Справа № 1-94/07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" серпня 2007 року м. Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у складі:
головуючою - підполковника юстиції САХНА Р.І.,
при секретарі КОВАЛЕНКО О.І., та участю державного обвинувача - ТВО військового прокурора Київського гарнізону майора юстиції МОСКАЛЮКА О.П., потерпілих: ОСОБА_1, ОСОБА_2. ОСОБА_3. , ОСОБА_4 , у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду, розглянув кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини А-0178 рядового, -
ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Нересниця Тячівського району Закарпацької області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, раніше не судимого, призваного на строкову військову службу у листопаді 2006 року Тячівським РВК Закарпацької області,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд, -
ВСТАНОВИВ:
26 червня 2007 року, близько 20 години, в приміщенні казарми військової частини А-0178 в м. Києві рядовий ОСОБА_5, бажаючи продемонструвати свою уявну перевагу над військовослужбовцями молодшого призову, з метою підтримання негативних традицій, в порушення вимог ст. ст. 11, 49, 50 Статуту внутрішньої служби ЗС України та ст. 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, застосував до кількох осіб фізичне насильство, а саме: наніс рядовому Омельченку п'ять ударів кулаком правої руки по схрещеним на лобній частині голови долоням рук, та три удари коліном правої ноги в лобну частину голови, рядовому ОСОБА_4 - п'ять ударів кулаком правої руки по схрещеним на лобній частині голови долоням рук і три удари коліном правої руки в лобну частину голови Потім, аналогічні удари по кількості та локалізації отримали від підсудного також рядові ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Внаслідок таких дій ОСОБА_5, вказаним військовослужбовцям були завдані побої.
В судовому засіданні ОСОБА_5 свою вину в пред'явленому йому звинуваченні визнав повністю і про обставини скоєного дав покази, аналогічні викладеному вище, а також пояснив, що застосував до потерпілих фізичне насильство, будучи невдоволенім, що вони не пригостили його цигаркою. Особистих рахунків з ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_2, та ОСОБА_3 він не мав, у відносинах підлеглості з ними не перебував.
Крім особистого визнання ОСОБА_5, його вина у скоєному підтверджується зібраними по справі доказами, які підсудний та інші учасники судового розгляду не
2
оспорюють і підтримують в повному обсязі За клопотанням державного обвинувача, яке підтримане іншими учасниками процесу, судове слідство було проведене у відповідності з вимогами ч.3 ст. 299 КПК України. При цьому учасникам судового розгляду судом було роз'яснено, що у цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Таким чином суд вважає, що пред'явлене ОСОБА_5 звинувачення доведене в повному обсязі.
Висновком військово-лікарської комісії ОСОБА_5 визнаний придатним до військової служби.
Оцінивши докази в сукупності, військовий місцевий суд розцінює дії ОСОБА_5, як порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що виразилося у завдані побоїв що до чотирьох осіб і кваліфікує їх за ч, 2 ст. 406 КК України
Призначаючи підсудному міру покарання, суд визнає обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_5, його щире каяття, те що він як до служби в Збройних силах так і підчас її проходження характеризується позитивно, до кримінальної відповідальності притягується в перше, виховувався в багатодітній сім'ї, його мати є інвалідом другої групи, а тому застосовує до нього по статті обвинувачення ст. 69 КК України. Враховуючи вищенаведене, а також думку потерпілих про пом'якшення покарання підсудному, суд застосовує до ОСОБА_5 ст. 60 КК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 299, 332-335 КПК України, військовий місцевий суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України і на підставі цього закону з застосуванням ст. ст. 60 69 КК України призначити йому покарання у вигляді арешту строком на 2 (два) місяці, з відбуванням покарання на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку у м. Києві та Київській області.
Строк відбування покарання ОСОБА_5. обчислювати з 10 серпня 2007 року.
Міру запобіжного заходу стосовно ОСОБА_5. - нагляд командування військової частини A 0178 - відмінити і до набрання вироком законної сили утримувати його на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку у м. Києві та Київській області.
На вирок може бути подана апеляція у Військовий апеляційний суд Центрального регioну України через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.