4/2 "A" -60/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Заріцького СМ. ,
при секретарі - Смілянець І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до виконавчого комітету Вишгородської міської ради про визнання не чинним рішення Вишгородської міської ради, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у січні 2007 року звернувся в суд з адміністративним позовом до Вишгородської міської ради про визнання не чинним рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради №199 від 07 квітня 2004 року, поновлення в списках позачерговиків та надання житлового приміщення.
Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що він проживав з батьками та братом в однокімнатній АДРЕСА_1. Рішенням виконавчого комітету Вишгородської міської ради №273 від 28.12.1993р. їх сім'я у складі матері, позивача та його брата була внесена до списків на позачергове поліпшення житлових умов, як постраждалі від наслідків чорнобильської катастрофи 1-ї категорії.
Після смерті матері у 1998 році виконавчий комітет у строки встановлені законодавством України не забезпечив родину позивача житлом.
Згодом позивачу було запропоновано написати заяву про переведення його до загальної черги квартобліку, у зв'язку із смертю матері.
На неодноразові звернення до відповідача з приводу поновлення його в списках поза черговиків не дали ніякого результату.
Позивач вважає неправомірними дії виконавчого комітету Вишгородської міської ради з приводу невчасного забезпечення його родини житлом, а також те, що його брата виключено із списків на позачергове отримання житла.
Посилаючись на викладене, на підставі ст. 47 Конституції України, ст. ст. 5, 31, 40, 46 ЖК України, п. 10 ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивач просить визнати не чинним та скасувати рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради від 28.04.2004р. №199 в частині переведення його до загальної черги квартирного обліку, зобов'язати виконавчий комітет Вишгородської міської ради поновити його та брата в списках на позачергове забезпечення житлом та позачергово забезпечити його, його сина, дружину та брата житловою площею.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.
Представник Вишгородської міської ради позову не визнав і пояснив, що позивач сам написав заяву про переведення його до загальної черги, тому не вбачає не правомірності дій виконавчого комітету міської ради.
Заслуха?ши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
Ухвалою суду провадження в частині позовних вимог про забезпечення позивача та членів його родини житлом закрито, в зв'язку тим, що ці вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 71 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Встановлено, що 07 квітня 2004 року позивач ОСОБА_1 подав на ім'я Вишгородського міського голови заяв, в якій в зв'язку із смертю матері ОСОБА_2 просив перевести квартирний облік списків на отримання житла на загальних підставах з 28.12.1993р.
На виконання волевиявлення ОСОБА_1 виконавчий комітет Вишгородської міської ради 28 квітня 2004 року рішенням №199 вирішив у зв'язку із смертю ОСОБА_2 перевести квартирний облік на її сина ОСОБА_1 та включити у списки на загальне отримання житла з 28.12.1993р. склад сім'ї вважати 2 особи (він та син-2001 р.н.)
За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення позову, оскільки не доведено, що спірне рішення є неправомірним і таким, що порушує права позивача, оскільки встановлено, що його волевиявлення на переведення в загальну чергу на отримання житла було добровільним.
Виключення брата позивача зі списків на позачергове отримання житла, на думку суду, не позбавляє його можливості самостійно звернутися до суду за захистом своїх прав.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не обґрунтовані і задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову - відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.