Судове рішення #2052490
Справа № 2-285/2007 рік

Справа № 2-285/2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 червня   2007 року                       Іваничівський районний суд Волинської області

в складі:     головуючого                                               Г.М.Дильного

з участю секретаря                                     Л.М.Кирилюк

позивачки                                                   ОСОБА_1

відповідача                                                  ОСОБА_2

представника органу опіки

та піклування                                              Л.Г.Трачук

представника служби у справах

неповнолітніх                                             О.С Приступи

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, про позбавлення його батьківських прав щодо його дітей : ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_3.

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що з відповідачем по справі зареєструвала шлюб в Риковичівській сільській раді 29 січня 1990 року.

Від шлюбу народилось троє дітей. 25 лютого 2004 року шлюб між сторонами був розірваний, діти залишились на утриманні позивачки. Із серпня 2006 року відповідач вихованням та утриманням дітей не займається, ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала та додатково пояснила, що в даний час разом із дітьми проживає у будинку своїх родичів , на даний час ніде не працює.Після розірвання шлюбу відповідач надавав допомогу сім'ї , їздив на заробітки і частину грошей давав їй для придбання необхідного дітям. Проте із серпня 2006 року перестав надавати їм допомогу, не цікавиться вихованням дітей, не спілкується із ними, не сплачує аліментів. Позбавлення відповідача батьківських прав необхідне позивачці для того, щоб отримувати на майбутнє відповідні соціальні пільги пов'язані з матеріальним утриманням дітей.

В судовому засіданні відповідач позовні вимоги не визнав і суду пояснив, що після розірвання шлюбу у 2004 році він до серпня 2006 року надавав матеріальну допомогу сім'ї, їздив на заробітки за кордон, по приїзду більшу частину грошей давав позивачці для купівлі необхідного дітям, а тому з боку позивачки до нього претензій не було. Із серпня 2006 року перестав їздити за кордон, оскільки не міг влаштуватися на роботу , тому тимчасово і не сплачував аліменти. В квітні 2007 року влаштувався водієм на ВАТ « Павлівський пивзавод « , а тому аліменти позивачці будуть нараховуватися. Не заперечив відповідач ту обставину, що майже не спілкується з дітьми і вважає , що в цьому винна позивачка, яка настроює дітей проти нього. Однак рахує, що підстав у позивачки про позбавлення його батьківських прав не має і запевняє суд, що буде надавати посильну допомогу дітямна їх утримання та більше приділяти уваги їх вихованню.

 

2

Суд заслухавши пояснення сторін по справі, думку органу опіки та піклування Риковичівської сільської ради , представника служби у справах неповнолітніх Іваничівської райдержадміністрації, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що в позові слід відмовити.

Як вбачається з добутих в суді доказів , після розірвання шлюбу відповідач до серпня 2006 року утримував сім'ю і через невеликий проміжок часу він влаштувався на роботу із його заробітку будуть відраховуватись аліменти на утримання дітей.

Статею 164 СК України встановлені вичерпні підстави для позбавлення батьківських прав, зокрема ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

В судовому засіданні не добуто беззаперечних доказів у протиправній поведінці відповідача в цьому. При цьому не надання матеріальної допомоги дітям протягом лише кількох місяців , і як вбачається з пояснень відповідного з поважних причин , не є підставою суду оцінювати як злісне ухилення від виконання своїх обов'язків відповідачем відносно дітей.

Разом з тим із характеристики на ОСОБА_2, виданої сільським головою вбачається, що після залишення в серпні 2006 року сім'ї відповідач змінив свою поведінку на краще.

В суді позивачка однією із важливих підстав позбавлення відповідача батьківських прав вказує на те , що його позбавлення надасть їй можливість для звернення у відповідні органи для отримання на дітей необхідної соціальної допомоги. На думку суду ці підстави суперечать вимогам ст. 164 СК України .

Як вбачається з акту обстеження житлово- побутових умов позивачки, вона проживає в сім»ї родичів, ведуть особисте підсобне господарство, діти проживають у задовільних умовах, проте потребують допомоги на купівлю одягу.

З висновку органу опіки і піклування Риковичівської сільської ради від 18.06.2007 року № 49 вбачається, що на даний час опікунська рада не знаходить підстав для позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав. Даний висновок підтвердила в судовому засіданні   представник і її представник.

Не знаходить підстав щодо позбавлення ОСОБА_2 Батьківських прав і представник служби у справах неповнолітніх Іваничівської районної державної адміністрації.

При вирішенні даного позову суд також враховує заевнення відповідача, що буде вживати всіх заходів щодо надання регулярної матеріальної допомоги дітям та у поліпшенні відносин між ними.

Аналізуючи в сукупності зібрані і дослідженні в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що позов як поспішний так і безпідставний і не направлений на забезпечення захисту прав та інтересів дітей.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215, 218 ЦПК України та ст.165 Сімейного Кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав відмовити.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничіський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк , встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація