Судове рішення #2023949

                                                                                                              Справа № 1-173/2008                                                                                                              

 

В И Р О К

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

         14 квітня 2008 року     Деснянський районний суд м. Чернігова в складі :

головуючого - судді          - Розинка В.М.

при секретарі                     - Примак Т.В.

з участю прокурора          - Герасименко Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу по обвинуваченню

                                                                    ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Чернігова, українця, громадянина України, із повною загальною середньою освітою, не одруженого, має на утриманні сина ОСОБА_3, 1993 р. народження та дочку ОСОБА_4, 1994 р. народження, не працюючого, в силу ст. 89 КК України судимості не має, мешканцяАДРЕСА_1

у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 358 ч. 1, 358 ч. 3 КК України, -

 

в с т а н о в и в :

 

         Наприкінці грудня 2007 р., у денний час, підсудний ОСОБА_1., знаходячись за місцем свого мешкання у квартиріАДРЕСА_1, із метою подальшого використання для пільгового, тобто безкоштовного проїзду в міському громадському транспорті, підробив пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1на ім'я ОСОБА_2., замінивши фотокартку володільця на власну.

У подальшому, 05.01.2008 р. приблизно о 12.30 год., ОСОБА_1., знаходячись у тролейбусі маршруту № 10 на зупинці громадського транспорту „50 років СРСР", розташованій по вул. Рокосовського у м. Чернігові, при перевірці проїзних документів контролерами Чернігівського тролейбусного управління, на підтвердження права безкоштовного проїзду, пред'явив вищевказане посвідчення, що було вилучено у нього.

         Підсудний, допитаний у судовому засіданні, вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю та пояснив, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки у повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які давав у ході досудового слідства. У скоєному розкаюється, просить суворо не карати.

         Враховуючи свідчення підсудного і те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що дії підсудного правильно кваліфіковані за ст. 358 ч. 1 КК України, як підроблення посвідчення, яке видається установою і яке надає права, із метою використання, правильною є кваліфікація і за ст. 358 ч. 3 КК України, як використання завідомо підробленого документа, його ж вина у скоєному доведена в повному обсязі.

Вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, які є злочинами невеликої тяжкості, особу винного - його вік та сімейний стан, наявність постійного місця проживання і позитивної характеристики за таким, перебування на утриманні двох неповнолітніх дітей, відсутність попередніх притягнень до адміністративної відповідальності, обставини, які пом'якшують покарання - щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, за відсутністю обставин, які обтяжують покарання. Вище перелічені обставини справи - щире каяття; ненастання негативних наслідків від протиправних дій підсудного, а, крім того, дані про особу підсудного, його сімейний стан та наявність утриманців, а також присутність у нього ряду захворювань, судом розглядаються, як такі, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, і дозволяють перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті за обидва злочини, а саме в цьому випадку до громадських робіт, призначення такого ж є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.

В матеріалах справи відсутні достатні докази про вживання підсудним алкоголю в останній час, тобто не слідує, що він учинив злочин та має хворобу, які складають небезпеку для здоров'я інших осіб, у зв'язку з чим відсутні підстави для застосування до нього примусового лікування.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -

 

з а с у д и в :

 

         ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання :

за ст. 358 ч. 1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 70 годин громадських робіт.

за ст. 358 ч. 3 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 60 годин громадських робіт.

На підставі ст. 70 КК України остаточно призначити покарання за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, у вигляді 70 годин громадських робіт.

         Речовий доказ - пенсійне посвідчення - залишити при справі.

         Стягнути з ОСОБА_1 219 грн. 67 коп. судових витрат на користь держави за проведення експертизи.

Мірою запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.

На вирок можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із моменту його проголошення.

 

 

Головуючий                                                                          В.М. Розинко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація