Справа № 2-а/2506/20529/11
У Х В А Л А
27.12.2011 рокум м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Григор’єв Р.Г., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
26.12.2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача в якому просить визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради щодо нарахування і виплати допомоги на оздоровлення в 2011 році відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 року, зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради перерахувати розмір допомоги на оздоровлення за 2011 рік, відповідно до вимог ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»виходячи з розміру чотирьох мінімальних заробітних плат на момент виплати.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після подання позовної заяви з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Отже, закон покладає на позивача, який пропустив строк звернення до суду з адміністративним позовом, обов’язок доведення наявності у нього поважних причин для його пропуску.
Судом встановлено, що відповідно до листа УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради № 1-12/15013 від 02.12.2011 року щорічна допомога на оздоровлення була призначена ОСОБА_1 25 травня 2011 року, а адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії, до суду першої інстанції надійшов 26 грудня 2011 року, тобто після закінчення строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом.
Позивач, в поданій до суду позовній заяві, зазначає, що вважає строк звернення до суду, встановлений законом, ним пропущений не був, так як про порушення своїх прав він дізнався 02.12.2011 року, тобто з дня отримання відповіді від УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові.
Однак, такі твердження позивача підлягають критичній оцінці, оскільки про порушення свого права міг дізнатися 25 травня 2011 року, а тому не приймаються судом до уваги.
Зазначене дає підстави для висновку про відсутність у позивача поважних причин для пропуску ним шестимісячного строку звернення до суду з даним позовом, а тому позов підлягає залишенню без розгляду,
Керуючись ч. 1, 8 ст. 100 КАС України,
у х в а л и в:
адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинити певні дії –залишити без розгляду.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: