Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2026460624

Справа № 305/34/25 Номер провадження 1-кп/305/218/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


        08.05.2025 Рахівський районний суд Закарпатської області у складі:

                     головуючого судді - ОСОБА_1

за участі:   секретаря судового засідання ОСОБА_2

                     прокурора ОСОБА_3

        обвинуваченого ОСОБА_4        

                     захисника - адвоката ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рахові матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено 24.06.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120240711400000431 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України,


ВСТАНОВИВ :


У провадженні Рахівського районного суду Закарпатської області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесено 24.06.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120240711400000431 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Прокурор Рахівського відділу Тячівської окружної прокуратури ОСОБА_3 08.05.2025 подав до суду клопотання про застосування запобіжного заходу - тримання під вартою у відношенні ОСОБА_4 .

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підтримав та просить таке задовольнити, оскільки ОСОБА_4 під час досудового розслідування ухилявся від явки до слідчого, через що був оголошений у розшук, і зараз, під час судового розгляду, в судове засідання протягом тривалого часу систематично не з`являвся, був відсутній за місцем проживання та не повідомляв суд чи прокурора про зміну місця проживання, при цьому він обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, яке належить до категорії тяжких злочинів, та йому загрожує покарання у виді позбавлення волі від 5 до 7 років, ОСОБА_4 має незначні соціальні зв`язки, не має постійного місця роботи, тому лише тримання під вартою зможе забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого, який ухиляється від правосуддя. За наведених обставин застосування менш суворого виду запобіжного заходу у відношенні ОСОБА_4 не буде дієвим.

Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечували щодо обрання відносно обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, вважають, що ОСОБА_4 хворів, а отже його неявка була з поважних причин, а клопотання прокурора вважають необґрунтованим.

Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши їх доказами, суд дійшов до наступного висновку.

Згідно з вимогами ст. 331 КПК України під час судового розгляду, суд, за клопотанням сторони обвинувачення або захисту, має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Відповідно до ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, суд, на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі, у разі визнання обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він обвинувачується; вік та стан здоров`я обвинуваченого; міцність соціальних зв`язків обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність у нього родини й утриманців; наявність в обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; його репутація; майновий стан обвинуваченого; наявність судимостей; розмір майнової шкоди, у завданні якої  обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Вирішуючи питання про доцільність застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, суд враховує дані про особу обвинуваченого, а саме те, що ОСОБА_4 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України, яке є належить до тяжких злочинів. З часу призначення справи до розгляду обвинувачений 23.01.2025, 14.03.2025, 09.04.2025 в судове засідання не з`являвся, при цьому він щоразу належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, але не повідомляв ні суд, ні прокурора, ні свого захисника про поважність причин своєї неявки, надана ним довідка від 23.03.2025 підтверджує його перебування на амбулаторному лікуванні, але аж ніяк не підтверджує неможливість явки до суду, під час досудового розслідування обвинувачений також зникав з місця проживання, через що з 02.10.2024 по 20.12.2024 перебував у розшуку як особа, яка ухиляється від слідства, він не має постійного місця роботи, неодружений, раніше вже притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності, посередньо характеризується за місцем проживання, що свідчить про його незначні соціальні зв`язки.

Суд погоджується з прокурором, щодо існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, зокрема переховування обвинуваченого від органів досудового розслідування та/або суду, а також можливість вчинення обвинуваченим іншого кримінального правопорушення, проте обрання найсуворішого запобіжного заходу у виді тримання під вартою в цій ситуації не є необхідним. На думку суду, до обвинуваченого достатньо застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби строком на два місяці, а у разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу, адже обвинувачений є особою молодого віку, йому необхідно забезпечувати себе харчами та іншими життєво необхідними засобами, що може бути забезпечено в умовах нічного домашнього арешту й водночас заходи впливу зможуть запобігти продовженню злочинної поведінки обвинуваченого та переховування його від суду.

Також суд вважає за необхідне відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України, у зв`язку з обранням відносно обвинуваченого запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, і доведеністю стороною обвинувачення наявності всіх обставин, передбачених ч. 1 ст. 194 КПК України, зобов`язати ОСОБА_4 прибувати за кожною вимогою до суду, а також не відлучатися за межі населеного пункту, в якому проживає, без дозволу суду, повідомляти суд про зміну свого місця проживання, знаходитись за місцем свого проживання в нічний час доби з 22.00 год до 06.00 год та не спілкуватися зі свідками даного кримінального провадження.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 194, 131-213, 331 КПК України, суд


УХВАЛИВ :


Клопотання про обрання запобіжного заходу задовольнити частково.

Застосувати до обвинуваченого  ОСОБА_4 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту починаючи з 08.05.2025 до 07.07.2025.

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 такі обов`язки :

1)  прибувати до суду за кожною вимогою;

2) не відлучатися з місця постійного проживання с. Богдан, Рахівського району Закарпатської області без дозволу суду;

3) знаходитись за місцем свого проживання, АДРЕСА_1  в нічний час доби з 22.00 год до 06.00 год;

4) повідомляти суд про зміну місця проживання;

5) уникати спілкування з можливими свідками даного кримінального провадження.

Попередити обвинуваченого ОСОБА_4 , що у разі невиконання зазначених обов`язків, до нього може бути застосовано більш суворий запобіжний захід та накладено грошове стягнення.        

Строк дії ухвали до 07 липня 2025 року.    

 Копію ухвали направити для виконання Рахівському РВП ГУНП в Закарпатській області, за місцем проживання підозрюваного, відповідно до ст. 181 КПК України.

Роз`яснити ОСОБА_4 , що працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.  

Контроль за виконанням ухвали покласти на процесуального керівника у кримінальному провадженні - прокурора Рахівського відділу Тячівської окружної прокуратури ОСОБА_6 .

        Ухвала суду відповідно до ст. 394 КПК України оскарженню не підлягає.






        Суддя:                                                 ОСОБА_1





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація