- яка притягається до адмін. відповідальності: Мошкола Юрій Миколайович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №: 307/1607/25
Провадження № 3/307/598/25
П О С Т А Н О В А
про повернення протоколу
16 травня 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
встановила:
До Тячівського районного суду Закарпатської області 08 травня 2025 року Тячівським РВП ГУ НП в Закарпатській області надіслано протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Згідно вказаного протоколу, складеного поліцейським Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області Феєром С.І., ОСОБА_1 02 травня 2025 року о 18 год. по вул. Травневій у с. Руське Поле, Тячівського району, Закарпатської області, керуючи транспортним засобом – автомобілем марки «ВАЗ 2108», номерний знак НОМЕР_1 , порушив пункти 10.1 та 10.2 Правил дорожнього руху, а саме, виїжджаючи на дорогу з прилеглої території не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, не дав дорогу транспортному засобу, що рухався по проїжджій частині, допустив зіткнення з транспортним засобом – мотоциклом «Lifan», номерний знак НОМЕР_2 , внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 9 КУпАП України, адміністративна відповідальність за правопорушення настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до Закону, кримінальну відповідальність.
У відповідності до ст. 124 КУпАП, відповідальність наступає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Частиною ст. 286 КК України передбачено відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
Із рапорту, який долучений до вказаного протоколу видно, що 02 травня 2025 року о 18 год. 13 хв. до Тячівського РВП ГУ НП в Закарпатській області, дзвінком 112 ГРПП – Тиса 12 повідомлено службу 102 про те, що під час патрулювання по вул. Травневій, 10, у с. Руське Поле, Тячівського району, Закарпатської області, виявлено ДТП між автомобілем марки «ВАЗ 2108», номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , та водієм мотоцикла, на якому їхало двоє неповнолітніх, віком 14 та 16 років.
Виїздом СОГ встановлено, що 02 травня 2025 року о 18 год. водій, керуючи транспортним засобом – автомобілем марки «ВАЗ 2108», номерний знак НОМЕР_1 , не пересвідчився у безпеці руху та розпочав рух, здійснив виїзд із узбіччя на головну дорогу в населеному пункті с. Руське Поле по вул. Травневій, біля будинку 11, Тячівського району, Закарпатської області, чим здійснив перешкоду водію мотоцикла марки мотоциклом «Lifan», номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із пасажиром ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які отримали незначні тілесні ушкодження без переломів, із наступним попереднім діагнозом: ОСОБА_2 – поверхневі ссадини правого плеча та правого ліктьового садна, забій правого ліктя; ОСОБА_3 – забійна рана правого колінного суглобу, садно правого ступного суглобу, поверхневе садно лівого коліна. Потерпілі без переломів відпущені додому (а. с. 2-3).
Відповідно до ч. 2 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом
Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395 у випадках, коли внаслідок ДТП її учасникам заподіяно тілесних ушкоджень, викликається слідчо-оперативна група для проведення слідчих дій на місці пригоди відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.
Однак, до вказаного протоколу не долучено жодних даних щодо прийнятого рішення в рамках кримінально-процесуального закону (внесення даних до ЄРДР, закриття провадження).
У той час, до матеріалів не долучено жодних даних, про те, ким проводився огляд неповнолітніх потерпілих, оскільки відсутні відомості про виклик ШМД, не долучено жодних відомостей, що попередній діагноз малолітніх має підтвердження і вони не потребують лікування у медичному закладі.
Слід зазначити, що тяжкість тілесних ушкоджень визначається судово-медичним експертом у відповідності до чинних «Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень», затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України від 17 січня 1995 року № 6.
У відповідності до вимог п.1.1. вказаних Правил судово-медичне визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень проводиться згідно з Кримінальним та Кримінально-процесуальним кодексами України і цими Правилами.
Згідно з п. 2) ч. 2 ст. 242 КПК України, зокрема, слідчий зобов`язаний забезпечити проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
Згідно з ч. 1 ст. 69 КПК України, експертом у кримінальному провадженні є особа, яка володіє науковими, технічними або іншими спеціальними знаннями, має право відповідно до Закону України «Про судову експертизу» на проведення експертизи і якій доручено провести дослідження об`єктів, явищ і процесів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, та дати висновок з питань, які виникають під час кримінального провадження і стосуються сфери її знань.
Відтак, визначення ступня тяжкості тілесних ушкоджень відноситься виключно до компетенції експерта, як особи, яка володіє спеціальними знаннями в області судової медицини.
Однак, посадовими особами Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області не вжито заходів для дослідження та встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих неповнолітніми потерпілими ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , тобто, відсутні дані, які б дали змогу відмежувати адміністративну відповідальність особи від кримінальної за вказаних обставин.
Відсутність відомостей щодо ступеня тяжкості тілесних ушкоджень завданих ДТП перешкоджає повному та об`єктивному розгляду справи по суті.
Також, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, зокрема, прізвище, адреси потерпілих, якщо вони є, та інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак, у вказаному протоколі не зазначено жодних даних про неповнолітніх потерпілих та їх законних представників.
Приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, суд враховує роз`яснення, які містяться у п.12 Постанови Пленуму ВСС України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17.10.2014 року, згідно якої норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного, зокрема, без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Ураховуючи наведене, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 допущені порушення, які не можуть бути усунені судом при розгляді справи, відтак матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП необхідно повернути до Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області.
Керуючись ст. ст. 278, 283, 284 КУпАП,
постановила:
Повернути до Тячівського РВП ГУ НП в Закарпатській області матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП для правильного складення протоколу та матеріалів.
Постанова набирає законної сили з дня її винесення і апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Р.Сас
- Номер: 3/307/598/25
- Опис: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 307/1607/25
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Сас Л.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.05.2025
- Дата етапу: 08.05.2025
- Номер: 3/307/972/25
- Опис: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 307/1607/25
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Сас Л.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.07.2025
- Дата етапу: 21.07.2025
- Номер: 3/307/972/25
- Опис: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 307/1607/25
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Сас Л.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.07.2025
- Дата етапу: 23.07.2025