Справа № 2-4314/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
01 серпня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді - Костюкевича O.K.
при секретарі - Олексюк Т.В.,
з участю позивачів - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцька цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою, -
встановив:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись в суд з позовом до ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою.
Позивачі свої позовні вимоги мотивують тим, що є співвласниками квартири АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області. Даний будинок складається з вищезазначеної квартири та квартири НОМЕР_1., що перебуває у власності відповідача ОСОБА_3.
Зазначають, що у їх та відповідача ОСОБА_3. спільному користуванні знаходиться земельна ділянка виділена для обслуговування житлового будинку АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області та господарських будівель. Між сторонами склався певний порядок користування земельною ділянкою, а саме у користуванні позивачів перебувало 300 кв. м. зі сторони квартири НОМЕР_2, а у користуванні відповідача перебувало 300 кв. м. з зовнішнього боку його помешкання. Дев'ять кв. м. зазначеної земельної ділянки перебувало у спільному користуванні позивачів та відповідача.
Покликаються на те, що в процесі використання земельної ділянки, яка перебуває у спільному з відповідачем користуванні виник ряд труднощів та конфліктів з приводу користування зазначеної земельної ділянки.
Просять суд встановити порядок користування земельною ділянкою, яка розташована по АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області, що перебуває у спільному користуванні співвласників даного будинку - ОСОБА_1 та ОСОБА_2(власників квартири НОМЕР_2) та ОСОБА_3 (власника квартири № 2) виділивши:
- в індивідуальне користування для обслуговування квартири АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області земельну ділянку площею 286 кв. м.;
- в індивідуальне користування для обслуговування квартири НОМЕР_1 по АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області земельну ділянку площею 308 кв. м.;
- в спільне користування власників квартир НОМЕР_2 та АДРЕСА_2 в м. Луцьку Волинської області земельну ділянку площею 9 кв.м., а також стягнути з відповідача судові витрати по справі.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2. позовну заяву підтримали з підстав в ній зазначених. Просили суд її задовольнити.
Відповідач ОСОБА_3. та представник третьої особи в судове засідання не з'явились по невідомій суду причині, хоча належним чином були повідомлені про час, день та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомили. Про заочний розгляд справи суд постановив ухвалу від 01 серпня 2007 року.
Заслухавши пояснення позивачів, дослідивши докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про право власності на житло від 25.12.1998 року (а.с.9) позивачам на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області. Даний факт також стверджується довідкою ЖКП № 6 від 29.01.2007 року за№ 37 (а.с.8).
З пояснень позивачів суд встановив, що у спільному користуванні їх та відповідача ОСОБА_3. знаходиться земельна ділянка виділена, як вбачається з архівної довідки від від 06.06.2006 року за № 1533/1-20 (а.с.7), для обслуговування житлового будинку АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області та господарських будівель. В судовому засіданні також встановлено, що між сторонами по справі склався певний порядок користування земельною ділянкою, а саме: у користуванні позивачів перебувало 300 кв. м. зі сторони квартири НОМЕР_2, а у користуванні відповідача перебувало 300 кв. м. з зовнішнього боку його помешкання. Дев'ять кв. м. зазначеної земельної ділянки перебувало у спільному користуванні позивачів та відповідача. Проте, між останніми виникають постійні конфлікти з приводу спільного користування вищезазначеною земельною ділянкою. Ці труднощі, як пояснили позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3., полягають у тому, що відповідач ОСОБА_3. не належним чином використовує земельну ділянку, що перебуває у спільному користуванні, чим суттєво обмежує їх права та інтереси як землекористувачів зазначеної земельної ділянки.
П. г ч. 1 ст. 96 ЗК України зазначає, що землекористувачі зобов'язані не порушувати прав власників суміжних ділянок та землекористувачів.
З огляду на вищезазначене суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, оскільки встановлення порядку користування земельною ділянкою, яка знаходиться по АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області дозволить усунути обмеження в користуванні позивачами зазначеної земельної ділянки та не порушуватиме їхніх прав та інтересів як землекористувачів.
З відповідача на користь позивача слід також стягнути судові витрати по справі.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст. 96 ЗК України, суд,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Встановити порядок користування земельною ділянкою, яка розташована по АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області, що перебуває у спільному користуванні співвласників даного будинку - ОСОБА_1 та ОСОБА_2(власників квартири НОМЕР_2) та ОСОБА_3 (власника квартири НОМЕР_1) виділивши:
- в індивідуальне користування для обслуговування квартири АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області земельну ділянку площею 286 кв. м.;
- в індивідуальне користування для обслуговування квартири АДРЕСА_2 в м. Луцьку Волинської області земельну ділянку площею 308 кв. м.;
- в спільне користування власників квартир № 1 та АДРЕСА_2 в м. Луцьку Волинської області земельну ділянку площею 9 кв.м.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 та ОСОБА_2судові витрати в розмірі 08 грн. (вісім гривень)
50 коп. (п'ятдесят копійок) та 07 грн. (сім гривень) 50 коп. (п'ятдесят копійок) понесених витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача - ОСОБА_3, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.