Судове рішення #2045008
Справа 2-245/07

Справа 2-245/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 червня 2007 року  Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі

головуючого                                                                                Лисенко Н.В.

при секретарі                                                                               Ситник О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Велика Багачка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,  -

 

встановив:

 

 ОСОБА_1 звернулася з позовом 06.06.2007 року до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання  двох дітей.

З позову вбачається,  що шлюб між сторонами був зареєстрований Якимівською сільською радою Великобагачанського району Полтавської області 21.07.1996 року,  актовий запис НОМЕР_1

Від цього шлюбу сторони мають двох малолітніх дітей: дочкуОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та дочку ОСОБА_4  ІНФОРМАЦІЯ_2народження.

Посилаючись на те,  що відповідач коштів на утримання дочок не надає,  позивачка просить стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в розмірі ХА частини з усіх видів його заробітку (доходу),  але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину,  починаючи з дня подачі позову і до їх повноліття.

В судовому засіданні 20.06.2007 року позивачка ОСОБА_1 позов підтримала,  просила стягувати з ОСОБА_2 аліменти на малолітнього дочок ОСОБА_3 та ОСОБА_4. в розмірі 1/2 частини з усіх видів його заробітку (доходу),  але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину,  починаючи з дня подачі позову і до їх повноліття. Просила врахувати стан здоров'я дочки ОСОБА_4  яка часто хворіє. ОСОБА_1позов визнав частково,  і суду пояснив,  що він проживає зараз разом з батьками,  які є пенсіонерами,  батьки не працюють,  мати отримує пенсію за віком,  батько - по інвалідності,  він повинен допомагати батькам,  сам він має невелику зарплату,  тому не може сплачувати аліменти в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку,  інших доходів не має.

Суд,  заслухавши пояснення сторін,  вивчивши та дослідивши документи,  які є в матеріалах справи,  вважає,  що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено,  що від шлюбу,  зареєстрованого Якимівською сільською радою Великобагачанського району Полтавської області 21.07.1996 року,  актовий запис НОМЕР_1(а.с. 5),  сторони мають малолітніх дітей: дочку ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та дочку ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2народження,  (а.с. 6-7). ОСОБА_1 в свідоцтві про народження дітей записаний як батько (а.с. 7-8). Сторони є працездатними. Мати ОСОБА_3 отримує пенсію за віком (а.с. а.с.  20-21),  батько ОСОБА_2 - по інвалідності ( а.с. а.с.  24-25).

ОСОБА_1 працює оператором комп'ютерного набору в редакції газети «ІНФОРМАЦІЯ_1»,  середньомісячний заробіток з листопада 2006 року по квітень 2007 року складає 721 грн. 61 коп.( а.с.  19),  проживає разом з батьками-пенсіонерами.

Позивачка ОСОБА_1 працює старшим інспектором по кадрах Великобагачанської ЦРЛ,  має середньомісячний заробіток 742 грн.81 коп.(а.с. 12) і щомісячно отримує допомогу до досягнення дитиною трьохрічного віку в розмірі 129 грн. 03 коп.( а.с. 23).

Дочка ОСОБА_3.,  ІНФОРМАЦІЯ_1народження,    часто хворіє,  що   підтверджується довідкою Великобагачанської ЦРЛ від 24.05.2007 року № 987. ( а.с.  13).

 

Згідно  ст.  180 СК України "батьки зобов'язані утримувати дитину  до її повноліття".

Згідно ч. 2  ст.  182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим,  ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  за винятком випадків,  передбачених  ст.  184 СК України.

Суд,  враховуючи,  що сторони є працездатними,  крім двох малолітніх дочок інших непрацездатних осіб на утриманні в даний час не мають,  те,  що відповідач проживає з батьками,  які є пенсіонерами,  стан здоров'я дітей,  розмір доходів сторін,  суд приходить до висновку ,  що позов ОСОБА_1 про стягнення аліментів підлягає частковому задоволення.

Керуючись  ст.  ст.  180-182 Сімейного кодексу України,   ст.  ст.  10,  11,  60,  79, 84,  88,  212-215,  367 ЦПК України,  суд,  -

 

вирішив:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2,  народження ІНФОРМАЦІЯ_2  уродженця та мешканця АДРЕСА_1 працюючого оператором комп'ютерного набору в редакції районної газети «ІНФОРМАЦІЯ_1»,  ідентифікаційний невідомий,  на користь ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2 народження,  ідентифікаційний номер невідомий,  аліменти на двох малолітніх дітей: дочку ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та дочку ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2народження,  в розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку (доходу),  але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину,  починаючи з 06.06.2007 року,  дня подачі позову,  і до їх повноліття.

Рішення суду про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_1 51 (п'ятдесят одну) гривню судових витрат (судового збору) на користь держави,  витрати за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в Великобагачанському районному суді Полтавської області (одержувач УДК у Великобагачанському районі Полтавській області,  розрахунковий рахунок НОМЕР_1,  в ГУДК України в Полтавській області,  МФО 831019) в сумі 7 грн. 50 коп. та 50 грн. на користь ОСОБА_1  за надання адвокатом правової допомоги.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана  протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження,  якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не подана у встановлений строк,  рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація