Судове рішення #2023446617

Справа № 159/2799/25

Провадження № 1-кс/159/920/25


КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2025 року м. Ковель

               Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 розглянувши у закритому судовому засідання клопотання слідчого СВ Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, по матеріалам досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12024030550000974 від 26 липня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідча СВ Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 звернулась до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, вказуючи на те, що досудовим розслідуванням встановлено, 25.07.2024 року близько 16 год. 00 хв. невстановлена особа, за допомогою телефонного дзвінка із номеру НОМЕР_1 заволоділа грошовими коштами із банківської картки № НОМЕР_2 у розмірі 6 000 грн., чим спричинила потерпілій ОСОБА_3 збитків на вищевказану суму. Відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.190 КК України внесено до ЄРДР 26.07.2024 року за №12024030550000974. Виникла необхідність отримання тимчасового доступу до мобільного номеру НОМЕР_1 , а саме необхідно отримати дані про вхідні та вихідні дзвінки із вказанням даних відносно тривалості з`єднань, типу з`єднання (вх., вих., SMS без розкриття їх змісту, GPRS), для встановлення його місцезнаходження з прив`язкою до базових станцій і азимута, в тому числі відносно з`єднань нульової тривалості в період з 25.07.2024 року по 26.07.2024 року, оскільки вказані термінали/номери можуть бути носіями інформації, за допомогою якої буде встановлено місцезнаходження осіб, причетних до кримінального правопорушення, а також здобуто інші факти, що можуть бути використані як докази в межах кримінального провадження та становитимуть оперативний інтерес для розслідування. У випадку отримання тимчасового доступу до вказаних документів, інформація, яка в них міститься може бути використана як доказ перебування певної особи у місці та дозволить проводити подальші слідчі дії із вказаною особою. Іншими способами довести обставини, перебування певної особи у місці зникнення та встановити її особу, не представилося можливим. Вказана інформація перебуває у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв`язку) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Просить надати тимчасовий доступ до документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв`язку) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та зобов`язати останнього надати копію інформації про вхідні та вихідні дзвінки із вказанням даних відносно тривалості з`єднань, типу з`єднання (вх., вих., SMS без розкриття їх змісту, GPRS), для встановлення його місцезнаходження з прив`язкою до базових станцій і азимута, в тому числі відносно з`єднань нульової тривалості здійснені із мобільного номеру  НОМЕР_1  в період часу з 25.07.2024 року по 26.07.2024 року. З метою забезпечення проведення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, дотримання розумних строків в ході прийняття процесуальних рішень розгляд клопотання провести без участі представника оператора телекомунікації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчого та прокурора, строк дії ухвали встановити два місяці. До клопотання доданий Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, протокол допиту потерпілого, копія виписки по картковому рахунку.

       Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

       Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

       Відповідно до ст.163 КПК України, після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті. Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто  слідчим суддею,  судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених  частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини  неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні  відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять  охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених  частиною п`ятою  цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих  речах і  документах,  та неможливість  іншими способами  довести обставини,  які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

               Клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, погоджено прокурором.

               Відповідно до ст.163 КПК України, вважаю можливим розглянути клопотання без участі особи, у володінні якої знаходяться інформація та без участі особи, яка звернулась з клопотанням та прокурора, які належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явились.

               Розглянувши клопотання та додані до нього матеріали, вважаю клопотання таким, що підлягає задоволенню, так як існує обґрунтована підозра вчинення кримінального правопорушення, яке відноситься до тяжкого злочину, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, інформація до якої необхідний доступ знаходиться у оператора телекомунікації, є підстави вважати, що отримані відомості будуть мати суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а саме осіб причетних до скоєння кримінального правопорушення, вказана інформація та відомості охороняється законом, іншим способом встановити та довести причетність осіб до скоєного кримінального правопорушення не можливо, відомості які будуть отримані можуть бути використані в кримінальному провадженні як докази, в зв`язку з чим потреби досудового розслідування виправдовують такий ступень втручання у права і свободи особи та застосуванням такого заходу забезпечення кримінального провадження буде виконане завдання слідчого, в зв`язку з чим для потреб досудового розслідування необхідний тимчасовий доступ до речей та документів вказаних у клопотанні.

       Керуючись ст.ст.131-132, 159-164, 309, 370-372 КПК України,


У Х В А Л И В :

         Клопотання слідчого СВ Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, по матеріалам досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12024030550000974 від 26 липня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України – задовольнити.

               Надати право тимчасового доступу до документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв`язку) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та зобов`язати останнього надати слідчим СВ Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , або за дорученням оперуповноваженим ВКП Ковельського РУП Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , або за дорученням іншій уповноваженій особі, копію інформації про вхідні та вихідні дзвінки із вказанням даних відносно тривалості з`єднань, типу з`єднання (вх., вих., SMS без розкриття їх змісту, GPRS), для встановлення його місцезнаходження з прив`язкою до базових станцій і азимута, в тому числі відносно з`єднань нульової тривалості здійснені із мобільного номеру  НОМЕР_1  в період часу з 25 липня 2024 року по 26 липня 2024 року, із зазначенням типу, дати, часу, тривалості дзвінків, номерів абонентів з`єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій, у зоні покриття яких виходили на зв`язок абоненти, а також надати інформацію про прив`язку до базових станцій абонентів, які телефонують на зазначений мобільний термінал.

               Відповідно до ст.166 КПК України наслідками невиконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів є постановлення ухвали про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали.

               Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

               Ухвала дії протягом двох місяців з дня її постановлення.

       Ухвала виготовлена в нарадчій кімнаті.




Слідчий суддя ОСОБА_1




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація