Судове рішення #206521
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006  року  серпня місяця  28  дня  колегія  суддів  судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого, судді   Яковенко Л.Г.

суддів   Синельщікової О.В. Куриленка О.С. при секретарі   Шмакові А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Євпаторійської міської ради про визнання рішення виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 286 від 24 червня 2005 року протиправним і недійсним та скасування цього рішення,

за апеляційною скаргою виконавчого комітету Євпаторійської міської ради на постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 15 березня 2006 року,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 15 березня 2006 року позовні вимогиОСОБА_1. задоволено. Скасовано рішення виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 286 від 24 червня 2005 року про скасування рішення виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 238/1 від 30 квітня 2004 року.

В апеляційній скарзі виконавчий комітет Євпаторійської міської ради ставить питання про скасування постанови суду, посилаючись на те, що постанова незаконна і необгрунтована, винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права. Вказує, що згідно зі ст. 144 Конституції України і ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень, визначених законом, ухвалюють рішення, які є обов'язковими для виконання на відповідній території, тому виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради були ухвалені рішення № 286 від 24 червня 2005 року і № 238/1 від 30 квітня 2004 року. Відповідно до ст. 143 Конституції України органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади, тобто делеговані повноваження. Також, не згоден з висновками суду, що відповідно до п. 9 ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" рішення виконавчого комітету можуть бути скасовані відповідною радою, оскільки ця норма закону поширюється на рішення віднесені до власної компетенції виконавчих органів, спірне же рішення до таких не відноситься. Отже, виконавчий комітет вправі сам скасувати своє рішення. Крім того, вважає, що рішення виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 238/1 від 30 квітня 2004 року було ухвалено

Справа № 22-а3965/2006 р.                         Головуючий в першій

інстанції  Абзатова Г.Г.

Доповідач Синельщікова О.В.

 

згідно з делегованими повноваженнями п."б" ст. 31 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" і ст. 19 Конституції України, якою передбачено зобов'язання органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти тільки на підставі, в межах повноважень і способом, які передбачені Конституцією та законами України.

В запереченнях на апеляційну скаргу ОСОБА_1 просила постанову суду залишити без змін, вважаючи її законною, а апеляційну скаргу відхилити, як необгрунтовану.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необгрунтована і не підлягає задоволенню з наступних підстав.

При апеляційному перегляді справи встановлено, що рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 286 від 24 червня 2005 року скасовано рішення виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 238/1 від 30 квітня 2004 року „Про дозвілОСОБА_1., яка проживає по АДРЕСА_1, прибудови лоджії до квартири".

Задовольняючи вимоги про скасування вказаного рішення виконкому, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів місцевого самоврядування по мотивам їх невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними у судовому порядку. Право місцевих органів самоврядування на скасування раніше прийнятих власних рішень і прийняття рішень про скасування власних рішень не передбачено ні Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні", ні іншими законами України. Крім того, відповідно до п.9 ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.

З такими висновками суду першої інстанції погоджується колегія суддів, оскільки вони є правильними, відповідають фактичним обставинам справи і не суперечать чинному законодавству.

При розгляді справи встановлено, що на пленарних засіданнях міської Ради питання про скасування (призупинення) рішення № 238/1 від 30 квітня

2004  року „Про дозвілОСОБА_1., яка проживає по АДРЕСА_1,

прибудови лоджії до квартири" не розглядалося і зазначене рішення не було

визнано незаконним у судовому порядку.

Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що виконавчий комітет Євпаторійської міської ради прийнявши рішення № 286 від 24 червня

2005 року, яким скасував рішення виконавчого комітету Євпаторійської міської

ради № 238/1 від 30 квітня 2004 року „Про дозвілОСОБА_1., яка проживає по пр.

Перемоги, 8, кв.2, прибудови лоджії до квартири", перевищив свої

повноваження, надані йому чинним законодавством, у зв'язку з чим

оскаржуване рішення підлягає скасуванню.

Доводи апеляційної скарги виконавчого комітету Євпаторійської міської ради не спростовують висновки суду першої інстанції та не містять правових підстав для скасування рішення суду.

На підставі вказаного і керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 206, Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судців судової палати у цивільних справах,

 

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу виконавчого комітету Євпаторійської міської ради відхилити.

Постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 15 березня 2006 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом одного місяця.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація