Справа № 159/2801/25
Провадження № 1-кс/159/925/25
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 травня 2025 року м. Ковель
Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність уповноваженої особи Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до суду із скаргою на бездіяльність уповноваженої особи Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, вказуючи на те, що 14.05.2019 року він звернувся із заявою до Ковельської міської прокуратури, яка надіслала її до розгляду до Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.358 ч.4, ст.366 КК України щодо посадових осіб Волинського обласного бюро технічної інвентаризації. На даний час він не проінформований про результати розгляду заяви, відомості про злочин не внесено до ЄРДР. Його заява не є зверненням громадян, а заявою про вчинення кримінального правопорушення, де вказано про злочини. Відповідно до ст.214 КПК України та Наказу Генеральної прокуратури України «Про затвердження Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань» №139 від 06.04.2016 року заява підлягає реєстрації та подальшому розгляду в порядку кримінально-процесуального законодавства України. Ухвалою слідчого суді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 15.06.2019 року його аналогічна скарга щодо заяви від 14.05.2019 року розглянута та зобов`язано вчинити відповідні дії. Просить зобов`язати уповноважених осіб Ковельського районного управління ГУНП у Волинській області внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення за його заявою від 14.05.2019 року.
В судовому засіданні заявник заяву підтримав просить її задовольнити.
В судове засідання представник Ковельського РУП ГУНП у Волинській області повторно не з`явився, про час, дату та місце розгляду скарги повідомлений належним.
Суд вважає можливим розгляд скарги без участі представника Ковельського РУП ГУНП у Волинській області відповідно до вимог ч.3 ст.306 КПК України.
Вивчивши матеріали додані до скарги, суд вважає скаргу обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
З доданих до скарги матеріалів, вбачається ОСОБА_2 14.05.2019 року подав до Ковельської прокуратури, яка передала до Ковельського РУП ГУНП у Волинській області заяву про вчинення кримінальних правопорушень, в якій виклав обставини, які можуть свідчить про вчинення кримінальних правопорушень, за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ст.358 ч.4, ст.366 КК України. Ухвалою слідчого суді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 15.07.2019 року Ковельський РУП зобов`язано розглянути заяву ОСОБА_2 від 14.05.2019 року. Ковельським РУП відомості до ЄРДР по заяві внесені не були, досудове розслідування розпочато не було, матеріали за заявою ОСОБА_2 розглянуті в межах Закону України «Про звернення громадян».
Відповідно до ст.24 КПК України, кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;
Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Велика Палата Верховного Суду у постановах від 30.01.2019 року у справі №818/1526/18 та від 24.04.2019 року у справі № 818/15/18 зауважила, що у межах процедури за правилами п.1 ч.1 ст.303 КПК слідчий суддя з`ясовує обставини та мотиви, з яких слідчий або прокурор дійшов висновку про відсутність підстав для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, чим саме обґрунтоване невнесення відповідних відомостей до ЄРДР, та вирішує питання про наявність або відсутність правових підстав для зобов`язання слідчого або прокурора внести інформацію про кримінальне правопорушення до ЄРДР. До Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості, зокрема, про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела. Системний аналіз положень кримінального процесуального закону дає підстави для висновку, що реєстрації в ЄРДР підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті з них, які містять відомості про кримінальне правопорушення.
Враховуючи, що в заяві про вчинення кримінальних правопорушень поданої ОСОБА_2 від 14.05.2019 року зазначено об`єктивні дані та обставини, які можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, всупереч вимогам ст.214 КПК України, відомості про вчинення кримінального правопорушення не були внесені до ЄРДР, досудове розслідування не розпочато, в рамках якого повинно бути перевірена інформація викладена в заяві та прийняти відповідні процесуальні рішення, заява розглянута в межах ЗУ «Про звернення громадян», заявнику не видано витяг з ЄРДР, в зв`язку з чим скарга щодо невнесення відомостей до ЄРДР є обґрунтованою.
Керуючись ст.ст.303, 306-307, 370-372, 395 КПК України,
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність уповноваженої особи Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення – задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Ковельського РУП ГУНП у Волинській області внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_2 від 14 травня 2019 року, яка зареєстрована в ІТС ІПН за вхідним номером №905 від 21 січня 2019 року та надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/159/925/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 159/2801/25
- Суд: Ковельський міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Грідяєва М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.05.2025
- Дата етапу: 01.05.2025
- Номер: 1-кс/159/925/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 159/2801/25
- Суд: Ковельський міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Грідяєва М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.05.2025
- Дата етапу: 02.05.2025
- Номер: 1-кс/159/925/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 159/2801/25
- Суд: Ковельський міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Грідяєва М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.05.2025
- Дата етапу: 09.05.2025
- Номер: 1-кс/159/925/25
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 159/2801/25
- Суд: Ковельський міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Грідяєва М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.05.2025
- Дата етапу: 09.05.2025