениса Федотова, пояснення ОСОБА_1 , диск «Verbatim» із відеозаписом крадіжки товару, якими підтверджується вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 51 КУпАП.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд, у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника та вважає за можливе призначити ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 51 КУпАП, у виді штрафу, яке відповідно до вимог ст. 23 КУпАП буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 33, 51, 268, 283, 284 КУпАП, -

                                       

ПОСТАНОВИВ:

       

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 51 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (тисяча сімсот) грн. 00 коп. в дохід держави.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Згідно ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням її майна в порядку, встановленому законом.

В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.




Суддя В.В. Попов.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація