Судове рішення #2060309
Справа №2-120/07

Справа №2-120/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

смт.  Шацьк                                                                                                          28 серпня 2007 року

Шацький районний суд Волинської області під головуванням

судді Мачульського В.В.

за участю секретаря : Дужич Ж.С.

позивачки : ОСОБА_1.

представника відповідача Шацької с/ради : Матвійчук Т.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шацької селищної ради,  - про визнання права власності на спадкове нерухоме

майно,

 

ВСТАНОВИВ:

 

До Шацького районного суду 20.08.2007 року з позовною заявою звернулась ОСОБА_1 до Шацької селищної ради,  про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,  яка просить суд постановити рішення,  яким задовольнити позов,  визнати її власником нерухомого майна в розмірі 3/4 частини будівель в порядку спадкування,  які знаходяться в смт.  Шацьк по АДРЕСА_1.

Свою заяву обґрунтувала тим,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт.  Шацьк Шацького району помер її чоловік ОСОБА_2. Після його смерті залишилось нерухоме спадкове майно,  а саме житловий будинок,  та надвірні споруди в смт.  Шацьк. В нотаріальному порядку не може отримати свідоцтво про право на спадщину із-за відсутності реєстрації права власності на спадкові будівлі. За життя ОСОБА_2. не здійснив таку реєстрацію. Через такі причини змушені з позовом звернутися до суду. Вони є спадкоємцем першої черги. Вважає,  що відповідно до закону їй належить половина будівель,  а на другу половину будівель,  спадкоємці спадкують на рівні. Вступивши в оперативне управління майном,  здійснюючи догляд за будинком,  вона набула право власності на житловий будинок та надвірні будівлі.

В попередньому судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала з підстав в ній наведених,  просить суд визнати її власником спадкового нерухомого майна в розмірі 3/4 частини будівель.

В попередньому судовому засіданні представник відповідача Шацької с/ради позов визнала,  просить суд визнати позивачку власником частини спадкового нерухомого майна розташованого в смт.  Шацьк по АДРЕСА_1.

Виходячи з наведеного суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Заслухавши позивачку,  представника відповідача,  дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку,  що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав :

З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 вбачається,  що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 57 років,  про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис №1.

З свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 вбачається,  що після укладення шлюбу з ОСОБА_2,  ОСОБА_1 присвоєно прізвище ОСОБА_1,  про що в книзі реєстрації актів громадського стану про одруження від 03.12.1967 року зроблено відповідний запис за№ 31.

З свідоцтва про забудови земельної ділянки в смт.  Шацьк поАДРЕСА_1 за НОМЕР_3 вбачається,  що забудовник ОСОБА_2.

З довідки Шацької с/ради №3337 від 12.12.2007 року вбачається,  що на момент смерті

 

ОСОБА_2 разом з ним в будинку проживали дружина ОСОБА_1.,  дочка ОСОБА_3,  зять ОСОБА_4 та онук. Заповіт від імені ОСОБА_2 у виконкомі Шацької селищної ради не посвідчувався. Заборони,  застави,  арешту на майно не має. З дня смерті ОСОБА_2. фактично спадщину прийняла його дружина ОСОБА_1,  яка продовжує проживати в будинку. Земельну ділянку не приватизована.

Згідно  ст. 60 СК України майно,  набуте подружжям за час шлюбу,  належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того,  що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу). Вважається,  що кожна річ,  набута за час шлюбу,  крім речей індивідуального користування,  є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до  ст. 1261 ЦПК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті,  той з подружжя,  який його пережив,  та батьки.

Згідно  ст. 1268 ЦПК України вбачається,  що спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким,  що прийняв спадщину.

З технічного паспорта на житловий будинок виданого Волинським ОБТІ від 14.02.2007 року,  вбачається,  що в смт.  Шацьк по АДРЕСА_1,  знаходиться нерухоме майно : житловий будинок,  прибудова,  двох сараїв,  літньої кухні,  погреба,  вбиральні,  колодязя,  вартість нерухомого майна становить 54969 гривень.

З акту приймання в експлуатацію державною приймальною комісією житлового будинку від 16.04.2007 року вбачається,  що побудований індивідуальний житловий будинок в смт.  Шацьк по АДРЕСА_1,  вважається прийнятим в експлуатацією.

Враховуючи вище викладене,  суд приходить до висновку,  що позов підлягає до задоволення в повному об'ємі.

Керуючись  ст.  ст.  5, 10, 60, 174, 208, 212, 215 ЦПК України,  на підставі  ст.  ст. 60, 70 СК України,   ст. 328, 346, 383, 1261, 1268 ЦК України,   ст.  ст.  12, 13 Закону України «Про власність»,  суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 власником спадкового нерухомого майна в розмірі 3/4 частини будівель,  а саме : житлового будинку А-1,  прибудови а,  літньої кухні Б-1,  сарай В-1,  вбиральні в,  сарай Д-1,  погреба П-1,  колодязя -к,  розташованого в смт.  Шацьк по АДРЕСА_1,  Шацького району Волинської області згідно технічного паспорта на житловий будинок виданого Волинським ОБТІ від 14.02.2007 року.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення,  через Шацький районний суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,  яка її подає,  до суду апеляційної інстанції. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація