Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2023444562

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

Справа № 285/126/25

провадження у справі №2/0285/626/25

07 травня 2025 року                                         м. Звягель

       

Звягельський міськрайонний суд Житомирської області

у складі судді Помогаєва А.В.,

за участі: секретаря судового засідання Ковальчук М.В., позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про розірвання шлюбу,-

УСТАНОВИВ:

       Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просив розірвати шлюб, що був зареєстрований 29.10.1966 року відділом РАЦС м. Такса-Там, Каракалпатія, Узбекістан.

Свої вимоги обґрунтував тим, що у них відсутні спільні інтереси з дружиною, наявні різні погляди на життя, відсутнє взаємопорозуміння. Вони втратили почуття любові та поваги один до одного, а тому подальше спільне життя і збереження шлюбу вважає неможливим. Шлюбні відносини носять формальний характер.

          В судовому засіданні позивач позов підтримав, просив задовольнити. Пояснив, що з 1966 року перебуває у шлюбі з ОСОБА_2 . На теперішній час між ними склались конфліктні стосунки та вони проживають окремо.

Відповідач у судове засідання не з`явилася. Враховуючи те, що про час і місце судового розгляду вона повідомлялась вчасно та належним чином, однак про причини неявки суд не повідомила, відзиву на позовну заяву не подала, заяв про відкладення розгляду справи від неї не надходило, суд вважає за можливе, відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, ухвалити рішення заочно на підставі наявних доказів у справі.

       З`ясувавши обставини, на які посилається позивач, дослідивши надані докази, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, з наступних підстав.

       Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

       Статтею 3 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

       Згідно ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно зі ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, у межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

За змістом ст. 124 Конституції України юрисдикція загальних судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інщих правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.        

       Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного із них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення для них.

       Розірвання шлюбу засвідчує розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.

       Згідно ч. 1 ст. 21 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

       Позивачем не надано доказів укладання шлюбу з відповідачем.

       Ухвалою суду про відкриття провадження у справі задоволено клопотання позивача про витребування у відповідача копії свідоцтва про реєстрацію шлюбу. Ухвалу суду не виконано.

       Частиною 1 статті 81 ЦПК України встановлено обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

       Посилання позивача на наявність у відповідача свідоцтва про реєстрацію шлюбу не підтверджено будь-якими доказами.

       За відсутності відомостей про позицію відповідача щодо визнання або заперечення такого факту, суд позбавлений можливості застосувати до відповідача заходи процесуального примусу для отримання доказу, на який посилається позивач.

       Оцінюючи твердження позивача про факт реєстрації шлюбу, суд виходить з того, що така обставина має бути підтверджена належними доказами - складеними у встановленому порядку документами, що видаються компетентними органами.

       Посилання позивача на відмітку в його паспорті про реєстрацію шлюбу суд не може визнати належним засобом доказування, оскільки паспорт громадянина України не є документом, що достовірно підтверджує інформацію про перебування особи у шлюбі в певний момент часу.

       Крім того, суд бере до уваги, що відмідка у паспорті ОСОБА_1 містить запис про укладання шлюбу з особою, прізвище якої відрізняється від прізвища відповідача - ОСОБА_3 . (а.с. 6)

       За відсутності будь-яких доказів суд позбавлений можливості встановити тотожність осіб, які мають різне прізвище.

Враховуючи відсутність доказів перебування позивача у шлюбі з відповідачем, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити.

У зв`язку з відмовою в задоволенні позовних вимог, відповідно до ст. 141 ЦПК України, судові витрати позивача не підлягають відшкодуванню.

       Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 76-81, 141, 258, 259, 265, 273, 280-282, 354, 355 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

       У задоволенні позову відмовити.

       Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

       Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Житомирського апеляційного суду протягом 30 (тридцяти) днів з дня складення повного судового рішення.

       Повний текст рішення складено 08.05.2025.


Суддя                                                                                   А.В. Помогаєв  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація