Судове рішення #203371
Справа 22 7694

Справа 22 7694                                                       Суддя 1 інстанції БабенкоС.С.

Категорія 19                                                          Доповідач Бугрим Л.М.

 

УХВАЛА Іменем України

11 вересня 2006 року Апеляційний суд Донецькой області у складі суддів

головуючого Бугрим Л.М. суддів Зінов"євої А.Г..

Олейнікової Л.С.. при секретарі Іванові В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України у м. Дзержинську на ухвалу Дзержинського міського суду Донецької області від 20 червня 2006 року постановлену за позовом відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України у м. Дзержинську до ДП „ Дзержинськвугілля", Дзержинської міської санітарно-епідеміологічної станції, ОСОБА_1 про визнання акту розслідування хронічного професійного захворювання за формою П-4 недійсним.

Заслухавши доповідь судді Бугрим Л.М., вислухавши пояснення представника фонду Кураченка. С.В., перевіривши матеріали справи, апеляційний суд

ВСТАНОВИВ:

У червні 2006 року відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України у м.Дзержинську / далі фонд / звернулось з позовом до ДП „ Дзержинськвугілля" , Донецької міської санітарно-епідеміологічної станції , ОСОБА_1 про визнання акту розслідування професійного захворювання П-4 недійсним.

У заяві фонд вказував на те, що 21 листопада 2005 року до фонду надійло повідомлення про професійне захворювання на антрако-сілікатоз, яке було встановлено у робітниці шахти ОСОБА_1, яка працювала гірничим майстром. Однак, ОСОБА_1 не працює у шкідливих умовах праці з 1984 року тобто на протязі 21 року і на неї не впливають шкідливі умови .Окрім того , і спеціалісти МСЕК виказали окрему думку відносно того,що , що у ОСОБА_1 не може бути це звахворювання викликано умовами праці на шахті.. Дзержинстька СЕС не маючи запиту та відповідних поноважень та запиту від роботодавця самочинно склала акт НОМЕР_1  про розслідування хронічного професійного захворювання у ОСОБА_1, який є незаконним .. З зазначених підстав фонд просив задовольнити позов.

Ухвалою    Дзержинського міського суду від 20 червня 2006 року    фонду було відмовлено у відкритті провадження по справі.

На зазначену ухвалу суду фондом була подана апеляційна скарга, у якій ставиться питання про її скасувння з посиланням на те, що висновок суду про те, що заявлені вимоги повинні бути розглядатися за правилами адміністративного судочинства є помилковим.

У судовому засіданні представник фонду Кураченко С.В.      підтримував доводи апеляціної скарги та просив скасувати ухвалу суду.

Представник СЕС та ДП „ Дзержинськвугтілля" у судове засіданя не з'явились , про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином., тому їх неявка не перешоджає розглядові справи.

Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню , а ухвала суду -скаванню з наступних пістав.

Відмовляючи у відкритті провадженя по справі, суд першої інстанції виходив з того ,що у данному випадку заявлені фондом вимоги не можуть розглядатись у порядку цивільного судочинства, а повинні бути розглянуті у порядку адміністративного судочинства, оскільки правовідносини виникли у сфері публічно- правових відносин.

Однак, з таким висновком суду погодитись не можна з наступних підстав.

У відповідності з вимогами ст. 2 ч. 1 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав свобод та інтересів фізичних осіб , прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інщих суб"єктів при здійсненні ними владних управліських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованних повноважень.

З позовної заяви фонда вбачається, що він не згоден з висновками комісії Дзержинської міської санітарно- епідеміологічної станції , яка проводила розслідування хронічного професійного захворювання робітниці шахти ОСОБА_1 і яка прийшла до висновку про те,що причиною професійного захворювання у ОСОБА_1 є шкідливі умови праці. Однак, фонд не згоден з тим, що Жуга має право на відшкодування шкоди на підставі Закону України „ Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання , які спричинили втрату працездатності". Зацікавленою особою по справі є ОСОБА_1, оскільки заявлені вимоги беспосередньо зачипають її права та інтереси .

Таким чином, висновки судуу про те, що спір виник у сфері публічно- правових відносин і тому він не може розглядатись у порядку цивільного провадження є.помилком і зазначена ухвала суду підлягає скасуванню, а позовна заява поверненню до суду першої інстанції для її рогляду у відповідності з вимогами закону.

Керуючи сь ст. ст 307 ч.2 п. 4, 312 ч. 1 п. 4 ЦПК України, апеляційний суд

УХВАЛИВ.

Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України у м. Дзержинську задовільнити. Ухвалу Дзержинського міського суду Донецької області від 20 червня 2006 року постановлену за позовом відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювання України у м. Дзержинську до ДП „ Дзержинськвугілля", Дзержинської міської санітарно-епідеміологічної станції, ОСОБА_1  про визнання акту розслідування хронічного професійного захворювання за формою П-4 недійсним - скасувати. Справу повернути для розгляду у той же суд. Ухвала суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України на протязі двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація