1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
08 грудня 2011 року м. Полтава Справа № 2а-1670/9580/11
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Шевяков І.С., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління праці та соціального захисту населення Октябрської районної у м. Полтаві ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В:
21 листопада 2011 року позивач Управління праці та соціального захисту населення Октябрської районної у м. Полтаві ради звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про скасування постанови.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2011 року позовну заяву залишено без руху, у зв’язку з невідповідністю її вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Для усунення недоліків встановлено строк до 08 грудня 2011 року.
Позивач у встановлений судом строк усунув недоліки, допущені при поданні позовної заяви.
Однак на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі судом встановлено, що даний позов не підсудний окружному адміністративному суду.
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до частини 4 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції, що діє з 09 березня 2011 року) рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Сторонами виконавчого провадження у розумінні частин 1,2 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
Судом встановлено, що з позовом про оскарження постанови державного виконавця звернулося Управління праці та соціального захисту населення Октябрської районної в місті Полтаві ради, яке є стороною (боржником) у виконавчому провадженні. Предметом оскарження є постанова про накладення штрафу на позивача за невиконання рішення суду, прийнята державним виконавцем у виконавчому провадженні, що відкрито за виконавчим листом, виданим Октябрським районним судом міста Полтави.
Таким чином, зазначена справа не підсудна окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, даний позов підлягає поверненню позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Октябрської районної у м. Полтаві ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, про скасування постанови повернути позивачеві.
Роз’яснити позивачеві, що даний позов підсудний Октябрському районному суду м.Полтави як адміністративному суду.
Повернути Управлінню праці та соціального захисту населення Октябрської районної у м. Полтаві ради з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції від 17.11.11 суму судового збору в розмірі 28,23 грн.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.С. Шевяков