Справа №2-202/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2007 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Сарапа М. Б.
при секретарі Чабановській А. В.
з участю позивача ОСОБА_1.
представника позивача ОСОБА_2.
відповідачів ОСОБА_3
ОСОБА_4. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бобринець в залі судових засідань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Куйбишевської сільської Ради Бобринецького району Кіровоградської області про відшукання майна спадкодавця визнання на нього права на спадщину за заповітом та встановлення додаткового строку на її прийняття, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Куйбишевської сільської Ради Бобринецького району Кіровоградської області про визнання права на спадщину за заповітом посвідченим Куйбишевською сільською Радою 18.02.2005 року №17 та встановлення додаткового строку на її прийняття, при цьому вказує, що підставою для визначення додаткового строку на прийняття спадщини є те, що в шестимісячний строк з моменту відкриття спадщини не звернувся до нотаріальної контори для прийняття спадщини, оскільки досить тривалий період знаходився у скрутному матеріальному становищі, а також через необізнаність у законодавстві.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. та представник позивача ОСОБА_2. змінили позовні вимоги, та просили їх задовольнити, відшукати майно спадкодавця, визнавши на нього право на спадщину за заповітом та визначити додатковий строк для її прийняття.
На обґрунтування своїх позовних вимог позивач, та його представник пояснили суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5, 1927 року народження, за заповітом складеним Куйбишевською сільською Радою 18.02.2007 року №17 в якому заповідала все майно, що належатиме їй на день смерті, де б воно не знаходилось і з чого б не складалося ОСОБА_1.
Під час звернення до нотаріальної контори стало відомо, що позивач пропустив шестимісячний строк на прийняття спадщини через необізнаність в законодавстві, оскільки вважав, що вказані дії необхідно вчиняти після сплину шести місяців з часу відкриття спадщини.
Статтею 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи ( ст. 1220 ЦК України). Отже строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5. - минув 10 вересня 2005 року.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Крім цього вважає, що секретар Куйбишевської сільської Ради при посвідчені заповіту не вказала спадкове майно яке на той час належало ОСОБА_5., тобто: 1/2
частини будинку за адресою Кіровоградська область Бобринецький район АДРЕСА_1, та земельна ділянка площею 2 га.
Відповідачі голова Куйбишевської сільської Ради - Хорунжий В. Ю. та директор МКП «Нарцис» - ОСОБА_4. позовні вимоги не визнали, пояснивши суду, що відповідно Указу Президента про передачу на баланс сільської Ради майна, що знаходилось на балансі ПП «Відродження» в наслідок реформування, всі жилі будинки, які були передані з балансу КСП ім. «Куйбишево», що знаходилися на території Куйбишевської сільської Ради, стоять на балансі в МКП «Нарцис», в тому числі і квартира в якій проживала ОСОБА_5., оскільки останньою не було проведено жодних дій щодо приватизації квартири.
Так як відповідно до статті 345 ЦК України якою передбачено, що фізична або юридична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є в комунальній власності. А тому, квартира в якій проживала ОСОБА_5. із- за відсутності у неї права власності на цю квартиру, була передана на баланс МКП «Нарцис», як і інші квартири які не були їх мешканцями приватизовані.
Свідок ОСОБА_6. - секретар Куйбишевської сільської Ради, суду пояснила, що на час посвідчення нею заповіту документів які б підтверджували про право власності на квартиру, та на земельну ділянку , як і після смерті ОСОБА_5. не було. Державний акт на земельну ділянку площею 2 га був у процесі виготовлення, і був виданий згідно розпорядження Бобринецькоої районної державної адміністрації від 19.05.2005 року за № 401 -р, тобто після смерті ОСОБА_5., так як вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Самим ОСОБА_1. дій щодо приватизації квартири та виготовити на неї документів проведено не було.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи в їх сукупності приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з слідуючих підстав.
В судовому засіданні було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5, 1927 року народження згідно заповіту посвідченого Куйбишевською сільською Радою 18.02.2007 року та зареєстрованого в реєстрі за №17 в якому ОСОБА_5 заповідала все майно, що належало їй на день смерті, де б воно не знаходилось і з чого не б складалося ОСОБА_1.
Статтею 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи ( ст. 1220 ЦК України). Отже строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5. - минув 10 вересня 2005року.
Суд визнає пропущення строку для прийняття спадщини ОСОБА_1. з поважних причин , а тому вважає за можливим визначити йому додатковий строк для її прийняття.
В частині інших позовних вимог позов не може бути задоволений в зв'язку з відсутністю в матеріалах справи, та не надання позивачем, та його представником суду жодного доказу в підтвердження позовних вимог в цій частині.
Згідно ст. 60 ЦПК - обов'язки доказування і подання доказів, зазначено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона покладається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не можуть ґрунтуватись на припущеннях.
Керуючись ст. ст. 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково .
Визначити додатковий строк для прийняття спадщини в один місяць після смерті - ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_1.
В частині інших позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Бобринецький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з моменту проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
- Номер: 22-ц/812/1565/19
- Опис: за позовоною заявою Москаленко Миколи Миколайовича до Сілаєвої Людмили Никонівни про стягнення суми за договором позики
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-202/07
- Суд: Миколаївський апеляційний суд
- Суддя: Сарап М.Б.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.08.2019
- Дата етапу: 02.10.2019