Судове рішення #20582133

            


Справа № 2-8327/11

Номер провадження: 2-8327/11

 

ЛУЦЬКИЙ   МІСЬКРАЙОННИЙ   СУД   ВОЛИНСЬКОЇ   ОБЛАСТІ


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

17.01.2012                                                                                                      місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючої судді –Присяжнюк Л.М.,

при секретарі –Шугаловій О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

             ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2. про розірвання шлюбу.

           Свої вимоги обґрунтовує тим, що він перебуває в шлюбі з відповідачем з 1 жовтня 2006 року, який зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис № 1529.

             Від подружнього життя у сторін народилась дитина, донька –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

             Позивач вказує на те, що спільне життя з відповідачем не склалося, тривалий час між ними виникають конфлікти та сварки. Зазначає, що шлюб існує лише формально, примирення між ними не можливе. Просить суд, шлюб розірвати.

              Сторони в судове засідання не з’явилися.

Позивач подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовну заяву підтримав з підстав, у ній зазначених.

Відповідач також попередньо подала заяву, в якій указує, що не заперечує проти розірвання шлюбу, крім того просила справу слухати у її відсутності.

             Дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до статті 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ч.3, 4 ст. 56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження –є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність.

             З свідоцтва про укладення шлюбу, в судовому засіданні, встановлено, що сторони з 1 жовтня 2006 року перебувають в шлюбі, який зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис № 1529 (а.с. 3).

             Від даного шлюбу у сторін народилась дитина, донька –ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4).

             В судовому засіданні встановлено, що сторони проживають окремо один від одного, не підтримують подружніх стосунків, не ведуть спільного господарства, не займаються спільним вихованням дитини, а тому їх шлюб існує формально, між сторонами припинили існувати почуття взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки.

           При таких обставинах, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам неповнолітньої дитини, а тому шлюб слід розірвати.

            На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 104, 105, 109, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд,  -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис № 1529–розірвати.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області через  Луцький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                                                           Присяжнюк Л. М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація