Судове рішення #2028042
Справа №2-1365/07

Справа №2-1365/07

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

«24» липня 2007 р.   Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Матвієвської Г.В. при секретарі -        Оболєнській С. А.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом  ОСОБА_1,  діючого в своїх інтересах і в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3,  3-я особа: Відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Орджонікідзевського РВ УМВС України в Харківській області про усунення перешкод в користування житловим приміщенням та визнання особи втратившою право користування житловим приміщенням,

 

ВСТАНОВИВ:

 

05.03.2007 року позивач звернувся до суду з цим позовом до ОСОБА_3,  третя особа: Відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Орджонікідзевського РВ УМВС України в Харківській області,  просив його задовольнити,  пояснюючи,  що є власником 1/2 частини квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири. До укладення зазаначеного договору в даній квартирі мешкали ОСОБА_4.,  ОСОБА_5.,  ОСОБА_3. ,  ОСОБА_6.,  ОСОБА_7.,  які також були зареєстровані за вказаною адресою. Після укладення договору ОСОБА_4.,  ОСОБА_5.,  ОСОБА_3. ,  ОСОБА_6.,  ОСОБА_7.,  у вказаній квартирі не мешкають та власних речей в ній не мають. За зазначеним договором продавець забов'язався знятися з реєстраційного обліку до 20.10.2006 року,  але до цього часу своє забов'язання не виконав ОСОБА_3.  Реєстрація відповідача за вказаною адресою є істотним перешкодженням у здійсненні права користування та розпорядження позивачем вищевказаним об'єктом власності.

Відповідач з 26.09.2006 року не мешкають за адресою АДРЕСА_1,  комунальні послуги не сплачує,  житловим приміщенням не цікавиться,  майна відповідача у квартирі немає.

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги,  він пояснив суду,  що відповідач ОСОБА_3.  більш як шість місяців фактично не мешкає у квартирі,  його реєстрація є істотним перешкодженням у здійсненні права власності на квартиру позивачем.

Відповідач  про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином,  про що свідчить повідомлення про розгляд справи на 24.07.2007 року об 14.00 год. у газеті "Слобідський Край" від 05.07.2007 року у розділі "судові оголошення",  відповідач в судове засідання не з'явився,  причину неявки  суду не повідомив. Третя особа: ВГіРФО Орджонікідзевського РВ УМВС України в Харківській області в судове засідання не з'явилася,  надала повідомлення з проханням розглядати справу за їх відсутністю.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляду справи,  що відповідає положенням  ст.  224 ЦПК України.

Заслухавши позивача,  вивчивши матеріали справи,  суд вважає позов підлягаючим задоволенню за наступними підставами.

 

Відповідач мешкав у спірній квартирі до 26.09.2, 006 року. Надалі відповідач в квартирі не з'являється,  бо фактично виїхав з цієї квартири після її продажу,  відповідач ОСОБА_3.  за договором купівлі-продажу квартири мав забов'язання знятися з реєстраційного обліку до 20.10.2006 року,  добровільно його не виконав і є таким,  що втратив право на проживання і реєстрацію у зазначеній квартирі,  що й встановлено у судовому засіданні.

Відповідно до п. 1 ч. 1  ст.  346 ЦК України право власності ОСОБА_3.  на квартиру АДРЕСА_1 припинено,  також право витікаюче з права власності,  як володіння,  використання і розпорядження цією власністю він не має,  бо воно втрачене у зв'язку з припиненням права власності на житло.

Керуючись  ст.   ст.  10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України,  у відповідності до  ст.  346 ЦК України,   ст.   ст.  4, 48 Закону України „Про власність" суд-,

 

ВИРІШИВ:

 

Усунити перешкоди в здійсненні права власності на квартиру АДРЕСА_1.

Визнати ОСОБА_3 втратившим право користування житловим приміщенням,  а саме квартирою АДРЕСА_1,  в зв'язку з припиненням права власності.

Забов'язати відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Орджонікідзевського РВ УМВС України в Харківській області зняти з реєстрації по квартирі АДРЕСА_1 ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом,  що його ухвалив,  за письмовою заявою відповідача,  поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація