Справа 22- 7589 Суддя 1 інстанції Тюріна М.М.
Категорія Доповідач Бугрим Л.М.
УХВАЛА
4 вересня 2006 року Апеляційний суд Донецької області у складі Головуючого Бугрим Л.М. Суддів Олейніковой Л.С.
Резнікової Л.В. При секретарі Іванові В.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дзержинского міського суду Донецької області від 13 червня 2006 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про звільнення від сплати додаткових витрат на утримання дитини.
Заслухавши доповідь судді Бугрим Л.М., вислухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи , апеляційний суд
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Дзержинського міського суду Донецької області від 13 червня 2006 року було відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог про звільнення від сплати додаткових витрат на утримання дитини.
На зазначене судове рішення ОСОБА_1 була подана апеляційна скарга у якій ставиться питання про скасування судового рішення у зв"язку з тим, що судом не було враховано його матеріальний стан, у той час як доходи сина перевищують його доходи , він не спроможний сплачувати аліменти на додаткові витрати
У судовому засіданні позивач підтримував доводи апеляційної скарги, просив рішення суду скасувати та відмовити у позові ,оскільки він не спроможний сплачувати аліменти на додаткові витрати у зв"язку з хворобою дитини.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду залишенню без зміни з наступних підстав.
Розглядаючи справу, суд повно та всебічно дослідив обставини справи, надані докази, яким дав належну відповідну оцінку, вірно застосував матеріальний закон.
Зокрема, судом було встановлено, що позивач у відповідності з рішенням Дзержинського міського суду Донецької області від 8 січня 2004 зобов"язаний до сплати алмінтів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки доходів та до сплати адліментів у розмірі 1/4 частки доходів у зв"язку з хворобою дитини.
Звертаючись до суду з заявою про звільнення від сплати алмінтів ,позивач вказував на те,що його доходи зменшились,зокрема він звільнився з роботи та отримує лише пенсію за віком, а тому не спроможний виплачувати додатково аліменти у зв"язку з інвалідністю дитини.
Перевіряючи його доводи, суд першої інстанції прийцшов до обгрунтованного висновку про те,що відсутні підстави для звільнення відповідача від сплати аліментів на додаткові витрати. З довідки , яка надана управлінням праці та соціального захисту населення у м. Дзержинську вбачається ,що позивач отримує пенсію за віком у сумі 646 грн.35коп., з якої він сплачує аліменти у розмірі 1 /4 частки на утримання дитини та у розмірі 1/4 частки у зв"язку з інвалідністю дитини, тобто на додаткові витрати.
Відповідно до вимога ст. 188 СК України батьки можуть бути звільнені від обов"язку утримувати дітей , якщо прибуток дитини значно перевищує прибуток кожного з них та забезпечує повнстю його потреби..
Між тим, таких фактів по справі встановлено не було. Напроти , з матеріалів справи вбачається , що дитина ОСОБА_3 є тяжко хворою дитиною, для продовження її життя постійно потрібно переливання крові, у 2005 році кількість донорів складає 45 чоловік. / а.с. 27 /
У зв"язку з цим позивачка несе значні матеріальні витрати на лікування дитини Вона також не працює, оскільки доглядає за тяжко хворою дитиною.
Пенсія , яка призначена ОСОБА_3 інваліду з дитинства становить 302 грн,тому навіть з урахуванням аліментів які платить ОСОБА_1 цих коштів не вистачає на лікувння та утримання дитини.
Доводи апелційної скарги про те, що доходів, які отримує ОСОБА_3 достатньо для його існування є непереконливими та не спростовують висновків суду.
Судом постановлено рішення з дотриманням вимог матеріального та процесуального закону. Підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст ст. 307 ч.І п.1 , 308, 313, 314 ч.І п. 1 , 315 ЦПК України, апеляційнийсуд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Дзержинського міського суду Донецької області від 13 червня 2006 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про звільнення від сплати додаткових витрат на утримання дитини - залишити без зміни.
Ухвала суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України на протязі двох місяців.