УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 486/718/25
Провадження № 1-кс/486/156/2025
15 травня 2025 року Південноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: слідчого судді – ОСОБА_1 ,
при секретарі – ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в м.Південноукраїнську Миколаївської області клопотання дізнавача СД Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Южноукраїнського відділу Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12025153120000022 внесеному 31.01.2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач СД Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, мотивуючи його тим, що 30.01.2025 року до відділення поліції №3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що невідома особа, шляхом обману та зловживання довірою заволоділа грошовими коштами в сумі 14000 грн., які він 29.01.2025 року о 13:38 год. самостійно перерахував із своєї кредитної банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 на картку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_2 під приводом купівлі – продажу валюти на біржі.
У ході досудового розслідування стало відомо, що вказані копії документів перебувають у володінні публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) (МФО НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ).
Відомості, які планується отримати мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, оскільки дані документи дадуть змогу встановити усі обставини вчинення кримінального правопорушення. Обставини вчинення даного кримінального правопорушення іншим чином неможливо довести.
Іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до відомостей, що становлять банківську таємницю, отримати інформацію та документи, що мають доказове значення в провадженні неможливо, оскільки інакше отримати інформацію про рух коштів по вище зазначеному рахунку неможливо. Тому, просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Дізнавач за погодженням з прокурором просить розглянути дане клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться з метою нерозголошення даних досудового розслідування.
У судове засідання дізнавач не з`явився, однак подав до суду заяву про проведення судового засідання за його відсутності, дане клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за його відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Особа у володінні, якої знаходяться речі до суду не викликалась у відповідності до ч.2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулась до суду з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Оскільки, дізнавачем (стороною кримінального провадження) доведено наявність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, що знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », тому розгляд даного клопотання здійснюється без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, відомості, які можуть становити банківську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Згідно ст. ст. 60 і 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю розкривається банками за рішенням суду.
Стаття 131 КПК України передбачає види заходів забезпечення кримінального провадження, які застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, що визначено п. 5 ч. 2 зазначеної статті.
За правилами ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Водночас, ч. 7 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, зокрема, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно статті 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.1 ст. 40-1 КПК України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.
Відповідно до п.4 ч. 2 ст. 40-1 КПК України, дізнавач уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч.ч. 5-7 ст. 163 КПК України, тому, слідчий суддя вважає можливим задовольнити клопотання, оскільки з матеріалів клопотання вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка перебуває у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 36, 40-1, 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання дізнавача СД Відділення поліції № 3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Южноукраїнського відділу Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12025153120000022 внесеному 31.01.2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО: НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) з можливістю проведення тимчасового доступу у відділенні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , та зобов`язати останнього надати групі дізнавачів сектору дізнання поліції №3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області - ОСОБА_6 та ОСОБА_3 належним чином завірених копій документів з можливістю їх вилучення:
- роздруківки руху грошових коштів по банківській карті № НОМЕР_2 відкритій в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (за можливості ідентифікувати номери банківських карток та/або рахунки отримувачів з назвами « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та «null»), в електронному та паперовому вигляді, за період часу з 25.01.2025 року по 05.02.2025 року, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження грошових коштів на рахунок та перерахування з нього, із зазначенням документів, на підставі яких проведені транзакції (договорів, рахунків, платіжних доручень, заяв, квитанцій тощо), повних назв контрагентів, їх коди ЄДРПО України, МФО та номері банківських рахунків контрагентів, з якими проводились операції;
- оригіналів документів, на підставі яких відбувались зарахування, зняття та перерахування грошових коштів (платіжних доручень, грошових чеків, заяв на переказ готівки, квитанцій, меморіальних ордерів тощо) за вищевказаною картою за період з 25.01.2025 року по 05.02.2025 року;
- повні анкетні дані про особу, на яку відкрито банківську карту № НОМЕР_2 в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », зокрема документів, наданих при відкритті рахунку (анкета, заява, договір на відкриття карткового рахунку, копії паспорту та РНОКПП тощо);
- матеріалів фото-, відео-фіксації в електронному та паперовому вигляді, зроблених під час зняття грошових коштів в банкоматах по банківські карті № НОМЕР_2 відкритої в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за період часу з 25.01.2025 року по 05.02.2025 року, отриманих за допомогою камер спостереження банкоматів та/або відповідних відділень на час проведення вказаних операцій, документів з інформацією щодо банківських операцій, проведених за допомогою даних банкоматів (зняття готівкових грошових коштів, перевірка балансу, переводи грошових коштів, оплата послуг тощо) із зазначенням виду операції, дати та часу (години, хвилини та секунди) їх проведення, номеру банківської картки;
- ІР-адрес, IMEI та номерів телефонів, за допомогою яких здійснювалися входи до онлайн-банкінгу із використанням банківської карти відкритої в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_2 за період часу з 25.01.2025 року по 05.02.2025 року, а також документів з інформацією щодо проведених операцій (зняття готівкових грошових коштів, перевірка балансу, переводи грошових коштів, оплата послуг тощо) із зазначенням виду операції, дати та часу (години, хвилини та секунди) їх проведення;
- відомості щодо «фінансових» абонентських номерів, які закріплені за банківської картою № НОМЕР_2 в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також дату, час, спосіб їх зміни.
Строк дії ухвали до 15.06.2025 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Південноукраїнського
міського суду ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/486/156/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 486/718/25
- Суд: Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
- Суддя: Савін О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.04.2025
- Дата етапу: 24.04.2025
- Номер: 1-кс/486/156/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 486/718/25
- Суд: Південноукраїнський міський суд Миколаївської області
- Суддя: Савін О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.04.2025
- Дата етапу: 15.05.2025
- Номер: 1-кс/486/156/2025
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 486/718/25
- Суд: Південноукраїнський міський суд Миколаївської області
- Суддя: Савін О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.04.2025
- Дата етапу: 15.05.2025