ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2011 р. Справа №2а-12790/11/0170/26
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Білогірської районної державної адміністрації АР Крим
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Відділ Держкомзему в Білогірському районі АР Крим
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,
за участю представників сторін:
позивач – ОСОБА_4, паспорт серії НОМЕР_1, посвідчення адвоката № 1230 від 29.09.10р.;
від відповідача – Темпер Олена Олександрівна, посвідчення № 18/07 від 28.12.07р.
від третьої особи – не з’явився.
Суть спору: ОСОБА_1 звернулась до Білогірського районного суду АР Крим з адміністративним позовом до Білогірської районної державної адміністрації АР Крим про визнання протиправними дій Білогірської районної державної адміністрації АР Крим щодо ненадання позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; зобов'язання Білогірської районної державної адміністрації АР Крим видати позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,0 га в с. Баланово Білогірського району у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Білогірською районною державною адміністрацією АР Крим протиправно не надано ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,0 га в с. Баланово Білогірського району у приватну власність для ведення особистого селянського господарства.
Ухвалою Білогірського районного суду АР Крим від 21.09.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Білогірського районного суду АР Крим від 29.09.2011 року адміністративну справу передано для розгляду до Окружного адміністративного суду АР Крим за підсудністю.
17.10.2011 року справа надійшла до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.10.2011 року справу прийнято до провадження суддею Окружного адміністративного суду АР Крим Петренко В.В.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.11.2011 року судом поновлений строк звернення з адміністративним позовом до суду.
У попередньому судовому засіданні, що відбулося 22.11.2011 року, представник позивача надав клопотання про уточнення позовних вимог, відповідно до якого просить визнати протиправною бездіяльність Білогірської районної державної адміністрації, яке виразилася у ненаданні відповіді ОСОБА_1 відповіді на заяву від 27.11.2009 року стосовно дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га; зобов’язання Білогірської районної державної адміністрації розглянути питання надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення ОСОБА_1 земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га.
Крім того, представник відповідача надав клопотання про залучення у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Відділу Держкомзему в Білогірському районі АР Крим.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.11.2011 року закінчено підготовче провадження у справі, справу призначено до судового розгляду та залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Відділ Держкомзему в Білогірському районі АР Крим.
Відповідач проти задоволення адміністративного позову заперечує та просить у задоволенні позовних вимог відмовити з причин, викладених у письмових запереченнях (а.с.47-51, 81-85, 122).
У судовому засіданні 06.12.2011 року представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відвідача у судовому засіданні 06.12.2011 року проти задоволення адміністративного позову заперечував.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд –
ВСТАНОВИВ:
Рішенням 33 сесії 5 кликання Зуйської селищної ради АР Крим від 16.09.2009 року № 2507 «Про розгляд зави» Зуйська селищна рада АР Крим клопоче перед Білогірською РДА про дозвіл гр. ОСОБА_1 виготовити проект землеустрою з відведення земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарського за межами с. Баланово з земель Резерву Зуської селищної ради, за угіддями – пасовища (а.с.10).
Заявою від 27.11.2009 року ОСОБА_1 звернулась до Білогірської районної державної адміністрації із заявою про вибір місцерозташування земельної ділянки, відповідно до якої просила погодити вибір місце розташування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,0 га в с. Баланово Білогірського району (а.с.39).
Відповіді по суті не надійшло.
Листом від 22.12.2010 року за № 5088/01-9 Білогірська районна державна адміністрація проінформувала ОСОБА_1 про те, що подані нею заяви про погодження вибору місце розташування земельних ділянок на території Зуйської селищної ради Білогірського району АР Крим, додані до них документи, розглянуті райдержадміністрацією. Підготовлені відповідні запити (клопотання) про можливість погодження місцерозташування земельних ділянок (вих. від 02.12.2009 року № 4454/01-9), які направлені до Управління екологічної інспекції Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища, Білогірський районний відділ земельних ресурсів, відділ містобудування, архітектури і ЖКГ Білогірської райдержадміністрації АР Крим, Республіканський комітет АР Крим з охорони культурної спадщини, Білогірську районну СЕС. Незважаючи на встановлені строки, до Білогірської райдержадміністрації не надходили відповіді (висновки) Республіканського комітету АР Крим з охорони культурної спадщини, Білогірського районного відділу земельних ресурсів, управління екологічної інспекції Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища. З урахуванням викладеного, Білогірською районною державною адміністрацією АР Крим було повідомлено, що в неї були відсутні правові підстави для прийняття рішення про затвердження вибору місцерозташування земельних ділянок і надання дозволу та вимог на дозвіл проектів відведення запитуємих земельних ділянок або вмотивованого рішення про відмову відповідно до п. 10 ст. 151 Земельного кодексу України в редакції, що діяла на момент розгляд поданих заяв (а.с.12).
Додатково направлено ОСОБА_1 копію листа Відділу Держкомзему в Білогірському районі АР Крим від 02.11.2010 року № 2134/01-2, відповідно до якого при детальному вивченні наданого матеріалу (клопотання про вибір місця розташування земельних ділянок, рішень Зуйської селищної ради, викопіювань запитуваних земельних ділянок), а також проекту відведення земель і технічного звіту з перенесенню в натуру проекту відведення земель підприємству «Альфа-Беркут» загальною площею 8,30 га для будівництва бази відпочинку «Баланово» з земель запасу Зуйської селищної ради Білогірського району АР Крим, проекту змінення цільового використання підприємству «Альфа-Беркут» частини земельної ділянки, відведеної у постійне користування з лісних угідь у паркову зону на базі відпочинку «Баланово» в Білогірському районі АР Крим було виявлено наступне. Зазначеним громадянам неможливо надати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово, оскільки власником цих земельних ділянок є підприємство «Альфа-Беркут», що підтверджується держаним актом на право власності на земельну ділянку КМ № 015404 від 25.05.2004 року. Контур площею 4,4 га відповідно до постанови Господарського суду АР Крим від 13-14 грудня 2005 року № 2-2/11394-2005 повинен виділятися в оренду через аукціон. Крім того, в рішеннях 33 сесії 5 скликання Зуйської селищної ради № 2506, 2507, 2508 від 16.09.2009 року не зазначений номер або контур поля запитуваних земельних ділянок (а.с.13).
02.03.2011 року ОСОБА_1 повторно звернулася до Білогірської районної державної адміністрації із заявою, у якій просила розглянути по суті клопотання 33 сесії 5 скликання Зуйської селищної ради від 16.09.2009 року за № 2508 про надання ОСОБА_1 дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарська з земель резерву Зуйської селищної ради за межами на полі з контуром 4,4 га (а.с.8).
Відповідь на заяву від 02.03.2011 року ОСОБА_1 не отримала.
Крім того, адвокат ОСОБА_1 звертався до Білогірської районної державної адміністрації в інтересах ОСОБА_1 з адвокатським запитом, відповідно до якого просив повідомити, чи можливо розглядати у якості офіційної відмови у виділенні земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, зокрема, ОСОБА_1 лист за підписом першого заступника голови Білогірської районної державної адміністрації Стегачева Н.В. від 22.12.2010 року; дати направлення і вихідні номера запитів до Білогірського районного відділу земельних ресурсів, Республіканського комітету АР Крим з охорони культурної спадщини, Управління екологічної інспекції Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища, на які посилається у своєму листі перший заступник голови Білогірської районної державної адміністрації Стегачев Н.В.; інформацію з посиланням на дату та номер реєстрації про наявність власника або орендатора земельної ділянки площею 4,4 га, що прилягає до території підприємства «Альфа-Беркут», на яку у своєму листі посилається в.о. начальника Відділу Держкомзему в Білогірському районі Гоменюк В.І.;надати викопіювання земельної ділянки, власником якої є підприємство «Альфа-Беркут» і викопіювання поля площею 4,4 га, що прилягає до території підприємства «Альфа-Беркут», на яку у своєму листі посилається в.о. начальника Відділу Держкомзему в Білогірському районі Гоменюк В.І.; надати копію постанови Господарського суду АР Крим від 14.12.2005 року № 2-2/11384-2005, на яку у своєму листі посилається перший заступник голови Білогірської районної державної адміністрації Стегачев Н.В. (а.с.43-44).
Листом від 17.03.2011 року за № 1212/01-9 Білогірська районна державна адміністрація в АР Крим проінформувала з посилання на норми Земельного кодексу України про те, що раніше громадянами ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_1 були подані до Білогірської райдержадміністрації заяви (клопотання) про вибір містцерозташування земельних ділянок. До даних заяв громадяни додали викопіювання з зазначенням бажаного місце розташування земельних ділянок, однак відповідно до відомостей Відділу Держкомзему в Білогірському районі АР Крим дані земельні ділянки, зазначені на доданих графічних матеріалах, у відповідності до державного акту на право власності на земельну ділянку серії КМ № 015404, знаходяться у власності у підприємства «Альфа-Беркут». В ході розгляду отриманих викопіювань встановлено, що на них зазначені земельні ділянки, які також розташовані на території Зуйської селищної ради, неподалік від земельних ділянок, раніше запитуємих громадянами ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_1, що знаходяться у власності підприємства «Альфа-Беркут». З урахуванням викладеного, для подальшого розгляду направлених на її адресу викопіювань необхідно звернутися до райдержадміністрації з клопотанням, передбаченим ст. 118 Земельного кодексу України та про те, що для отримання дозволу на виготовлення землевпорядної документації на земельні ділянки в с. Баланово необхідно звернутися до Зуйської селищної ради (а.с.79).
Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши норми діючого законодавства, суд встановив.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено поняття суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» встановлено, що виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, що передбачено частиною 2 статті 3 Земельного кодексу України.
Згідно до абзацу 1 п.12 Перехідних Положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Аналіз вищенаведених норм дає можливість зробити висновок, що відповідач є місцевим органом виконавчої влади та входить до системи органів виконавчої влади, відповідно до Земельного кодексу України, та наділений повноваженнями розпоряджатися землями за межами населених пунктів на території Білогірського району АР Крим.
Таким чином, даний спір є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5)добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, оскільки Білогісрька районна державна адміністрація в АР Крим є місцевим органом виконавчої влади, тому згідно частини 2 статті 19 Конституції України зазначений орган виконавчої влади та її посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд заяви (клопотання) про надання земельної ділянки у власність проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України.
Згідно з нормами, що регулюють загальний порядок надання земельних ділянок у власність або у користування (статті 118, 123 Земельного кодексу України), питання про відведення земельної ділянки розглядається відповідними органами у місячний строк зі дня подання відповідної заяви або клопотання і оформлюється відповідним рішенням цих органів.
Крім того, статтею 118 Земельного кодексу України встановлений порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, відповідно до якого громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву про вибір місця розташування земельної ділянки до відповідної районної державної адміністрації за місцезнаходженням земельної ділянки, при цьому вибір місця розташування земельної ділянки та надання дозволу і вимог на розроблення проекту її відведення здійснюються у порядку, встановленому статтею 151 цього Кодексу (норма статті 118 ЗК України застосовується в редакції на дату виникнення спірних правовідносин).
Згідно з пунктом «б» частини 1 статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Частинами 4, 7, 10 статті 151 Земельного кодексу України передбачено, що особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються із заявою (клопотанням) про вибір місця розташування земельних ділянок до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. Клопотання щодо вибору місця розташування земельних ділянок за рахунок земель, вилучення (викуп) яких провадиться Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, подаються відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями розглядає заяву (клопотання) і в тижневий строк з дня її реєстрації направляє її копії на розгляд територіальних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронних і санітарно-епідеміологічних органів, а також до відповідних територіальних органів виконавчої влади з питань лісового або водного господарства (у разі вилучення (викупу), надання, зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення чи водного фонду).
Після отримання висновків органів, зазначених у частині сьомій цієї статті, про можливість відведення земельної ділянки для цілей, зазначених у заяві (клопотанні), та рішення Верховної Ради України (у разі необхідності) відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування, згідно із своїми повноваженнями, у двотижневий строк розглядає матеріали вибору земельної ділянки і приймає рішення про затвердження зазначених матеріалів та надає дозвіл і вимоги на розроблення проекту відведення земельної ділянки або мотивоване рішення про відмову.
Відповідно до частини 12 статті 151 Земельного кодексу України спори, пов'язані з вилученням (викупом) та вибором земельних ділянок, вирішуються в судовому порядку.
Згідно статті 17 Земельного кодексу України до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених Земельним кодексом України.
Відповідно до статті 118 Конституції України виконавчу владу в областях і районах, м. Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.
Згідно з пунктом 12 Перехідних Положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктів здійснюють відповідні органи виконавчої влади, тобто райдержадміністрації.
Лист Білогірської райдержадміністрації від 22.11.2009 року суд не може визнати обґрунтованим і законним з наступних підстав.
Організація, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій регулюються Законом України «Про місцеві державні адміністрації» .
Так, відповідно до положень статті 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази.
Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
З положень вказаних норм вбачається, що відповідач, отримавши заяву особи, зацікавленої в отриманні земельної ділянки в оренду, повинен розглянути її та прийняти за результатом розгляду відповідне рішення, яке викладається у формі розпорядження.
Як свідчать матеріали справи Білогірська районна державна адміністрація АР Крим, отримавши заяву ОСОБА_1, ОСОБА_11, ОСОБА_10 про погодження місця розташування земельної орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га, за результатами її розгляду прийняла рішення про відсутність підстав для прийняття рішення про затвердження вибору місце розташування земельних ділянок у вигляді листа від 22.12.2009 року № 5088/01-9, який спрямувала позивачу.
Проаналізувавши норми Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації», суд приходить до висновку, що направлення відповідачем на ім'я позивача листа від 22.12.2009 року № 5088/01-9 не може свідчити про прийняття відповідачем у порядку та спосіб, що встановлені Конституцією та законами України відповідного рішення з розгляду питання про надання земельної ділянки.
Такі обставини свідчать про неприйняття відповідачем у встановленому Земельним кодексом України порядку рішення та у спосіб, що встановлені законом, у зв’язку з чим суд приходить до висновку про наявність з боку відповідача протиправної бездіяльності з нерозгляду звернення позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою з відводу земельної ділянки, яка позбавляє позивача права на отримання від райдержадміністрації мотивованого рішення.
Відповідно до статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Кожен має право на участь у розгляді своєї справи в адміністративному суді будь-якої інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Судом встановлено, що органом виконавчої влади – Білогірською районною державною адміністрацією в установленому порядку не розглянуто заяву позивача та не прийнято у встановленому порядку відповідного рішення у відмові, або в наданні дозволу на погодження місця розташування земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га, у зв’язку з чим право позивача на отримання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського фермерського господарства підлягає судовому захисту, шляхом зобов'язання відповідача розглянути заяву позивача про погодження місця розташування земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га та прийняти рішення у відповідності до норм діючого законодавства України з метою запобігання порушенню права.
Крім того, згідно статті 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів – накази, в той час як позивачу надано відповідь листом, який підписаний заступником голови Білогірської райдержадміністрації в АР Крим, що не відповідає формі акту, який має право прийняти голова Білогірської райдержадміністрації або його заступник.
Суд враховує, що суб’єкт владних повноважень зобов’язаний діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, в той час як судом встановлено, що відповідач діяв упереджено, з перевищенням повноважень, передбачених законом, недобросовісно, не дотримуючись принципу рівності прав та інтересів громадян.
Таким чином, до прийняття відповідачем відповідного рішення за заявою ОСОБА_1, суд не може дати оцінку законності відмови відповідача з розгляду по суті питання про погодження місця розташування спірної земельної ділянки.
Таким чином, уточнені позовні вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльності Білогірської районної державної адміністрації в АР Крим, яке виразилася у ненаданні відповіді ОСОБА_1 відповіді на заяву від 27.11.2009 року стосовно дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га; зобов’язання Білогірської районної державної адміністрації розглянути питання надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення ОСОБА_1 земельної ділянки орієнтованою площею 2,0 га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га, є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Повний текс постанови виготовлений 12.12.2011 року.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов з із урахуванням уточнених позовних вимог задовольнити.
2. Визнати протиправною бездіяльність Білогірської районної державної адміністрації у ненаданні відповіді ОСОБА_1 відповіді на заяву від 27.11.2009 року стосовно дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки орієнтованою площею 2,0га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4га.
3. Зобов’язати Білогірську районну державну адміністрацію у десятиденний строк після набрання законної сили судовим рішенням у цій справі розглянути питання надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення ОСОБА_1 земельної ділянки орієнтованою площею 2,0га для ведення особистого селянського фермерського господарства з земель резерву Зуйської селищної ради за межами с. Баланово на полі з контуром 4,4 га.
4. Зобов’язати Білогірську районну державну адміністрацію у місячний термін після розгляду питання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення ОСОБА_1 земельної ділянки надати до Окружного адміністративного суд Автономної Республіки Крим (м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 43) звіт про виконання рішення суду.
5. Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 3 гривні 40 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Петренко В.В.