ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 серпня 2011 р. Справа №2а-7440/11/0170/26
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції в м. Керч АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про припинення підприємницької діяльності,
за участю представників сторін:
від позивача - не з’явився.
від відповідача - не з’явився.
Суть спору: Державна податкова інспекція Чорноморському районі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у зв’язку з ненаданням у податкову інспекцію більше року документів фінансової звітності та декларацій.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.07.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач у судове засідання не забезпечив явку свого представника, надіславши на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника позивача.
Відповідач явку свою або свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином – рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши відповідача, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрована у якості фізичної особи – підприємця 20.09.2005 року (далі – ФОП ОСОБА_1), ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а.с.4).
Згідно акту ДПІ в м. Керч АР Крим від 12.05.2011 року № 115/28-2 відповідач з ІІІ кварталу 2009 року не надає до податкових органів податкові декларації, іншу звітність (а.с.4).
Відповідно до п.п. 16.1.1 - 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний:
- стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;
- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;
- подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання;
- подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); Згідно ч. 1 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців» Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі, зокрема у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Частиною 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців» передбачено, що підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є, у тому числі, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців» фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідач згідно зі ст. 71 КАСУ не надав доказів оформлення податкових декларацій, іншої звітності та відправлення цих матеріалів позивачу.
За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
3. Копію цієї постанови, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки або після перегляду постанови судом апеляційної інстанції та залишення її в силі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд АР Крим апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня прийняття постанови.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови у разі неподання нею апеляційної скарги.
Суддя Петренко В.В.