Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2043753491

справа № 388/6/25

провадження № 3/388/350/2025


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12.05.2025м. Долинська




       

Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., розглянув матеріали, що надійшли від  Відділення поліції № 1 (м. Долинська) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 25 грудня 2025 року о 19.25 годині на автодорозі Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя, 69 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Мерседес – Бенс С 500 Л, державний номерний знак НОМЕР_1 не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не дотримався бокового інтервалу у результаті чого здійснив на наїзд на транспортний засіб OPEL ASTRA, державний номерний знай НОМЕР_2 , яким керував ОСОБА_2 , який рухався по переду. У наслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків, травмованих не має, чим порушив вимоги пункту 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, повідомлявся про місце та час розгляду справи належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про отримання судового виклику, про причини неявки не повідомив, будь-яких заяв щодо провадження у цій справі не надіслав.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя доходить до такого висновку.

За змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 598861 від 25 грудня 2024 року, цього ж дня о 19.25 годині на автодорозі Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя, 69 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Мерседес – Бенс С 500 Л, державний номерний знак НОМЕР_1 не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не дотримався бокового інтервалу у результаті чого здійснив на наїзд на транспортний засіб OPEL ASTRA, державний номерний знай НОМЕР_2 , яким керував ОСОБА_2 , який рухався по переду. У наслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків, травмованих не має, чим порушив вимоги пункту 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На схемі дорожньо-транспортної пригоди від 25 грудня 2024 року відображено місце розташування транспортного засобу OPEL ASTRA, державний номерний знак НОМЕР_2 та автомобіль MERCEDES S 500 L, місце зіткнення та напрямок руху транспортних засобів.

Будь-яких зауважень щодо схеми дорожньо-транспортної пригоди учасник не висловлював.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повністю доказана матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серія ААД № 598861 від 25 грудня 2024 року; довідкою інспектора сектору адміністративної практики Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Є. Єпіфанової про наявність у ОСОБА_1 посвідчення водія; схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 25 грудня 2025 року; письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_3 ; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ..

Згідно з п. 12.1 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306 (далі – Правила дорожнього руху) під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

Згідно з п. 13.1 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306 (далі – Правила дорожнього руху) водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

З огляду на вищезазначене, можливо дійти висновку, що ОСОБА_1   порушив Правила дорожнього руху, що призвело до наїзду на автомобіль, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження з завданням матеріальних збитків.

За змістом ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.

Адміністративне правопорушення у цій справі було вчинено 25 грудня 2024 року, відповідно на момент розгляду цієї справи закінчився встановлений ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк для накладення на винну особу адміністративного стягнення.

За змістом п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Отже, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю згідно з п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Керуючись ст. ст. 23, 33-35, 38, ст.124, ст.ст. 221, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -


ПОСТАНОВИВ:


Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 згідно з п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).






Суддя                                         Д.М. Баранський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація