Судове рішення #20640913

27.09.2011

Р І Ш Е Н Н Я  Справа № 2-1593\2011р.

                    І М Е Н Е М                    У К Р А Ї Н И

                                  (з а о ч н е)

27.09.2011р.  ЖОВТНЕВИЙ  РАЙОННИЙ  СУД  м. Запоріжжя

У складі : головуючого          - судді                    ФЕДЧЕНКО І.М.

               при секретарі                              МИРОНЕНКО О.В.

          розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою

 ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , 3-ті особи   ОП ЗМБТІ, 4-та Запорізька державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування, усунення перешкод у користуванні та вселення,


                              В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулась в суд з позовом в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько - ОСОБА_3 , вона  є рідною донькою померлого, ІНФОРМАЦІЯ_3 вона вступила в шлюб внаслідок чого моє прізвище змінено на ОСОБА_1,
26.12.1980р. мій батько уклав шлюб з ОСОБА_2, шлюб зареєстровано Жовтневий відділом РАГС м.Запоріжжя. За час перебування в шлюбі її батьком та ОСОБА_2 було приватизовано на правах спільної сумісної власності квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1. Після смерті її батька відкрилась спадщина за заповітом , який її батько склав 25.03.2004р., що зареєстровано Четвертою Запорізькою державною нотаріальною конторою в реєстрі за №2-321, та посвідчено нотаріусом ОСОБА_4. Згідно заповіту усе майно, що належало її батьку, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось, а також все те, на що він за законом мав право на момент смерті, він заповів їй. Також, спадкоємцем за законом є дружина її батька –ОСОБА_2. Між її батьком та відповідачкою  не було домовленості, щодо розподілу часток спільного майна та відповідного шлюбного договору. Вважає що , частки в праві спільної сумісної власності вважаються рівними. Отже, її батькові та відповідачці - ОСОБА_2 належить по 1/2 частини спільного майна. Відповідачка - ОСОБА_2 має право на а обов'язкову частку у спадщині, оскільки являється непрацездатною вдовою спадкодавця ОСОБА_3 Доля відповідачки у спадщині становить 1/8 частку .На сьогоднішній день вона мае право в порядку спадкування на 3/8 часток квартири, за  адресою: АДРЕСА_1. У встановлений законом строк, вона звернулась до нотаріуса із заявою, про прийняття спадщини. Проте у встановлений законом строк вона не змогла отримати свідоцтво про право на спадщину тому що всі правовстановлюючі документи на квартиру зберігаються у відповідачки, яка відмовляється їх їй надати. Крім того, відповідачка чинить їй перешкоди в користуванні квартирою та в доступі до неї .Зі слів Відповідачки, вона вважає себе одноосібним власником всього спадкового майна, яке залишилось від ОСОБА_3
Відповідачка  не визнає її права власності на спадкове майно, оскільки вважає себе єдиним законним спадкоємцем.  Тому просить суд  визнати за нею право власності на 3\8 часток квартири за адресою АДРЕСА_1. ; Усунути перешкоди в користуванні квартирою , шляхом її вселення., та стягнути з відповідачки судові витрати.

Позивачка та її представник  , суду надали заяву, просять справу розглядати без їх участі, проти винесення заочного рішення не заперечують ,  позовні вимоги підтримують в повному обсязі. .

Відповідачка у судове засідання  не з’явилась  , повідомлялась   належним чином.

          Зі згоди позивача  , суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.. 244 ЦПК України.

          Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

  Судом встановлено із наданих документів , що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер  - ОСОБА_3, ще підтверджується свідоцтвом про смерть сер. НОМЕР_1, видане Управлінням РАГС Виконавчого комітету муніципальної освіти м.Казань Республіки Татарстан Російської Федерації, актовий запис №1097, від 21.02.2010р.

ОСОБА_1 (до шлюбу –ОСОБА_1) є рідною донькою померлого, підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2, виданого Ленінським РАГС м.Запоріжжя 18.09.1956р., актовий запис №1076.

26.12.1980р. ОСОБА_3 уклав шлюб з ОСОБА_2, шлюб зареєстровано Жовтневий відділом РАГС м.Запоріжжя.

За час перебування в шлюбі ОСОБА_3   та ОСОБА_2 було приватизовано на правах спільної сумісної власності квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина за заповітом , який було складено 25.03.2004р., та  зареєстровано Четвертою Запорізькою державною нотаріальною конторою в реєстрі за №2-321, та посвідчено нотаріусом ОСОБА_4.

Згідно заповіту усе майно, що належало моєму батьку, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось, а також все те, на що він за законом мав право на момент смерті, він заповів , своїй доньці –ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

Також, спадкоємцем за законом є дружина  – ОСОБА_2.

Згідно із ч. 5 ст. 61 СК України об'єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду. Згідно із ч. 1 ст. 70 СК України частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Таким чином, частки в праві спільної сумісної власності вважаються рівними. Одже померлому  ОСОБА_3  та  ОСОБА_2 належало  по 1/2 частини спільного майна.

Згідно із ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно із ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно із ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Згідно із ч. 1 ст. 1241 ЦК України непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом..

Суд вважає , що відповідачка - ОСОБА_2 має право на  обов'язкову частку у спадщині, оскільки являється непрацездатною вдовою спадкодавця ОСОБА_3 Доля відповідачки у спадщині становить 1/8 частку.

Таким чином, позивачка  на сьогоднішній день  мае право в порядку спадкування на 3/8 часток квартири, адресою: АДРЕСА_1.

Із наданої суду спадкової справи видно , що у встановлений законом строк, позивачка  звернулась до нотаріуса із заявою, про прийняття спадщини, також ще підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі №23054251 від 05.03.2010р. В наслідок її звернення було відкрито спадкову справу.

Проте у встановлений законом шестимісячний строк я не змогла отримати свідоцтво про право на спадщину.

Суд  вважає  , що позивачка  прийняла спадщину за заповітом з часу її відкриття, однак розпоряджатись нею  маю можливості, через неможливість отримати свідоцтво про право на спадщину та відсутність доступу до спірної квартири через конфлікт з відповідачкою.

Згідно із ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Згідно із ч.2 ст.16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів може бути зокрема визнання права та припинення дії, яка порушує право.

Згідно із ст. 392 ЦК України визнання права власності власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно із ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Таким чином у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.. ст.. 10,11,212,214-215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 16,391,392,1216,1217,1223,1241 ЦК України ,  суд



                              В И Р І Ш И В :


          Позовні вимоги  ОСОБА_1 –задовольнити.

          Визнати за ОСОБА_1 право власності на 3\8 часток квартири за адресою АДРЕСА_1.

          ОСОБА_1   усунути перешкоди в користуванні квартирою за адресою АДРЕСА_1 шляхом її вселення в зазначену квартиру.

          Стягнути з ОСОБА_2  на користь ОСОБА_1 судовий сбір в розмірі 1183 грн.10 коп., та 120 грн – витрати на інформаційне технічне забезпечення.

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення  апеляційної скарги.

          Заочне рішення може бути переглянуте судом , що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

          

          Суддя:                                                                                Федченко І.М.

          




  • Номер: 22-ц/793/50/19
  • Опис: про визнання права власності на нерухоме майно та витребування майна з чужого незаконного володіння
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1593/11
  • Суд: Апеляційний суд Черкаської області
  • Суддя: Федченко(Павленко) І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.11.2018
  • Дата етапу: 22.01.2019
  • Номер:
  • Опис: позбавлення батьківський прав
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1593/11
  • Суд: Франківський районний суд м. Львова
  • Суддя: Федченко(Павленко) І. М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.02.2011
  • Дата етапу: 21.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація