ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті апеляційного провадження
"19" грудня 2011 р. № 152427/11/9104
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 24 листопада 2011 року про поновлення строку звернення до адміністративного суду у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Дрогобицької міської ради, третя особа ОСОБА_1 про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити дії,-
встановив:
Ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 24 листопада 2011 року поновлено ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 строк звернення до адміністративного суду.
Не погодившись із цією ухвалою, ОСОБА_1 подала на неї апеляційну скаргу, у якій просить змінити ухвалу суду першої інстанції і відмовити позивачам в поновлення строку звернення до суду.
Однак, ухвала на яку подано вказану вище апеляційну скаргу, в апеляційному порядку окремо від постанови суду першої інстанції оскаржена бути не може, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 185 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із частиною 2 цієї статті ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених цим Кодексом. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
З аналізу даної норми КАС України видно, що в апеляційному порядку, окремо від постанови можуть бути оскаржені тільки ті ухвали, можливість оскарження яких прямо передбачена Кодексом адміністративного судочинства України.
Однак, Кодекс адміністративного судочинства України не містить норми, яка б передбачала можливість оскарження в апеляційному порядку, окремо від постанови ухвали про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
При цьому, посилання особи, яка подає апеляційну скаргу на положення ч. 3 ст. 102 КАС України є помилковим, оскільки дана норма передбачає можливість оскарження ухвали суду про відмову в поновленні чи продовженні пропущеного процесуального строку, а не ухвали про поновлення такого строку. Крім цього, дана норма стосується процесуального строку, а не строку звернення до адміністративного суду, що є різними правовими поняттями.
Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Згідно із п.1 ч. 4 ст. 189 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Оскільки ОСОБА_1 апеляційну скаргу подано на ухвалу про поновлення строку звернення до адміністративного суду, яка не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від постанови суду першої інстанції, то за такою апеляційною скаргою слід відмовити у відкритті апеляційного провадження.
При цьому, особі, яка подала апеляційну скаргу, слід роз’яснити, що у відповідності до ч. 2 ст. 185 КАС України заперечення на цю ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 185, 186, 189, 206, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 24 листопада 2011 року про поновлення строку звернення до адміністративного суду у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Дрогобицької міської ради, третя особа ОСОБА_1 про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень та зобов’язання вчинити дії.
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь в справі.
Ухвала набирає законної з моменту постановлення.
Суддя О.М. Гінда