Справа 22-8605 Суддя 1 інстанції Бахтіна В.І.
Категорія 19 Доповідач Бугрим Л.М.
УХВАЛА Іменем України
11 вересня 2006 року Апеляційний суд Донецької області у складі
,, Головуючого Бугрим Д.М.
Суддів Зінов"євої А.Г.,Олейнікової Л.С При секретарі Іванові В.М.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущенного строку на оскарження рішення Дзержинського міського суду Донецької області від 1 грудня 2005 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ДП" Дзержинськвугілля", відділенню виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дзержиєьнську Донецькі області про перерахунок сум відшкодування шкоди.
Заслухавши доповідь судді Бугрим Л.М., вислухавши пояснення представника фонду Кураченко С.В. представника ДП шахта „ Нова" перевіривши матеріали справи, апеляційний суд
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Дзержинського міського суду Донецької області від 1 грудня 2005 року ОСОБА_1 було відмовлено у задоволенні позовних вимог про перерахунок сум у відшкодування шкоди.
На зазначене судове рішення ОСОБА_1 була подана апеляційна скарга з пропуском строку і тому він звернувся з клопотанням до суду про поновлення строку на подачу скарги.В обгрунтування клопотання ОСОБА_1 посилався на те,що він несвоєчасно ознайомився з рішенням суду через що було пропущено строк на подачу апеляційної скарги.
У судове засідання ОСОБА_1 на з"явився про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представники фонду та шахти просили відмовити у поновленні строку, оскільки позивач був присутнім у судовому засіданні, йому було відомо про наслідки розгляду справи і тому у нього була можливість своєчасно подати скаргу.
Апеляційний суд вважає , що у задоволенні клопотання про поновлення пропущенного строку на апеляційне оскарженння рішення суду слід відмовити з наступних підстав
Відповідно до вимог ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк,встановленний відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
З матеріалів справи вбачається, що позивач був присутнім у судовому засіданні і особисто приймав участь у ньому / а.с. 84/3 рішенням суду він був ознайомлений і в той же днь 1 грудня 2005 року подав до суду заяву про те, що він з ним не згоден та намірений його оскаржити / а.с.95/
Відповідно з вимогами ч. 1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення . Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
З матеріалів справи вбачається,що заява про апеляційне оскарження рішення суду позивачем подана своєчасно, а апеляційна скарга подана 9 березня 2006 року, через 97 днів після подачи зваяви, тобто з пропуском строку
ОСОБА_1 не надав доказів поважності причин пропуску строку,зокрема, що він був позбавлений можливості ознайомитись з рішеням суду, а тому у апеляційного суду відсутні підстави для поновлення строку.
Відповідно до вимог ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків встановленних цією статтею,залишаються без розгляду ,якщо апеляційний суд за заявою особи,яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи наведене, апеляційну скаргу та заяву про апеляційне оскарження рішення суду ОСОБА_1 слід залишити без розгляду.
Керуючись ст. 73,294 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про поновлення пропущенного строку на апеляційне оскарження рішення Дзержинського міського суду Донецької області від 1 грудня 2005 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ДП" Дзержинськвугілля", відділенню виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дзержиєьнську Донецькі області про перерахунок сум відшкодування шкоди..
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає чинності з дня її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України на протязі двох місяців.